قوانین ثبت نام

توافق نامه شرایط و تعهدات استفاده از سایت اکوملک

 ماده 1- پیش گفتار

1-1. دسترسی و بهره مندی کاربر از سایت اکوملک،مشروط به قبول قوانین و مقررات ذکر شده می باشد که به صورت یک توافق نامه درآمده است با پذیرفتن این قوانین، توافق خود را به صورت کامل و با تمامی شرایط اعلام می‌کنید .این سایت متعلق به شرکت آتی داده نهاد پارسه می باشد که ازین پس به نام اکوملک از آن یاد می شود.

تبصره1:منظور از ما در قوانین صرفاً سایت اکوملک است.

تبصره2:منظور از اکوملک در قوانین صرفاً وبسایت اکوملک یا همان شرکت آتی داده نهاد پارسه می باشد.

1-2. سایت اکوملک صرفاً یک پلتفرم یا سامانه خدمات است و هیچ تعهدی نسبت به طرفین و معاملات آن ها ندارد.شما با ورود به اکوملک بدون هیچ‌گونه محدودیت و شرطی، قوانین آن را پذیرفته و در صورت عدم موافقت با آن، ضروری است بلافاصله استفاده از این سایت را متوقف نمایید. ورود کاربران به سایت اکوملک به‌ منظور استفاده از خدمات راهنمایی فنی و تخصصی ملک توسط اکوملک به معنای آگاه بودن و در حکم امضاء و پذیرفتن قوانین سایت و همچنین سیاست‌های حفظ حریم شخصی سایت اکوملک است.اکوملک یک دلال یا مشاور املاک نیست، بلکه صرفاً به عنوان یک پلتفرم اطلاع رسانی فنی و تخصصی املاک در راستای ارائه خدمات مشاوره ملکی در جهت ایجاد ارتباط بین خریداران و فروشندگان املاک است که نیاز به دریافت خدمات و راهنمایی فنی و تخصصی ملکی دارند.

1-3. چنانچه اکوملک به هر دلیلی به این نتیجه برسد که حضور هر یک از کاربران می‌تواند امنیت و آرامش دیگر کاربران و کیفیت ارائه خدمات را در معرض کاستی و خطر قرار دهد و یا از قوانین و مقررات مندرج تخطی نماید و یا خلاف موازین جمهوری اسلامی رفتار کند، سایت اکوملک  طبق صلاح دید خود مجاز به مسدود کردن حساب کاربر مذکور به صورت موقتی یا دائم است. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.

ماده 2-الزامات مختص هر بخش در اکوملک

 2-1. در قسمت ثبت تقاضا

1-1-2. ثبت تقاضای خریدار

2-1-2.ثبت تقاضای فروشنده

2-2. در قسمت محاسبه تعرفه

2-2-1. کاربر گرامی: تعرفه های محاسبه شده با توجه به سیاست های شرکت نسبت به مناطق مختلف شهری متفاوت بوده که متعاقبا اعلام میگردد.

2-3.در قسمت مقایسه املاک

2-3-1. کاربر گرامی امتیازات کسب شده برای هر ملک و نتایج منتخب براساس آنالیز اطلاعات مهندسی اعم از امتیازات سرمایه گذاری ، آسایش در ملک ، مسائل قانونی ، کیفیت ساخت، متراژ ، قیمت ، دسترسی ها و... انجام شده است اما در نهایت تصمیم گیرنده نهایی در انتخاب ملک خودتان هستید و سایت اکوملک هیچ گونه تعهدی در این مسئله ندارد.

2-4. در قسمت شناسنامه فنی ملک

2-4-1. کاربر محترم امتیاز قانونی متناسب با اسناد ارائه شده ملک شما تعیین می شود

تبصره:در صورت ارائه سند معتبرتر امتیاز قانونی شما افزایش پیدا خواهد کرد.

 2-5. در قسمت متوسط قیمت برای زمین و بنا در هر منطقه

2-5-1. قیمت های ارائه شده با در نظر گرفتن اصول مهندسی ، قیمت روز مصالح و سایر پارامتر های موثر در قیمت بنا و زمین محاسبه شده است در این زمینه اکوملک صرفا یک راهنما می باشد و هیچ گونه مسئولیتی در قبال پایدار بودن و تغییرات ناگهانی در اثر رخداد های پیش بینی نشده اقتصادی قیمت ها ندارد.

2-6. در قسمت نظرات کاربران 

2-6-1. هر شخصی مسئولیت اعمال خویش را برعهده دارد و جز در موارد مصرح قانونی نمی توان یک شخص را به سبب عمل دیگری مسئول دانست. در این خصوص نیز نظر هر شخصی در صورتی که متضمن جرم افترا یا توهین باشد، مسئولیت کیفری و در صورت اثبات عناصر مسئولیت مدنی، مسئولیت حقوقی همان شخص را در پی خواهد داشت.

ماده 3-شرایط و الزامات در تعاملات مالی

 3-1. هر نوع پرداخت از طریق عامل پرداخت برای دریافت خدمات از سایت اکوملک با کلمه خرید خدمات عنوان می گردد.

3-2. پرداخت هزینه خدمات:مبلغ قابل پرداخت با توجه به سیاست های شرکت و قیمت منطقه ای میباشد.

3-3. با توجه به اینکه اعلام هزینه توسط سایت اکوملک، ایجاب، محسوب می گردد و قبول یا رد آن توسط کاربر کاملا اختیاری است، لذا توافق حاصله مطابق ماده10 قانون مدنی بوده و فی مابین سایت اکوملک و کاربر نافذ است.

3-4. کاربر می پذیرد پرداخت هزینه خدمات فقط ازطریق روش‌های ارائه شده در سایت اکوملک در بخش پنل کاربری صورت گیرد. این روش عبارت است از درگاه بانکی.

3-5. کاربر می پذیرد درصورت پرداخت ناموفق از طریق درگاه بانکی، شخصا مسئول پیگیری وجه کسر شده از سیستم بانکی مربوطه می باشد و از سمت اکوملک، وجه مذکور پرداخت نشده محسوب می شود و اکوملک در این خصوص مسئولیتی ندارد.

3-6. اگر تراکنش پرداخت هزینه خدمات توسط عامل پرداخت (که خارج از کنترل ما است) برگشت بخورد، یا دچار مشکلی شود، و همچنین اگر تحت شرایط ذکرشده هزینه پرداختی توسط کاربر یا مشتری عودت داده شود، وبسایت اکوملک دسترسی کاربر به محتوای خریداری‌شده و دریافت خدمات را معلق یا ملغی خواهد کرد.

ماده 4-مسئولیت ها و تعهدات کاربران

4-1. کاربران با ثبت نام در پلتفرم یا وبسایت اکوملک و همچنین با هر بار استفاده از پلتفرم می‌پذیرد که شرایط، الزامات و تعهدات استفاده از سایت اکوملک و همچنین قوانین حفظ حریم شخصی سامانه اکوملک را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن و بدون هیچ گونه محدودیت و شرطى، مفاد این اسناد را پذیرفته و در صورت عدم موافقت با آن، لازم است بلافاصله استفاده از وبسایت اکوملک را متوقف نماید. هرگونه استفاده از سایت اکوملک به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. سامانه اکوملک هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد.

4-2. کاربر متعهد می‌گردد که صرفاً با شماره تلفن همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در اکوملک اقدام نماید. در غیر این صورت در برابر صاحب امتیاز خط تلفن همراه، تماماً مسئول بوده و اکوملک به محض آگاهی از این موضوع می تواند نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام نماید.

4-3. بنا به مورد و حسب صلاح دید سامانه اکوملک، امکان دارد در ارائه برخی خدمات از کاربر درخواست اطلاعات تکمیلی ، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات گردد؛ در این صورت کاربر، متعهد به ارائه اطلاعات (مانند شماره تلفن) و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام شده از سوی اکوملک خواهد بود. در غیر این صورت پلتفرم اکوملک می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.

4-4. هر زمان که کاربران از استفاده غیرمجاز از نام کاربری، رمز، حساب، یا خدمات ارائه‌شده، مطلع گشتند، باید در سریع‌ترین زمان ممکن به پشتیبانی اکوملک اطلاع دهند.

4-5. کاربران مسئولیت صحت و اصالت اطلاعاتی که در حساب خود وارد می‌کنند، را تماماً بر عهده دارند.

4-6. کاربران خود مسئول تمام استفاده‌ هایی هستند که از وبسایت و خدمات ارائه‌شده در ارتباط با حساب کاربریشان و نام کاربری و رمز ورودشان انجام می‌گیرد.

4-7. کاربران می‌پذیرند که اکوملک برای اطلاع رسانی های سامانه از بخش اعلانات استفاده نمایند. و از ارسال ایمیل، پیامک و یا اعلان در حساب کاربری به عنوان راه ارتباطی اکوملک با وی استفاده کنند.

4-8. کاربران متعهد به رعایت همه قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت مقررات دنیای مجازی و قوانین و مقررات جرایم رایانه ای و قوانین الکترونیکی در هنگام استفاده از سایت اکوملک هستند.

4-9. سایت اکوملک هیچ گونه مسئولیتی در قبال مزاحمت های تلفنی کاربران ندارد زیرا این موضوع از کنترل ما خارج می باشد.

4-10. در سایت هشدار (توجه) با رنگ زرد و اخطار با رنگ قرمز نمایش داده شده است کاربران موظفند به آن توجه و تغییرات را اعمال نمایند.

ماده 5.تعهدات کاربران در موارد فنی

5-1. در استفاده از وبسایت اکوملک انجام اعمال و تخلفات ذیل ممنوع می باشد:

5-1-1. از طریق اکوملک به سیستم‌های کامپیوتری یا مطالبی دسترسی غیرمجاز پیدا کنند.

5-1-2. مهندسی معکوس انجام دهند.

5-1-3. از طریق اکوملک یا در وب‌سایت اکوملک دست به جمع‌آوری خودکار اطلاعات بزنند.

5-1-4. روش‌هایی مثل اسپایدرینگ (spidering)، خواندن صفحه‌نمایش (screen scraping)، دیتابیس اسکریپینگ (database scraping)، یا جمع‌آوری آدرس ایمیل‌ها، و روش‌های دیگر را بکار بگیرند.

5-1-5. تلاش برای ایجاد وقفه یا تغییر در عملکرد اکوملک به هر شکلی (مثلاً از طریق ارسال انبوه پیام‌های ناخواسته یا (flooding) ایجاد بار روی سرورها.

5-1-6. وارد کردن ویروس، بمب زمانی (time bomb)، اسب تروآ (Trojan horse)، کرم، کنسل بات (cancelbot) یا دیگر روش‌های مخرب کامپیوتری و هک کردن.

5-1-7. استفاده از پلتفرم اکوملک یا هر بخشی از محتوای آن به شکلی که نقض قوانین جاری باشد.

5-1-8. حقوق مالکیت معنوی یا حقوق دیگری را از اکوملک یا دیگران نقض کند.

5-1-9. هرگونه رفتار که مغایر با قوانین و مقررات اکوملک باشد.

5-1-10. استفاده از اسکریپت برای دانلود انبوه محتوا، تبلیغ، برندینگ، یا محتوای پروموشن (ترویجی) در وب‌سایت یا محتوای آن وارد کنند.

5-1-11. به‌غیراز مواردی که در این توافقنامه به کاربران اجازه داده‌شده، دست به کپی، باز توزیع، انتقال، یا تغییر یا سوءاستفاده از محتوا، داده‌ها، یا کد وب‌سایت بزنند.

12-1-5. کاربران حق ندارند هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد Source Code ‌اکوملک شامل دیکامپایل  Decompile، مهندسی معکوس Reverse Engineering یا فعالیت‌های مشابه انجام دهند، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

13-1-5. کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌هایFraming یا mirroringو روش‌های دیگر، نسخۀ دیگری از خدمات اکوملک را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار اکوملک یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

14-1-5. کاربران می‌پذیرند هرگونه رویه، اشکال، عبارات مبین تایید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف شرکت یا طرف تجاری به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هرگونه ادعایی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

15-1-5. کاربران با عضویت در خدمات اکوملک استفاده از آن قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.

 16-1-5. کلیه رویه‌های حقوقی و فنی اعم از احراز هویت کاربر، ایجاب و قبول، امضای الکترونیکی و تاییدیه‌ های مرتبط ارائه ‌شده توسط شرکت جهت انعقاد قرارداد الکترونیکی با کاربران از طریق سایت، مورد قبول کاربران بوده و هرگونه روش فنی جهت تنظیم قرارداد از جمله ایجاب و قبول به مثابه توافق کتبی است. هرگونه ادعایی اعم از انکار و تردید نسبت به قرارداد الکترونیکی غیر قابل استماع و مردود است.

17-1-5. با توجه به انعقاد قرارداد حاضر به صورت الکترونیکی و در فضای مجازی، کاربران موافقت خود را نسبت به تعیین اقامتگاه شرکت و طرف تجاری، به عنوان محل انعقاد قرارداد، اعلام میکند.

18-1-5. کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ بخش از سایت اکوملک انجام دهند.

ماده 6-موارد رفع مسئولیت از سایت اکوملک

6-1. گرچه اکوملک در ارائه خدمات فنی و تخصصی املاک نهایت تلاش و دقت خود را در جهت بررسی اصالت، صحت و سقم مطالب ارائه شده در نتیجه ی آزمودن و بررسی تمامی قسم سایت با به کارگیری از مطمئن ترین روش های مهندسی ساختمان و توسط هوش مصنوعی به عمل آورده  است اما از آنجا که بخشی از اطلاعات مندرج بنا به اظهارات مالک ، وکیل ، یا نماینده قانونی وی به دست آمده است و نیز به دلیل عدم ثبات قیمت ها اعم از قیمت مصالح و زمین و خدمات مرتبط در بازار ساختمانی کشور اکوملک مسئولیت تضمین تمامی اطلاعات را از خود سلب می نماید.

ماده7-مالکیت معنوی

7-1. تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت اعم از الگوریتم ها ، عملکردها،سامانه ها،ایده ها و هوش مصنوعی و دیگر متعلقات آن متعلق به شرکت آتی داده نهاد پارسه است لذا حقوقی نظیر  حق کپی رایت ،حق نشر،حق تکثیر ،حق الگوبرداری ، حق مولف ، حقوق مدون، علایم تجاری و دیگر حقوق مالکیت فکری و معنوی  از تمامی اشخاص منتفع از شرکت آتی داده نهاد پارسه ، سلب شده است و هرگونه کپی رایت و موارد نامبرده شده ، پیگرد قانونی دارد.

ماده 8- :تصدیقات قراردادی

کاربر در کمال صحت عقل و اراده اقرار می‌نماید واجد تمامی شرایط قانونی و قراردادی نسبت به استفاده از خدمات شرکت میباشد.در صورتیکه کاربران خلاف قوانین و مقررات سایت عمل نمایند شرکت محق می‌باشد ضمن غیر فعال نمودن دائمی کاربر چنانچه عمل ارتکابی جنبه کیفری یا حقوقی داشته باشد، اقدامات لازم از طریق مراجع صالح بعمل خواهد آمد.

 قوانین ثبت آگهی

کاربر گرامی:

ماده1- در سایت اکوملک امکان ثبت آگهی تکراری وجود ندارد لطفا اطلاعات ملک خود را به درستی و با دقت وارد کنید درصورتی که متوجه شدید آگهی ملک مورد نظر شما قبلاً منتشر شده است از ثبت درخواست کارشناسی برای آن ملک امتناع ورزید در غیر این صورت مبلغ تعرفه ی اولیه به شما باز گردانده نخواهد شد.

ماده2- زمان کارشناسی ملک شما در تاریخ و زمانی که معین شده  می باشد در صورت عدم حضور شما در موعد مقررشده به منزله لغو کارشناسی می باشد و مبلغ دریافتی عودت داده نمی شود.

لازم به ذکر است 15دقیقه زودتر از موعد مقرر شده در ملک حضور به عمل آورید.

در صورت عدم حضور، کارشناس اکوملک تنها 20دقیقه در محل ملک منتظر می ماند.

 ماده3- پس از انتخاب تاریخ و زمان و پرداخت وجه امکان استرداد وجه وجود نداشته ولی کاربر میتواند با توافق طرفین امر کارشناسی را به تاریخ و زمان دیگری موکول نماید.

ماده4- صرفا پس از پرداخت تعرفه ی نهایی آگهی شما بر روی سایت اکوملک منتشر خواهد شد.

ماده5- کارشناسی ملک شما در یک تاریخ مشخص می شود که تاریخ اول زمان قطعی کارشناسی بوده و در شرایط فورس ماژور و غیرمترقبه تاریخ دومی برای کارشناسی با هماهنگی با کارشناس مربوطه مشخص میگردد.

تبصره: در صورتی که زمان قطعی کارشناسی به دلیل شرایط غیرمترقبه از سوی اکوملک تغییر کند دیگر نیازی به پرداخت مجدد تعرفه کارشناسی نمی باشد و کارشناس اکوملک تاریخ دیگری را با هماهنگی مالک مشخص مینماید.

ماده6- هدف شرکت اکوملک صرفاً کارشناسی و تبلیغات آگهی شما از طریق انتشار در وبسایت می باشد بنابراین هیچ گونه مسئولیت در جهت فروش ملک شما ندارد.ولی با توجه به هدف شرکت در ارائه خدمات به کاربران تمامی تلاش خود را برای انجام معامله شفاف و امن توسط کاربر  بکار خواهد گرفت.

ماده7- ترتیب نمایش آگهی در اکوملک بر اساس تطبیق آیتم های در خواستی از طرف خریدار با موارد نزدیک به درخواست در سایت اکوملک میباشد و با توجه به درصد تطبیق به ترتیب نمایش داده میشود.

ماده8-حدالامکان محدوده GPS را دقیق وارد نمایید. مسئولیت عدم دسترسی به موقع کارشناس به دلیل گویا نبودن آدرس ملک با شما می باشد و در این شرایط بعد از  لغو بازدید  مبلغ پیش پرداخت عودت داده نمی شود.

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به شرکت آتی داده نهاد پارسه به شماره ثبت 22764 میباشد