7 گام برای بهبود زندگی

7 گام برای بهبود زندگی

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

زمانی امکان دارد شرایط زندگی به سمتی سوق پیدا کند که محیط برای پیشرفت مهیا نباشد و یا روند زندگی آنطور که باید پیش نرود و شرایط بر وفق مراد ما نباشد. در این شرایط حس می کنیم بین آنچه که می خواستیم باشیم و آنچه که هستیم فاصله و تفاوت های زیادی وجود دارد و همیشه بر همین اساس منتظر بهبود زندگی و رخداد و یک معجزه هستیم که بتواند شرایط زندگی را به سمت آرزوهایمان تغییر دهد.

اما نمیدانیم که باید چه کاری انجام دهیم و از کجا و چگونه آغاز کنیم و عدم دستیابی به پاسخ این سوال نیز برای ما بیشتر عذاب آور است.

در این شرایط که حس می کنید نیاز به بهبود زندگی دارید، باید با تغییر همراه شوید و تمام نیازمندی هایی که می تواند این تغییر را برای شما ایجاد نماید را مهیا سازید تا بتوانید به راحتی و با اتلاف کمترین زمان به جای و مکانی که در فکرش هستید برسید.

در این شرایط امکان دارد تصور کنید شاید دیگران بتوانند شما را به یک نقطه آغاز جدید متمایل کنند، این تصور غلط نیست ولی امکان این اتفاق با ضریب بسیار پایینی همراه است. پس عاقلانه ترین کار اتکا به داشته ها و نیرو های پتانسیلی است که در خود ما وجود دارد. باید بدانید که این زندگی خود شما است و هیچ کسی جز خودتان یارای ایجاد تغییر برای شما نیست. مرد تغییر باشید و از تغییرات هیچ هراسی نداشته باشید.

ترفند برای بهبود زندگی

برای همین منظور در ادامه برای برای رسیدن به بهبود زندگی برای شما نمونه هایی از ترفند های تغییر را به طور پیشنهادی عرض خواهیم کرد.

1. رفتارهای ما بر اساس زاویه دید و نوع نگاه ما شکل می گیرد. و این نگاه موجبات شکل گیری باورها و افکار را برای ما مشخص می نماید. و در نهایت ما با نوع افکارمان در زندگی بین گزینه های پیش روی ما انتخاب می کنیم. اگر زندگی تا این لحظه بر وفق مرادمان نبوده است، انتخاب های غلط ما است. پس وقتی انتخاب های ما وابسته است به افکارمان، باید نسبت به تغییر افکار و باور هایمان اقدام نماییم.

مشخصات ساختمان ضد زلزله
👁️ بخوانید

برای همین لازم است افکار و باورهایمان را به چالش کشیده و نظر دقیقی به آنها داشته باشیم. و به این که تا این لحظه چه میزان برای ما سودمند بوده اند توجه کنیم. اگر برای ما مشخص شد که این افکار هیچ سودی برای ما نداشته اند، سریع و با قدرت به تغییر آنها بپردازیم. در این مسیر الگو گرفتن از افراد موفق کار بسیار عالی است.

هفت گام برای بهبود زندگی با اکوملک

2. مرد تغییر باشید و از انتخاب و تغییر در روش هراس نداشته باشید. سعی کنید مدام در حال یافتن راه های جدید باشید. به فکر انتخاب راه های سریع و آسان نباشید و همیشه با انتخاب راه های متعدد، شرایط را برای خود متنوع کنید تا بتوانید از بین چند راه بهترین را انتخاب نمایید.

3. اصلاح عادت های منفی

مواردی در زندگی هستند که می توانند برای ما نقش ترمز را ایفا کنند. عصبانیت، خجالتی بودن، پرخوری و غیره می توانند از جمله این موارد منفی در زندگی باشند. این ها می توانند به سلامتی جسم و روح شما لطمه بزنند. این افکار و رفتار های مخرب را از زندگیتان دور کنید.

4. وجود اولویت ها در زندگی مهم است و اصولا در هر زندگی وجود خط قرمز ها تناسب و جهت را در زندگی به وجود می آورد. از خود سوال کنید و برای انتخاب این اولویت ها بی تفاوت نباشید. موارد ارزشمندی که در زندگی دارید را بشناسید. اهدافتان را و اینکه چرا برای رسیدن به آنها تلاش می کنید را  مشخص نمایید.

به گفته  ویکتور فرانکل، (کسی که چرایی در زندگی دارد با هر چگونگی خواهد ساخت). این اولویت ها برای شما هدف ساز است و اینکه بدانید چرا برای این هدف تلاش می کنید، بهانه تراشی ها به جهت سست شدن به هدف را برای شما از بین خواهد برد.

5. آموختن مهارت های جدید در زندگی خود دلیل خوبی برای تغییر رویه است. اگر تا این لحظه زندگی حس می کنید که در جازده اید به این خاطر است که اطلاعات و مهارت های قبلی برای شما خروجی مناسبی را به همراه نداشته اند. آموختن مهارت ها و بدست آوردن اطلاعات جدید می تواند بهترین راه برای ساختن فردایی جدید و متنوع باشد.

10 ترفند سفر آسان و ارزان
👁️ بخوانید

6. مسئولیت زندگی شما به خود شما مربوط است. ناخدای کشتی زندگی خودتان باشید. سعی کنید با احترام به ارزش های زندگی سعی در تغییر اوضاع و احوال زندگی تان داشته باشید. با انتخاب عاقلانه اهداف در زندگی و انجام برنامه ریزی های هدفمند، می توانید منتظر اتفاق های عالی در زندگی باشید.

7. به قول دکتر صاحبی، (بزرگترین فاصله در این جهان خاکی فاصله بین دانش و عمل است). زمانی که شما برای تغییر و بهبود زندگی گام برمیدارید، در این لحظه است که وارد فرایند تغییر شده اید. هر روز برای این منظور قدم هایی حتی کوچک بردارید مداومت بر این گام های کوچک می تواند اتفاق های بزرگی را برای شما رقم بزند.

175 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *