20 نکته مهم در نگهداری لوازم برقی منزل

20 نکته مهم در نگهداری لوازم برقی منزل

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

این روزها اقلام برقی با افزایش روز به روز قیمت مواجه شده است و به همین خاطر است که یکی از موارد بسیار مهم، نگهداری لوازم برقی منزل می باشد. در کنار این دلیل می توان به مشکل دیگری هم اشاره داشت و آن کمبود وسایل برقی با برند های معروف است. برای همین است که فراگیری نکات مهم در مورد نحوه نگهداری لوازم برقی می تواند برای همه ما از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد تا بتوانیم در مدت زمان بیشتری از این لوازم استفاده نماییم.

می توان به جرات گفت که در بیشتر خانه ها لوازم برقی از ماشین لباسشویی و جاروبرقی گرفته تا آبمیوه گیری و چای ساز و سماور برقی دیده می شود. به طور کلی همه این لوازم دارای عمر مفیدی می باشند اما با توجه به نکات نگهداری لوازم برقی منزل و رعایت دستورالعمل ها می توان هم به فکر سالم ماندن آنها بود و هم از این لوازم برقی بیشتر از مدت معین استفاده نمود.

20 نکته مهم در نگهداری لوازم برقی منزل با اکوملک

این نکات را برای نگهداری لوازم برقی منزل رعایت کنید

1- نکته مهمی که باید حتما مد نظر داشته باشید این است که به هیچ عنوان به بهانه شستشو بدنه و مخصوصا موتور لوازم برقی را با تماس مستقیم آب مواجه نکنید. این عمل در کنار ضررهای بعضا جبران ناپذیر می تواند شرایط برق گرفتگی را نیز به دنبال داشته باشد.

2- در نظر داشته باشید که کلا نباید بیشتر لوازم برقی برای مدت زمان زیاد روشن بمانند.

3- اگر از چرخ گوشت استفاده می نمایید برای سلامت موتور آن گوشت ها را ریز کنید و هرگز سبزیهای خیس را چرخ نکنید.

4- به تمیز بودن داخل یخچال فریزر حساس باشید. و از تماس مستقیم آب پشت یخچال و فریزر جلوگیری نمایید. برای همین حتما در جای خشک قرارشان دهید. می توانید پس از خاموشی کامل،  با استفاده از یک دستمال مرطوب اقدام به تمیزی نمایید. هر گونه لوازم داخلی یخچال را می توانید با آب تمیز نمایید ولی این کار را بعد از خاموشی یخچال انجام دهید.

5- ماشین لباسشویی را در جایی قرار دهید که پشت آن متصل به دیوار بوده و از تماس مستقیم آب در امان باشد. لباسشویی را در محل تراز قرار دهید تا شاهد تکان های شدید نباشید و به موتور آسیب وارد نشود. در زمان خروج لباس حتما خاموش باشد.

مزایای زندگی در روستا
👁️ بخوانید

6- اجاق گازها می توانند برقی و یا گازی باشند. به هر طریق برای نظافت سعی کنید آب بر روی آن ریخته نشود. برای این کار می توانید از جوش شیرین و یا شوینده های مخصوص استفاده نمایید.

7- برای تمیز نمودن چربی های داخل مایکروویو می توانید با استفاده از آب لیموترش و رقیق شده آن در ظرف آب، آن را در مایکروویو قرار دهید و اجازه دهید به میزان 10 دقیقه بجوشد و بعد با یک پارچه به راحتی تمیز نمایید. یادتان باشد هرگز از اسکاچ و سیم ظرفشویی استفاده نکنید.

8- در اتمام استفاده از  پلوپز حتما قابلمه را بشویید. قسمت برقی را پس از خاموشی با دستمال نرم تمیز نمایید. برای برق انداختن قابلمه می توانید از سرکه استفاده نمایید.

9- برای تمیزی و جرم گیری سماور و یا چای ساز، می توانید از سرکه کمک بگیرید. برای همین به مقدار مساوی سرکه و آب را در محفظه بجوشانید.

10- در صورت قابلیت جداسازی  قطعات لوازم برقی موقع باز و بسته کردن، قطعات را دقیق در سر جای خود قرار دهید و تست نمایید که همه درست سر جای خود قرار گرفته اند یا نه.

11- هر گونه لوازم داخلی یخچال را می توانید با آب تمیز نمایید ولی این کار را بعد از خاموشی یخچال انجام دهید.

12- اگر لوازم برقی شما به خوبی قبل کار نمی کرد و یا خراب شد حتما به متخصص اطلاع دهید و خودتان دست بکار نشوید.

13- لوازمی که بیشتر روشن می باشند به دلیل نوسانات برق می توانند در معرض سوختگی موتور قرار بگیرند، حتما از ترانس استفاده نمایید.

14- از روشن ماندن زیاد تلویزیون خودداری نمایید. می تواند طول عمر آن را کوتاه کند.

15- از تمیزی فیلتر ظرفشویی غافل نشوید. جایگاه آن زیر بازویی آبپاش یا در قسمت تحتانی است.

16- در مدت های مشخص نسبت به تمیزی و یا تعویض فیلتر هود اقدام نمایید.

17- حتما در زمان مشاهده مکش بی کیفیت جاروبرقی فیلتر را خالی کنید. جاروبرقی مدت زمان زیادی نباید روشن باشد هر 10 دقیقه استراحت دهید.

18- چرخ گوشت را خالی روشن نگذارید. دور موتور بالا می رود و گرما موجب فرسایش آن می شود.

مقایسه سبک زندگی مدرن و سنتی
👁️ بخوانید

19- آب جوش را هیچ موقع در مخلوط کن نریزید و در هنگام ریختن قطعات سفت نظیر یخ تا جای ممکن آنها را ریز نمایید.

20- گرد و غبارهای موجود در کویل های یخچال را حتما تمیز نمایید. می تواند موجب انسداد و عدم راحتی گردش هوا شود و در نتیجه به موتور فشار وارد می شود.

146 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *