10 نکته مهم در خرید واحد تجاری

10 نکته مهم در خرید واحد تجاری

5٫0 rating based on 1,234 ratings
10 نکته مهم در خرید واحد تجاری
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر قصد سرمایه گذاری و خرید واحد تجاری را دارید، بی شک می توان گفت انتخاب شما بسیار هدفدار خواهد بود و باید به یک سری نکات مهم توجه داشته باشید. حساسیت خرید ملک تجاری در برخی شرایط حتی از خرید یک واحد مسکونی بیشتر هم می شود.

بنابراین اگر می خواهد با 10 نکته مهم در خرید املاک تجاری آشنا شوید، با این مطلب همراه باشید.

به چه املاکی تجاری گفته می شود؟

یکی از کاربری های املاک و مستغلات در هر کجای دنیا، واحدهای تجاری هستند که آن ها را به داشتن سند تجاری می شناسند. آژانس های مسافرتی، رستوران ها، انواع مغازه، دفاتر خدماتی، شرکت ها و… نمونه هایی از املاک تجاری هستند. تنها تفاوتی که می توان بین این املاک با ملک اداری عنوان کرد، امکان حق سرقفلی مغازه برای واحدهای تجاری است و اینکه در دفاتر اداری برخلاف مغازه، خرید و فروش انجام نمی شود.

این املاک می توانند بر سر در مغازه خود، تابلو نصب کنند و هیچ مشکلی وجود ندارد. مغازه هایی که هم اکنون در بازار مسکن به فروش می رسند، مانند یک ملک تجاری هستند، با این تفاوت که باید داخل آن ها قابل رویت بوده و حتماً باید به بیرون دسترسی مستقل داشته باشند.

10 نکته مهم برای خرید واحد تجاری

  1. توجه به نوع کاربری ملک تجاری

شاید پیش خودتان تصور کنید که همه املاک تجاری در یک گروه قرار می گیرند، در حالی که اینطور نیست. به عنوان مثال باید با توجه به نوع فعالیت خود، برای خرید واحد تجاری از همان نوع کاربری اقدام کنید. مثلاً نمی توانید در یک مجتمع فروشگاهی مواد غذایی، دفتر اداری راه اندازی کنید.

بدون توجه به رعایت این نکته، از اهداف اقتصادی که برای خود در نظر گرفته اید، دور خواهید افتاد. توجه داشته باشید که برای راه اندازی یک ملک تجاری با هدف خرید مشتری، باید به محله هایی مراجعه کنید که این امکان را برایتان فراهم کرده باشد. در غیر اینصورت با مشکل مواجه می شوید.

  1. دریافت استعلام های قانونی

قبل از خرید واحد تجاری برای اینکه مطمئن شوید هیچگونه مشکل دارایی، بدهی و… ندارد، باید گزارش های مربوطه را از شهرداری، سازمان ها، ارگان ها و مراکز ذی ربط دریافت نمایید. همچنین نوع فعالیتی که بعد از خرید در ملک تجاری خواهید داشت، به مالک اصلی اعلام کنید تا بعدها به مشکل برنخورید.

  1. دو نبش بودن مغازه یک مزیت محسوب می شود

از مزیت خرید واحد تجاری دو نبش این است که امکان دیده شدن بیشتر را برایتان فراهم می کند. در پاساژها و مراکز تجاری بزرگ، بیشتر از همه به واحدهایی توجه کنید که علاوه بر 2 نبش بودن، در مسیر رفت و آمد بیشتر مشتریان قرار داشته باشد. مثلا در کنار آسانسورها، پله برقی، راه پله و… .

چگونه گواهی پایان کار ساختمان بگیریم؟
👁️ بخوانید

البته توجه داشته باشید اگر مغازه ها در کنار آسانسورهایی قرار داشته باشند که مسیر حاشیه ای و فرعی راه روها محسوب می شود، موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری نیست.

مزیت خرید واحد تجاری

مزیت خرید واحد تجاری با اکوملک

  1. توجه به متراژ مغازه با توجه به نوع کسب و کار

شاید برای راه اندازی یک طلافروشی، نیازی به یک ملک تجاری 30 متری نداشته باشید! اما برای اینکه بتوانید اجناس یک سوپر مارکت را که بسیار متنوع و جاگیر هستند مدیریت کنید، نیاز به فضایی بزرگ تر دارید. بنابراین قبل از خرید واحد تجاری به متراژ آن توجه داشته باشید.

امکان داشتن طبقه بالا و یا انباری در برخی از واحدهای تجاری، با توجه به نیاز شما می تواند یک امتیاز مثبت محسوب شود. ترجیحاً مغازه ای خریداری کنید که از نظر نوع کاربری و سابقه ای که داشته است، به نوع کسب و کار شما نزدیک باشد. داشتن خوشنامی در محل با توجه به سابقه کسب و کار قبلی، در موفقیت کاری شما نقش موثری دارد.

  1. توجه به طبقات املاک تجاری

منظور از در نظر گرفتن طبقات، این است که اگر قصد خرید واحد تجاری در یک پاساژ چندین طبقه را دارید، بهتر است بدانید که طبقه همکف و یا اول از سایر طبقات موقعیت بهتری دارند. علت این موضوع این است که مشاغلی مانند آتلیه عکاسی، آژانس های هواپیمایی و بنگاه های مسکن راحت تر می توانند مجوز راه اندازی کسب و کارشان را در این طبقات دریافت کنند.

  1. توجه به ارزش املاک تجاری در مقایسه با مسکونی

یکی دیگر از مزیت هایی که املاک تجاری دارند این است که هر چقدر از ساخت و تاسیس آن ها که بگذرد، برخلاف املاک مسکونی به ارزش آن ها افزوده می شود! به همین دلیل است که اهمیت خرید واحد تجاری بالا می رود.

  1. انتقال سند ملک تجاری

قبل از انتقال سند ملک تجاری باید از وضعیت ثبتی ملک اطمینان حاصل نمائید. اگر فروشنده ادعای سند رسمی کرد، می توان گفت تا حدودی ریسک معامله کاهش پیدا می کند. معمولاً املاک تجاری سند رسمی ندارند و باید در چنین وضعیتی، درباره هویت فروشنده، گواهی پایان کار شهرداری و عدم اشاعه با ملک مسکونی و… اطمینان حاصل نمائید.

نکات مهم قبل از اجاره خانه
👁️ بخوانید

اگر برای خرید ملک اداری اقدام کرده اید، مطمئن شوید که در سند این عنوان قید شده باشد.

  1. مشخص کردن انشعابات ملک تجاری

یکی از مشکلاتی که معمولاً بین طرفین معامله در خرید واحد تجاری وجود دارد، مشخص نکردن انشعابات گاز، برق و آب است. چه این امکانات به صورت مشاع باشند و چه به صورت مستقل، باید در سند مالکیت آورده شود. در صورت داشتن بدهی، باید مالک اصلی قبل از انتقال سند این انشعابات را تسویه حساب کند.

  1. تعیین مالیات بر مشاغل

قبل از اینکه قرارداد خرید واحد تجاری را امضاء کنید، باید رسید و یا گواهی پرداخت مالیات بر درآمد را ضمیمه کرده باشند. قبل از سند زدن، باید مطمئن شوید که مالک اصلی مالیات بر درآمد مشاغل را پرداخت کرده باشد. در زمان انتقال رسمی سند، گواهی پرداخت مالیات بر درآمد دریافت نمی شود.

  1. توجه به محل مناسب جهت خرید ملک تجاری

گاهی بسته به نوع فعالیت تجاری، می توانید از مشاور املاک کمک بگیرید تا یک مکان آرام و یا پر تردد را به شما پیشنهاد دهد. مسیرهای اصلی و خیابان های پر رفت و آمد برای کسب و کارهایی که هر روز به مشتریان حضوری نیاز دارند، مناسب است. اگر یک کارگاه کوچک دارید و فقط باید افراد ثابتی به آن رفت و آمد داشته باشند، می توانید در کوچه های فرعی به دنبال خرید واحد تجاری باشید.

جمعبندی

از آنجایی که ایجاد تغییرات در یک ملک تجاری با هزینه های زیادی همراه خواهد بود، مطابق با قوانین نظام بانکی می توانید برای دریافت وام از بانک های خصوصی، نیمه خصوصی و دولتی اقدام کنید. در هنگام خرید واحد تجاری به هزینه کمیسیون آژانس املاک، هزینه دفترخانه برای تنظیم سند رسمی و هزینه نقل و انتقال سند توجه داشته باشید.

با اکوملک همراه باشید

77 👁️
 
1+
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *