10 نکته مهم در تعمیر لوازم خانگی

10 نکته مهم در تعمیر لوازم خانگی

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

اگر از آن دسته از افرادی هستید که علاقمند به تعمیر وسایل و ابزار های خانگی توسط خودتان می باشید، باید حداقل از یک آگاهی و تخصص کاربردی پایه بهره مند باشید.

 • تقسیم بندی فعالیت های تعمیر لوازم خانگی

از مهم ترین پیامد های تعمیر لوازم خانگی توسط خود انسان افزایش طول عمر وسایل خانگی است اما به طور کلی تعمیرات لوازم خانگی می تواند به دو صورت فعالیت های پایه ای و تخصصی تقسیم شود. توجه داشته باشید که حتما ایرادات تخصصی باید توسط تکنسین های کارآزموده و متخصص مربوطه انجام شود، و ایرادات پایه ای می تواند توسط خود مالک انجام گیرد که می تواند با اما و اگرهایی به واسطه رعایت نکات مهم ایمنی نیز همراه باشد.

 • در تعمیر لوازم خانگی داشتن یک پیچ گوشتی کافی نیست

برای بررسی لوازم خانگی نیازمند داشتن ابزارهای متعددی هستید که می تواند به مرور برای شما با توجه به ابزار هایی که با آنها سروکار خواهید داشت تکمیل شود. اما توجه داشته باشید در صورتی که مشکل پیش آمده برای لوازم خانگی شما پیچیده تر از آن بود که خودتان از عهده تعمیرات لوازم خانگی برآیید، فرایند را به یک متخصص بسپارید.

 • در تعمیر لوازم خانگی به پیام های خطا توجه نمایید

این نکته را هم در نظر داشته باشید که برخی از دستگاه های امروزی با داشتن صفحه نمایش و سیستم های هوشمند می توانند خود دلیل خرابی را با اشاره به (Error) و پیام های خطا معرفی نمایند. به این دستورات خطا که اشاره می شود توجه فرمایید.

 • در تعمیر لوازم خانگی از موارد بدیهی غافل نشوید

تعمیرات لوازم خانگی به دو قسمت موارد پایه ای و موارد تخصصی تقسیم بندی می شود. در بسیاری از موارد مشاهده می شود که عدم توجه به همین موارد پایه ای است که می تواند دلیل بروز اشکالات تخصصی را به دنبال داشته باشد. پس به صرفه است که اول از بررسی مشکلات پایه آغاز نمایید قبل از اینکه برای رفع مشکلات تخصصی نیازمند به حضور تکنسین های مربوط شوید. مشکلاتی مانند:

 • بررسی تنظیمات خاموش و روشن دستگاه و یا مشکل در شاسی مخصوص خاموش و روشن
 • اطمینان از وصل بودن دستگاه به برق
 • عدم وجود قرارگیری دستگاه در مکان مناسب و یا بالانس نبودن دستگاه
 • گرفتگی فیلتر دستگاه
 • ده نکته مهم در تعمیر لوازم خانگی با اکوملک

 • تعمیر لوازم خانگی و رعایت طول عمر نرمال هر دستگاه

طول عمر نرمال هر دستگاه در دفترچه راهنما درج شده است، اگر عمر دستگاه بیش از 50 درصد عمر مورد نظرش باشد، و یا هزینه های سرویس و تعمیرات لوازم خانگی توسط تکنسین های مربوطه بیش از 50 درصد قیمت خرید یک دستگاه نو باشد، این دستگاه عمر مفید خود را سپری کره است. باید به فکر تهیه دستگاهی جدید باشید.

 • مشکلات سیم کشی در تعمیر لوازم خانگی

از مشکلات رایج می تواند مشکلات در سیم کشی باشد. برای همین می توانید با استفاده از یک مولتی متر اقدام به تست ولتاژ و سایر کمیت های الکتریکی را در سیم کشی نمایید. این کار برای شما مشخص می نماید که کدام سیم یا قطعه الکتریکی از کار افتاده است.

 • در تعمیر لوازم خانگی به صدای قطعات متحرک بی توجه نباشید

بهترین سرنخ برای تعمیرات لوازم خانگی می تواند صداهای غیر عادی آن وسیله باشد، این قطعات برای بیشتر محصولات خانگی می تواند فن و موتور باشد. اگر مشکل در فن بود به دلیل اینکه فن و کمربند فن به راحتی قابل تعویض هستند خودتان می توانید اقدام به تعویض نمایید اما اگر مشکل در موتور بود حتما کار را به تکنسین های مربوطه بسپارید.

 • در تعمیر لوازم خانگی به فرآیندهای احتراق دقت نمایید

این مورد برای وسایل گازسوز می باشد. در این وسایل عموما برای شروع به یک فرآیند احتراق نیازمند می باشند. در این میان برخی دارای فناوری استارتر الکتریکی و برخی دارای چراغ تست هستند، این شرایط را مطلع شوید  و در این مورد فرآیند احتراق را چک کرده و از روشن بودن چراغ تست آگاه شوید و به هماهنگی استارتر ها و عدم گرفتگی توسط دوده ها حساس باشید.

 • در تعمیر لوازم خانگی به کیفیت مهروموم ها و واشرها توجه کنید

در وسایلی مانند یخچال و یا اجاق ها و همچنین قسمت های دیگر سایر لوازم خانگی مهروموم ها و واشرهایی وجود دارد که میتواند عواملی مانند پارگی و ضربه و یا شکستگی موجبات خرابی و عدم کارکرد وسیله را به همراه داشته باشد.

 • در تعمیر لوازم خانگی محل شیلنگ ها را بدانید

برخی از وسایل مانند ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی نیازمند به دسترسی آب توسط شیلنگ هستند. از آنجایی که این شیلنگ ها نسبت به سایر قطعات زودتر دچار پوسیدگی یا سایش می شوند نیازمند بررسی های بیشتر می باشند و یا اگر دچار نشتی یا فرورفتگی شوند باید تعویض شوند. پس حتما از جایگاه آنها باخبر باشید.

125 👁️
 
+1
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *