10 گیاه آپارتمانی بی دردسر - مجله اکو ملک خرید ویلا در شمال خرید ویلا در گیلان

10 گیاه آپارتمانی بی دردسر

10 گیاه آپارتمانی بی دردسر

5,0 rating based on 1,234 ratings
10 گیاه آپارتمانی بی دردسر
زمان مطالعه: 4 دقیقه

اگر می خواهید محیط خانه خود را با گیاهان زیبا سرسبز کنید، باید به دنبال انواع گیاه آپارتمانی بی دردسر که به نور کم نیاز دارند، باشید. حتماً می دانید که تعداد گل و گیاهانی که به نور زیاد نیاز دارند، بسیارند، اما در این مطلب می خواهیم به 10 تا از گیاهان آپارتمانی به اصطلاح جان سخت و زیبا اشاره کنیم تا بدون دردسر بتوانید از آن ها نگهداری کنید.

البته این لیست و اسامی می توانند بسیار بیشتر از این تعداد 10 تایی باشند، اما در این مطلب تنها به همین مقدار بسنده می کنیم.

چرا برخی از گل ها، در لیست گیاه آپارتمانی بی دردسر قرار می گیرد؟

برخی از گل ها هستند که برای رشد، به نور نیاز ندارند و یا نور کمی که داخل خانه است، برای آن ها کافیست. این گل ها بهترین موارد برای نگهداری در خانه های آپارتمانی هستند. اگر شما هم از افرادی هستید که آب دادن به گل ها را فراموش می کنید و یا خیلی زمان زیادی برای مراقبت و رسیدگی به گلدان ها ندارید، پس می توانید از این لیست 10 تایی برای زیبایی بیشتر خانه خود انتخاب کنید.

  1. سانسوریا

سانسِوِریا و یا سانسوریا یکی از گل های زیبا و البته محبوب آپارتمانی محسوب می شود که این روزها در هر چهاردیواری به چشم می خورد. این گیاه خوش رنگ، با محیط های کم نور بسیار سازگار است و باعث تصفیه هوای اتاق می شود. ساقه های این گیاه داخل خاک است و آن برگ های شمشیری در واقع برگ های تزئینی آن هستند.

البته سانسوریا در مدل های مختلف معمولی، ابلق، کوتاه و بلند به فروش می رسند. در تابستان ها هر هفته یکبار و در زمستان ها هر 2 هفته یکبار به آبیاری نیاز دارد و در شرایط نور کم نیز بسیار مقاوم است.

  1. گیاه برگ انجیری

یکی از گل های بسیار زیبا و محبوب در بین بانوان، گیاه آپارتمانی بی دردسر برگ انجیری یا پنیر سوئیسی است. علت این نامگذاری به دلیل وجود سوراخ های زیاد است که بر روی این برگ دیده می شود. اگرچه خاک این گیاه باید معمولاً خیس باشد، اما این گیاه زیبا را از نور مستقیم دور نگه دارید.

این گیاه رشد زیادی دارد، پس یادتان باشد از ابتدا یک فضای مناسبی برایش در نظر بگیرید.

  1. آگلونما

یکی از گیاهانی که شاید در بانک ها، ادارات و دفاتر مختلف بیشتر دیده باشید، آگلونما می باشد. این گیاه آپارتمانی بی دردسر زیبا از طریق قلمه ساقه به راحتی تکثیر می شود. مقاومت خوبی در برابر نور و کم آبی دارد. اما دمای خیلی پایین را نمی تواند تحمل کند. در تابستان ها فقط کافیست هفته ای 2 بار این گیاه را آبیاری کنید.

  1. دیفن باخیا

آیا درباره سمی بودن دیفن باخیا چیزی می دانید؟ این گیاه که بیشتر در دماهای نسبتاً گرم رشد بهتری دارد، صمغ شیری دارد که باید مراقب کودکان و حیوان آپارتمانی خود در این باره باشید. چرا که اگر این صمغ خورده شود، تا چند مدت ممکن است تکلم را از دست بدهید!

برای اینکه گیاه دیفن باخیا بهتر رشد کند، از گذاشتن آن در کنار پنجره و یا درب ورودی خودداری کنید.

  1. پتوس

اگر می خواهید یک مسیری از گل و سرسبزی را در خانه داشته باشید، ما به شما گل پتوس را پیشنهاد می کنیم که مرگ ندارد! این گیاه رونده می تواند تا 3 متر و حتی بیشتر رشد کند و اگر مسیری مثل لوله کشی گاز و یا نخ را در مسیرش قرار دهید، به صورت بالارونده رشد می کند.

البته اگر گلدان پتوس را بر یک بلندی مثل اوپن آشپزخانه و یا یک قفسه کتاب قرار دهید، به صورت پایین رونده رشد می کند و زیبایی دو چندان به محیط می بخشد. پتوس در انواع مختلف مرمری، سبز و سفید وجود دارد. خاک این گیاه باید خیس باشد و حتی با نور لامپ منزل هم می تواند رشد خوبی داشته باشد. پتوس را می توان در آب هم نگهداری کرد.

گیاه آپارتمانی بی دردسر زیبا

گیاه آپارتمانی بی دردسر زیبا با اکوملک

  1. گیاه گندمی

گیاه گندمی و یا عنکبوتی یکی از گیاه آپارتمانی بی دردسر است که رشد خوبی هم دارد. از آنجایی که برگ های آن معمولاً آویزان هستند، زیبایی خاصی به محیط می بخشد. نور مستقیم آفتاب باعث سوختن برگ های گندمی می شوند، بنابراین به این نکته توجه داشته باشید.

گیاه عنکبوتی مثل سانسوریا، باعث تصفیه هوای اتاق می شود. به همین دلیل گل مناسبی برای اتاق می باشد.

  1. سرخس

اگر به دنبال یک گل همیشه سبز و گیاه آپارتمانی بی دردسر هستید، سرخس می تواند گزینه مناسبی باشد. سرخس به عنوان گیاهانی که به نور کم نیاز دارند، شناخته می شود. همچنین قادر است در خاک اسیدی نیز رشد کند. دمای 18 تا 24 درجه، برای رشد این گیاه بسیار مناسب است.

این گیاه در انواع مختلفی وجود دارد که می توانید خریداری کنید. یک نکته در مورد آبیاری این گیاه، اینکه از آب معدنی استفاده نکنید چرا که باعث پوسیدگی آن می شود.

  1. گیاه برگ قاشقی

پپرومیا یا گیاه برگ قاشقی فوق العاده برای محیط های بسته مثل آپارتمان ها مناسب است، چرا که به طرز عجیبی رشد ساده ای دارد. این گیاه حتی در سایه هم رشد می کند و گزینه مناسبی به عنوان گیاه آپارتمانی بی دردسر زیبا است. این گیاه هم می تواند هوای محیط را تصفیه کند.

  1. زاموفیلیا

اگر به دنبال یک گیاه آپارتمانی بی دردسر هستید که در عین حال دکوراسیون داخلی شما را متفاوت و شیک کند، زاموفیلیا گزینه مناسبیست. این گل زییا یکی از مقاوم ترین گیاهان است که در نور کم هم رشد خوبی دارد. یادتان باشد که آب زیاد حال این گیاه را بدتر می کند. پس دیر به دیر خاکش را مرطوب نگه دارید.

  1. برگ عبایی

یکی از گیاهان بی زحمت برای نگهداری در منزل، گل برگ عبایی است که در ایران به این اسم شناخته شده است. با وجود اینکه این گل به نور روشن نیاز دارد، اما در اتاق و سایه هم به خوبی دوام می آورد. برگ عبایی که برگ های شمشیری با خال های سفید رنگ دارد، بومی کشور چین و از خانواده سوسن می باشد.

این گیاه آپارتمانی بی دردسر به ندرت دچار آفت شده و در بهترین حالت حدود 60 سانتی متر رشد می کند.

جمعبندی

بونسای جنسینگ، انواع کاکتوس، بامبو و مارانتا از دیگر گیاه آپارتمانی بی دردسر هستند که می توانید با توجه به علاقه خود، یک یا چند مورد از آن ها را داخل خانه های آپارتمانی نگهداری کنید. گیاهانی که به نور مستقیم خورشید نیاز دارند، بهتر است در بالکن یا تراس نگهداری شوند.

در این مطلب سعی کردیم به 10 تا گل های آپارتمانی سایه دوست اشاره کنیم که نگهداری راحتی دارند. امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید.

با اکوملک همراه باشید

726
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.