چرا خرید ویلا در شمال پرطرفدار است؟

چرا خرید ویلا در شمال پرطرفدار است؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
چرا خرید ویلا در شمال پرطرفدار است؟
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر از شما بپرسند برای خرید ویلا در شمال کشور چه دلایلی دارید؟ پاسخ شما چیست؟! درصد زیادی از مردم هستند که در جواب اولیه بلافاصله می گویند: آب و هوای عالی شمال!! بله این موضوع یکی از اصلی ترین ویژگی های مناطق شمالی کشور است که مورد قبول هم هست.

اما برای اینکه از دیگر دلایل پرطرفدار بودن خرید ویلا در این مناطق بدانید، در ادامه همراه ما باشید.

داشتن موقعیت سرمایه گذاری مناسب در شمال با خرید ویلا

همه ما وقتی در زمینه های مختلف سرمایه گذاری می کنیم، مثل بورس، خرید ملک و… به فکر سودآوری آنها در آینده هستیم. اما آیا همه آنها منجر به سودآوری بالایی خواهند شد؟!

پاسخ به این سوال کاملاً بستگی به نگاه اقتصادی شما دارد که در ابتدا چه پارامترهایی را به عنوان مثال برای خرید ویلا در شمال لحاظ کرده بودید. این سرمایه گذاری می تواند یک قطعه زمین مسکونی در گوشه ای از شهر باشد که بعدها به ویلایی ارزشمند تبدیل می شود و یا یک ویلای آماده و زیبا که از ابتدا تمام ویژگی های یک خرید مناسب را دارد!

در مجموع هر دوی اینها قطعاً برای مالک در سال های آینده بازگشت سرمایه خواهند داشت، اما اینکه کدامیک از آنها به سود بیشتری رسیده اند؟ سوالیست که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

بخوانید: خرید ویلا و آپارتمان ساحلی در شمال ایران

آب و هوایی پاک و سالم، اصلی ترین عامل محبوبیت شمال کشور

آلاینده هایی که در شهرهای بزرگی مثل تهران و اصفهان و سایر کلانشهرها به میزان بیشتری به چشم می خورد، باعث شده تا مهاجرت، سرمایه گذاری و نگاه ویژه در خرید ویلا به این استان های کشور معطوف شود. تا جاییکه در سال های اخیر مشکل کمبود آب در استان های شلوغ و پر جمعیت هم به مشکلات قبلی آنها اضافه شد.

هوای لطیف و سالم دو استان گیلان و مازندران که در بیشتر ایام سال با بارش باران تمیزتر هم می شود، عاملی است که طرفداران ثابت و پر و پا قرصی داشته باشد!

موقعیت گردشگری و مراکز رفاهی به پرطرفدار شدن شمال کمک کرده اند.

مراکز تفریحی و رفاهی موجود در کنار هر مجتمع تجاری در شهرهای ساحلی و جنگلی شمال، عاملیست که خانواده ها بدون نگرانی از تفریحات فرزندان خود به این مراکز سفر کنند و برای گذراندن ساعات زیاد پاساژگردی و یا تفریحات، دغدغه ای نداشته باشند.

از ورزش های آبی هیجان انگیز هم که با استقبال خوبی مواجه شده اند، نمی توان گذشت! جت اسکی، قایق سواری، موتور سواری در ساحل، اسب سواری، دوچرخه سواری و… از امکاناتی هستند که در این مناطق به خصوص خط ساحلی دریا به شدت طرفدار دارند.

شاید همین دلایل باعث شده اند تا عده ای به فکر خرید ویلا در شمال باشند و سرمایه گذاری از نوع ویلای ساحلی را در اولویت های زندگی خود قرار دهند.

خرید ویلا در شمال

خرید ویلا در شمال با اکوملک

 

فروش املاک در شبکه های اجتماعی
👁️ بخوانید

غذاهای محلی شمال، بیشترین دلتنگی گردشگران!!

اگر پای صحبت های مسافران و گردشگران دائمی به مناطق شمالی کشور بنشینید، متوجه می شوید که تعریف و تمجید کردن از غذاهای محلی و خوشمزه شمال از دهانشان نمی افتد! در واقع حس دلتنگی خوردن غذاهایی خوش آب و رنگ از استان های شمالی موضوع دیگریست که مسافران را بنا به هر دلیلی به شمال کشور کشانده تا جایی که به فکر خرید ویلا در شمال و تداوم این حس و حال لذیذ هستند!!

همین موضوع باعث شده تا حوزه رستوران داری و صنعت غذا به سرعت در این مناطق گسترده و پیشرفت داشته باشند.

حس استقلال بیشتر با داشتن ویلا در شمال

اغلب افرادی که به شمال کشور سفر می کنند، ترجیح می دهند اقامتی در خانه های ویلایی داشته باشند تا ویلاهای آپارتمانی! حس و حالی که در مدت اقامت در خانه های ویلایی و زیبا خواهید داشت، بسیار دلنشین تر از زندگی در آپارتمان هاییست که به عنوان ویلا به شما ارائه می شود.

اغلب ما زندگی در آپارتمان ها را تجربه کرده ایم. پس به دنبال آرامش و رفاه بیشتر می گردیم. افرادی که روحیه و علاقمندی به کاشت گل و گیاه دارند، بیشتر از خرید ویلا در شمال استقبال می کنند.

اجاره دادن ویلا در مناطق شمالی کشور = شروع سرمایه گذاری های بزرگتر

اگر بعد از خرید ویلا فرصت کافی برای رفتن و استفاده از ویلایتان را ندارید، به راحتی می توانید از این راه کسب درآمد کنید. به این صورت که با رسیدگی به ویلا و مبلمان کردن آن، به انبوه زیادی از مسافرانی که به دنبال اجاره ویلا می گردند، داده و به اصطلاح از خوابیدن سرمایه خود جلوگیری کنید!

این موضوع یکی دیگر از دلایلی است که در شمال طرفدار دارد. زیرا خریدار می داند که سرمایه گذاریش در شمال بی هدف نیست و اگر استفاده ای از ویلا هم نداشته باشد، نگرانی کمتری نسبت به خرید ویلا در استان های دیگر خواهد داشت.

اطمینان از گردشگر دائمی، علت طرفداران به خرید ویلا در شمال

بسیاری از افراد هستند که وقتی به سرمایه ای برای خرید خانه و یا ویلا می رسند، ترجیح می دهند به جای سرمایه گذاری واحدی کوچک تر در شهر خود، آن را به خرید ویلا در شمال آورده و ویلایی بزرگ تر داشته باشند!

علت این موضوع را می توان در داشتن گردشگران دائمی به این مناطق دانست. یعنی افراد مطمئنند که همیشه مسافرانی هستند که در شمال به دنبال اجاره ویلا و یا آپارتمان می گردند و به همین دلیل می توانند با گرفتن اجاره ویلا، بدون دردسر شاهد سودآوری باشند.

جمعبندی

در مجموع می توان به این نتیجه رسید که افراد همواره به دنبال نزدیک ترین راه برای بدست آوردن سرمایه هستند و همین تفکر باعث می شود کوتاه ترین مسیر را انتخاب کنند.

در این مطلب به مهم ترین دلایلی که می توان علت پرطرفدار بودن خرید ویلا در شمال دانست، اشاره کردیم. به نظر شما کدام یک از دلایلی که عنوان کردیم، اصلی ترین عامل در استقبال از این سرمایه گذاری می باشد؟! 

منبع: اکو ملک

3,472 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *