10راه ساده برای حذف حشرات خانگی

10راه ساده برای حذف حشرات خانگی

5٫0 rating based on 1,234 ratings
10 راه ساده برای حذف حشرات خانگی
🕒 زمان مطالعه: 6 دقیقه

دیدن حشرات موذی با هر اندازه و شکل و ظاهری در محیط خانه اصلاً خوشایند نیست. بنابراین همه به دنبال راهی برای نابودی حشرات خانگی هستند. دلایل متعددی وجود دارد که باعث تولید این حشرات در محیط می شوند. با شناخت عوامل موثر در تولید و یا زیادتر شدن حشرات می توانید از وقوع یک فاجعه بزرگ جلوگیری کنید.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که از بودن این حشرات در خانه رنج می برید، با 10 راهکار ساده برای دفع حشرات خانگی همراه ما باشید.

انواع حشرات مزاحم خانگی

همیشه هم اینطور نیست که حشرات با ایجاد سر و صدا و یا پراکندگی زیادی که دارند باعث آزار و اذیت ساکنین خانه شوند. مثلاً موریانه ها بدون اینکه دیده شوند به چوب و یا سرویس مبلمان حمله می کنند و در مدت زمان کوتاهی باعث از بین بردن آن ها می شوند.

عنکبوت، انواع سوسک، کک، پشه، مگس، ساس و حتی مورچه از انواع حشرات خانگی هستند که برای دفع هر کدام از آن ها در ادامه راه حل هایی خواهیم داشت.

  1. روش های متنوع برای از بین بردن سوسک ها

مطمئناً سوسک ها اصلی ترین عامل ترس و وحشت در بین خانم های خانه دار است که وجود آن ها به شدت آزار دهنده خواهد بود. طبیعتاً دنبال کردن سوسک ها کار راحتی نیست بنابراین باید به دنبال راه حلی برای نابودی تمامی آن ها حتی در لانه بود. طعمه های سوسک را می توانید از سم فروشی ها تهیه کنید و در محلی که بیشتر از همه سوسک ها تردد دارند قرار دهید.

از ترکیب پیاز خرد شده با جوش شیرین هم می توانید استفاده کنید و کمی از این سموم را به آن بزنید. این کار باعث می شود سوسک بعد از برداشتن طعمه آن را به لانه برده و باقی سوسک ها هم مسموم شوند. روش های دیگری هم مانند اسپری کردن آب و صابون بر روی سوسک هم وجود دارد که البته سوسک های داخل لانه را از بین نمی برد!

  1. دفع کلونی مورچه ها

شاید وقتی که در حال استراحت در منزل هستید، حرکت یک مورچه بر روی فرش و یا سرامیک نظر شما را به خود جلب کند. کشتن این مورچه راه حلی برای از بین بردن کلونی مورچه ها نیست. معمولاً حشرات خانگی به صورت دسته جمعی زندگی می کنند و به سرعت تعدادشان افزایش می یابد. بنابراین باید به فکر راه اصولی حذف آن ها باشید.

سبک زندگی و عوامل موثر بر آن
👁️ بخوانید

یکی از راه حل های آسان با توجه به امکانات موجود در هر خانه ای، استفاده از فلفل قرمز و یا سیاه در مسیر حرکت مورچه هاست. همچنین می توانید از ترکیب مساوی آب و سرکه سفید استفاده کنید و این محلول را بر روی مسیری که مورچه ها رفت و آمد می کنند اسپری کنید.

  1. دور ماندن پشه ها با ترکیب سرکه و اسطوخودوس

پشه ها عمر کوتاهی دارند بنابراین می توانید در همان دقایق اولی که وارد خانه شما می شوند به دنبال راه حلی برای جلوگیری از زاد و ولد آن ها باشید. پشه ها یکی از انواع حشرات خانگی هستند که معمولاً در اطراف زباله، میوه و یا روشنایی دیده می شوند. می توانید یک چهارم لیوان سرکه سیب را با 25 قطره روغن اسطوخودوس ترکیب کرده و بر روی لباس یا بدن خود اسپری کنید.

این روش باعث می شود تا پشه ها از شما دور بمانند. اگر به بوی سرکه حساسیت دارید می توانید آن را حذف کرده و آب را جایگزینش کنید.

  1. دفع حشرات خانگی از نوع مگس

مگس ها انواع و اقسام متعددی دارند و در همه جای دنیا هستند. این موجودات علاوه بر ایجاد سروصدا باعث انتقال بیماری نیز می شوند. شما می توانید مقداری سرکه سیب را حرارت داده و داخل یک شیشه نگهداری کنید. در داخل این شیشه یک قیف قرار دهید و در محلی که مگس ها تجمع کرده اند بگذارید.

بعد از گذشت چند ساعت مشاهده می کنید که مگس ها به تله افتاده اند! البته می توانید سرکه سیب را مستقیماً بر روی این حشرات نیز اسپری کنید.

10راه برای حذف حشرات خانگی

 

  1. حذف عنکبوت با سرکه و پوست مرکبات

عنکبوت ها معمولا در همه خانه ها پیدا می شوند. یک راه حل ساده برای از بین بردن آن ها در سقف ها و یا زیر یخچال، استفاده از یک چوب باریک است که بر روی آن جوراب کشیده اید. بعد از این کار دور تا دور جوراب را با نوار چسب محکم کنید. این کار یکی از راحت ترین و ساده ترین روش ها برای از بین بردن تار عنکبوت است.

اگر می خواهید از ایجاد تار عنکبوت در آینده جلوگیری کنید می توانید داخل سرکه از پوست مرکباتی مثل پرتقال استفاده کنید و این ترکیب را بیش از یک ساعت گوشه ای قرار دهید. بعد از آن پوست میوه را خارج کرده و سرکه را به داخل بطری آبپاش انتقال دهید. با اسپری کردن این محلول بر روی ورودی پنجره ها و درب خانه باعث دفع این حشرات خانگی خواهید شد چرا که عنکبوت ها از بوی مرکبات بیزارند!

  1. از بین بردن کک

اگر در منزل خود از حیوانات خانگی مانند سگ و یا گربه نگهداری می کنید، احتمال ورود کک به خانه را افزایش می دهید. کک ها حشرات بسیار ریزی هستند که حتی از مورچه نیز کوچک ترند و با توجه به پرش هایی که دارند به راحتی قابل دیدن نیستند. این موجودات ریز با ایجاد گزش بر روی بدن انسان اثری مانند نیش پشه از خود به جا می گذارند.

زندگی عشایری چگونه است؟
👁️ بخوانید

بهترین راه حل برای دفع این حشرات موزی این است که خانه را تخلیه کرده و کاملاً سمپاشی کنید. لباس ها را با آب داغ بشورید و کل منزل را جاروبرقی بکشید. البته روش هایی مانند پهن کردن پارچه سفید و به دام انداختن کک ها هم می تواند موثر باشد. استفاده از سینی بزرگ پرآب هم می تواند آن ها را به تله بیندازد که البته این راه ها مانع از جلوگیری زاد و ولد بالای آن ها نیست و بهترین روش سمپاشی است.

  1. روش دفع ساس

اگرچه ساس حشره ایست که باعث انتقال بیماری نمی شود، اما به شدت آزار دهنده است. برای از بین بردن این حشرات که گزش و خارش به همراه خواهند داشت باید اول از همه به سراغ تختخواب و تشک بروید. سمپاشی بهترین روش برای حذف حشرات خانگی از نوع ساس است. البته باید مراقب باشید که تا چند روز حضور در فضای بسته بسیار خطرناک است.

ساس به راحتی از مکانی به مکان دیگر انتقال پیدا می کند، مثلاً در لباس و یا چمدان افراد ممکن است پیدا شوند.

  1. سمپاشی، بهترین روش برای دفع کنه

کنه ها حشرات بسیار ریزی هستند که معمولاً در تابستان ها بیشتر دیده می شوند. این حشرات موذی می توانند حامل بیماری باشند. بنابراین به شدت خطرناکند. بهترین و تاثیرگذارترین روش برای از بین بردن کنه ها، سمپاشی است.

  1. دفع پشه های ریز گلدانی با چسب زرد

حتماً برایتان پیش آمده است که داخل منزل از گلدان های آپارتمانی استفاده کنید ولی دیدن پشه های بسیار ریز باعث آزار و اذیت شما شوند. در اطراف این گلدان ها از چسب زرد استفاده کنید تا حشرات را به خود بچسباند. ریختن رنده پوست لیمو بر روی خاک گلدان هم باعث دفع و از بین بردن این پشه ها می شود.

  1. از بین بردن پشه های سفید گلدانی

علاوه بر حشرات خانگی که شبیه به مگس های بسیار ریز هستند و در اطراف گلدان و یا زباله دیده می شوند، مگس های دیگری هم وجود دارند که علاوه بر ریز بودن سفید رنگ هستند. این مگس ها که به پشه سفید هم معروفند بر روی برگ درختان و یا گل ها دیده می شوند. این حشرا به خودی خود برای انسان خطرناک نیستند اما باید آن ها را به حداقل رساند.

سبک زندگی شاد و سالم
👁️ بخوانید

بهتر است برگ هایی از گل را که مگس های سفید دارند بردارید و دور بریزید. پاک کردن مداوم برگ گل ها می تواند یکی از راه های جلوگیری از ایجاد و یا افزایش این حشرات باشند.

جمعبندی

عوامل زیادی در ایجاد حشرات خانگی نقش دارند که مهم ترین آن ها رطوبت است. اگر به فکر خرید ویلا در شمال هستید، قبل از مستقر شدن حتماً به نکاتی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم توجه کنید تا از ایجاد و یا افزایش این حشرات در منزل پیشگیری کنید.

با اکوملک همراه باشید

189 👁️
 
1+
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *