لزوم کارت پایان خدمت در انتقال املاک

لزوم کارت پایان خدمت در انتقال املاک

5,0 rating based on 1,234 ratings
لزوم کارت پایان خدمت در انتقال املاک
🕒 زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از سوالاتی که معمولاً طرفین معامله با آن رو به رو می شوند، این است که آیا داشتن کارت پایان خدمت در انتقال املاک نیاز است؟ در زمان های گذشته به هنگام انتقال سند ملک، داشتن کارت پایان خدمت ضروری بود. اما با رایزنی هایی که در 22 آبان ماه سال 1390 در مجلس شورای اسلامی انجام شد و در 2 آذر ماه هم به تائید شورای نگهبان رسید، بند “و” ماده 10 حذف گردید و از این تاریخ به بعد، نیازی به داشتن کارت پایان خدمت برای انتقال ملک نیست.

چگونه بدون کارت پایان خدمت، سند بزنیم؟

با اجرایی شدن این قانون، دیگر نیازی به تعیین تکلیف سربازی و ارائه مدارک مربوط به معافیت نیست. بنابراین از این پس هر فرد ذکور که به سن 18 سال تمام برسد، می تواند بدون داشتن کارت پایان خدمت، به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کند.

تنها با در دست داشتن اسناد هویتی خود یعنی شناسنامه و کارت ملی، می توانید برای خرید و فروش ملک خود اقدام کنید. با تصویب این قانون در مجلس شورای اسلامی، جلوی تخلفات مربوط به وضعیت مشمولین در مورد کارهای نقل و انتقال ملک و موارد ثبتی، تا حد زیادی گرفته شد تا گام مهمی در جهت ترویج سند رسمی در کشور برداشته شود. بنابراین بدون مشکل، می توانید کارهای مربوط به انتقال سند، خرید و فروش ملک، خرید و فروش خودرو و… را انجام دهید.

جمعبندی

با اصلاح قانون مربوط به داشتن کارت پایان خدمت برای انتقال سند مالکیت، خیلی راحت تر از گذشته می توانید به انتقال سند و خرید و فروش اقدام کنید.

با اکوملک همراه باشید

1,194 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *