کاربردی ترین تکنیک های مشاورین املاک

کاربردی ترین تکنیک های مشاورین املاک

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه
  • خوش قول تر از مشتری باشید

یکی از کاربردی ترین تکنیک های مشاورین املاک می تواند قرار ملاقاتی باشد که با مشتری تنظیم می کنید، زودتر از زمان مشخص شده و جلوتر از مشتری در محل قرار حاضر شوید. این حضور شما معجزه می کند چرا که حس بسیار خوبی همراه با اطمینان و اعتماد به نفس برای مشتری بوجود می آورد. ایجاد این تصور و این ذهنیت در مشتری قبل از هر گونه صحبتی می تواند آغازگر یک اتفاق بی نظیر باشد.

  • در انتخاب واژه ها حساس باشید

از متدهای مهم در کاسبی، داشتن روحیه منعطف و مدارا محور، رعایت حیا و ادب و حرمت نگه داشتن است. یادتان باشد همیشه باید هدف کاری شما بر اساس مشتری محور بودن و مشتری مدار بودن باشد. در برابر مشتری عصبانی، به جای برخورد متقابل که جز حذف مشتری وفادار، و ایجاد دشمن قسم خورده، خروجی دیگر ندارد، مشتری را درک کرده و با بیان رفتاری زیبا از او مشتری وفادار بسازید.

  • در سلام پیش قدم باشید

از مهم ترین تکنیک های مشاورین املاک، سلام کردن است. سلام یکی از اسم های زیبای خداوند است و از اسرار الهی است. ملاقات و یا رفتاری که با بیان سلامی با انرژی از طرف شما آغاز شود، موجبات موفقیت شما را ایجاد خواهد نمود. زیرا سلام موجب اعتماد و اطمینان افراد می شود. برایتان فرقی نکند که سن مشتری بالاتر یا پایین تر از سن شماست. از اثرات شگفت آور سلام غافل نشوید.

کاربردی ترین تکنیک های مشاورین املاک با اکوملک

  • یکی دیگر از تکنیک های مشاورین املاک استفاده از معجزه تبسم است

از شگرد های بی نظیر در ارتباط می تواند نوع و کیفیت یونیک صورت شما باشد. حتی تاثیر این متد از اثرات نوع پوشش شما هم قوی تر است. زیرا ابتدایی ترین مولفه ای که در نظر مشتری نقش می بندد از شما، فیس و چهره شما است. همیشه و همه جا تبسم بر لب داشته باشید.

  • بر اساس اعتنای مشتری رفتار کنید

گام به گام با مشتری پیش روید. قبل از هر گونه صحبتی به مشخصات مشتری توجه کنید. میزان سن، تحصیلات، جنسیت و تخصصی که دارد. بر اساس مشخصات مشتری پازل گفتگو و صحبت را بچینید. مشتری دوست دارد در ذهن خود از شما یک فرد آگاه و با اطلاع ترسیم نماید. جلوتر از مشتری حرکت نکنید و به ازای هر نکته ای از مشتری فیدبک بگیرید و صحبت بعدی را بر اساس همان شکل دهید.

  • همیشه با پرستیژ باشید

یکی از ابتدایی ترین و مهم ترین متد برای جلب رضایت مشتری قبل از هرگونه برخوردی می تواند ظاهر آراسته و شیک پوشی شما باشد. این متد می تواند حداقل نصف موفقیت پروژه اعتماد سازی را برای مشتری در همان دقیقه اول تثبیت نماید. بر همین اساس یادتان باشد همیشه خوش بو، مرتب و شیک پوش در محل کار، جلسات و نزد مشتری حاضر شوید.

  • مشتری را عاملی برای ارتقا خود بدانید

زمانی که شما برای مشتری سودمند باشید، شک نکنید این حس مثبت و منفعتی که برای مشتری ایجاد کردید به خودتان باز خواهد گشت. وقتی راجع به حق المشاوره و حق الوکاله با مشتری به توافق رسیدید، اگر موفق بودید و دلیلی برای رسیدن چندین برابر بیشتر سود و برکت برای مشتری بودید و اگر در برابر خواسته مشتری بیش از آن که باید مفید بودید، هیچ گاه منتظر تشکر و یا برخوردی بالاتر از آنچه که باید باشد نباشید. مطمئن باشید این رفتار شما از دید خداوند دور نخواهد ماند. و حداقل پاداش شما ارتقا شغلی است که هدیه خداوند است.

  • بیشتر از مشتری، مشتری باشید هم از تکنیک های مشاورین املاک است

آخرین مورد از تکنیک های مشاورین املاک را به موضوع مهم نوع انتخاب رفتار مشاورین املاک اختصاص می دهیم. یکی از رفتار های غلطی که می تواند از مشتری دیده شود و موجب ایجاد انعکاس منفی را در پیش داشته باشد، عدم همراهی و توجه به خواسته و نیاز مشتری است.

حق کمیسیون مشاور املاک چقدر است؟
👁️ بخوانید

برخی از مشاورین املاک مشتری را با افکار و تحمیل خواسته خود به مشتری، محاصره می کنند. آنان تمایل شدید دارند حرف مشتری را درست نشنوند. این نوع از افراد  فقط حرف می زنند و کمتر گوش می دهند و در پاره ای موارد اصلاً گوش نمی دهند. در ملاقات با مشتری شما تعیین تکلیف نکنید و مشتری را به ملکی که علاقمند است نزدیک نمایید و در نهایت در جلسات قرارداد به گوش دادن بیشتر از حرف زدن علاقه نشان دهید.

404 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *