ویژگی های بهترین مشاور املاک شهر رشت

ویژگی های بهترین مشاور املاک شهر رشت

5,0 rating based on 1,234 ratings
ویژگی های بهترین مشاور املاک شهر رشت
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر به دنبال مشاور املاک شهر رشت هستید، باید ابتدا ویژگی های مشاورین برتر و موفق را بشناسید تا از لیستی که پیدا می کنید، یک نفر را انتخاب کرده و به او مراجعه کنید. در جامعه امروزی هنوز هم برخی از افراد هستند که به نقش مهم و موثر یک مشاور املاک در معاملات پی نبرده و کار او را ساده می پندارند!

در این محتوا می خواهیم با هم نگاهی به مهم ترین ویژگی های یک مشاور املاک خوب و موفق انداخته تا در ادامه بتوانیم بهترین آن ها را در شهر رشت شناسایی کنیم.

به چه کسی مشاور املاک می گویند؟

به فردی که به عنوان شاهد و رابط یک معامله ملکی بین دو طرف قرارداد حضور دارد، مشاور املاک می گویند. این افراد که علاوه بر داشتن تجربه باید اطلاعات کافی از آخرین قوانین خرید و فروش ملک هم داشته باشند، موظفند یک قرارداد قانونی و بی طرف را منعقد کرده و کد رهگیری را در اختیار هر دو طرف معامله قرار دهند.

در این قسمت می خواهیم با هم مهم ترین ویژگی های مشاور املاک شهر رشت را بررسی کنیم.

بخوانید: بهترین مشاور املاک چه کسی است؟

  1. ریزبینی و توجه به جزئیات

یکی از مهم ترین ویژگی های هر مشاور ملکی باید همین موضوع باشد. توجه به جزئیات باعث می شود تا بیشتر بتوان به نیازهای مشتریان پاسخ داد و بهتر آن ها را راهنمایی کرد. نکته ای که شاید تعدادی از مشاورین مسکن از آن غفلت کرده و تمرکز اصلی روی به ثمر رساندن معامله دارند تا صفر تا صد روند خرید و فروش ملک.

  1. تسلط کافی به بازار محلی

برای مشتریان واقعی خرید ملک بسیار خوشایند خواهد بود اگر متوجه شوند مشاور املاک آن ها اطلاعات کافی از منطقه مورد نظرشان داشته و کاملاً مسلط به قیمت ها و مقایسه آماری آنهاست. اطلاع از آخرین تغییرات قیمتی درباره ملک و زمین تا خانه و زمین کشاورزی باعث می شود به راحتی ارتباط بین مشتریان را شناسایی کرده و به یک معامله سودمند برسد.

  1. به روز بودن و مطابق با تکنولوژی قدم برداشتن

اصولاً آدم های موفق سعی می کنند از جدیدترین تکنولوژی های دنیا برای پیشبرد کاری خود استفاده کنند. اگر دنبال اطلاعات مشاور املاک شهر رشت هستید که رزومه خوبی داشته باشد، اولین کاری که می کنید چیست؟ مطمئناً به دنیای بی انتهای اینترنت متصل شده و خواسته هایتان را جستجو می کنید.

این افراد خوب می دانند که یکی از ابزارهای مهم برای دیده شدن که در دسترس عموم مردم هم قرار دارد، فضای مجازیست. بنابراین سعی می کنند صفحه ای داشته باشند و یا یک وبسایت تخصصی را برای ارتباط با مشتریان راه اندازی کنند. این مشاورین خیلی خوب مطالعه می کنند و در کنار این فعالیت ها اطلاعات به روزی هم از بازار فروش و خدمات دارند.

  1. یک مشاور خوب اول شنونده است تا شروع کننده بحث

مشتریان همیشه به دنبال یک مشاوری هستند که بتوانند به راحتی درد و دل هایشان را برایش بازگو کرده و به اصطلاح سبک شوند! در چنین شرایطی یک مشاور املاک خوب حرفش را قطع نکرده و به اندازه کافی به او فرصت حرف زدن را می دهد. بنابراین مشتری متوجه می شود که هدف مشاور املاک این نیست که بدون هدف او لیستی از پیشنهادات را برایش ردیف کرده که خودش برای فروش آن ها برنامه ریزی کرده است.

ویژگی های بهترین مشاور املاک

  1. نکات ضعف و قدرت ملک را بدون هیچ ترسی به مشتریان معرفی می کنند

حتماً در بین مشاورین املاک زیاد شنیده اید که می گویند: “این بهترین ملک منطقه است!”، “صاحب ملک به شدت پول لازم بوده و این خانه را زیر قیمت معامله می کند”، “مشتریان زیادی پای این معامله خوابیدند” و… . اما واقعیت این است که این جملات برای مشتری خیلی خوشایند نیست و بیشتر او را مطمئن می کند که حتماً مشکلی در این خانه هاست که مشاوران چنین جملاتی را برایش به کار می برند!

بنابراین اگر رزومه یک مشاور املاک شهر رشت را که در این مسیر موفقیت های بسیاری کسب کرده بررسی کنید، متوجه می شوید که برای مشتریان خود با توجه به نیاز و هدفی که داشتند موردی را پیشنهاد دادند تا برای لیست فروش خود مشتری پیدا کنند!

  1. توجه و علاقمندی به معماری خانه

معمولاً یکی از ویژگی هایی که باعث می شود یک مشاور املاک در بین افراد بهتر دیده و شناخته شود این است که اطلاعات معماری خانه و راهنمایی هایی که در این باره به مشتری ارائه می کنند برایشان جذابیت دارد. بسیاری از مشاورین املاک هستند که هیچ علاقه و تخصصی در این زمینه ندارند و پیشنهاداتی که به مشتریان می کنند مناسب آن ها نیست.

مثلاً در مورد یک مشاور املاک شهر رشت که موفقیت خوبی در بین منطقه دارد، دقت او در این موضوع که چه دفتری را برای فعالیت های مهندسی به مشتری پیشنهاد دهد و یا یک مطب مناسب برای یک کلینیک زیبایی کدام است؟ باعث شده تا محبوبیت بیشتری نسبت به سایر همکاران خود داشته باشد.

  1. پایبند بودن به قانون و مقررات و داشتن مجوزهای رسمی

یکی از نشانه های شناسایی بهترین مشاورین مسکن، مشاهده اطلاعات مشاور املاک شهر رشت است. این افراد که در اتحادیه ملی املاک و مستغلات عضو بوده و جواز رسمی کسب و کار دارند، نشان می دهد که به قوانین و مقررات پایبند بوده و در چهارچوب قانون حرکت می کنند.

  1. داشتن سابقه کاری و رزومه موفق این مشاورین ویژگی بارز آنهاست

برای اینکه بدانید تا چه حدی مراجعه شما به یک مشاور املاک کار درستی بوده یا خیر؟ می توانید رزومه او را از قبل مطالعه کنید. مثلاً اگر در زمینه خرید و فروش ویلا سابقه خوبی دارند، بهتر است برای خرید یک ملک تجاری مثل دفتر کاری و یا یک باب مغازه در پاساژ به فرد متخصص دیگری در این رابطه مراجعه کنید.

  1. نحوه بیان و لحن مشخصی دارند

در بین اسامی مشاورین املاکی که در استان گیلان و یا شهر رشت وجود دارد می توان به این نتیجه رسید که بهترین آن ها به هیچ وجه برای فروش یک ملک قاطعیت نداشته و همین موضوع اعتماد مشتری را بیشتر جلب می کند. چرا که هیچ کسی نمی تواند به طور قطع درباره یک موضوعی نظر دهد.

تنها می توان مشاوره های بهتر و واقعی تری را از این افراد بخواهید که جزو بهترین ویژگی مشاور املاک شهر رشت می باشد.

  1. تمرکز اصلی آن ها مشاوره املاک است

کسی که بیشترین زمان از روز خود را به مطالعه و فعالیت در یک کار بخصوص صرف می کند، می تواند اطلاعات بهتر و کامل تری در همان رشته و تخصص داشته باشد و راهنمایی های مناسب تری به مشتریان ارائه دهد. بنابراین در بین اسامی بهترین مشاورین املاک مشاهده می کنیم که آن ها شغل دیگری نداشته به همین دلیل بهترین مشاوره های بازاریابی را ارائه می کنند.

جمعبندی

در این مطلب به 10 تا از مهم ترین ویژگی های مشاور املاک شهر رشت اشاره کردیم که جزو موفقیت های کاری آن ها محسوب می شود. بهترین مشاورین املاک در شهر رشت با اکوملک همکاری می کنند که به زودی نام و لیست مشخصات آن ها را منتشر می کنیم.

منبع: اکو ملک

759 👁️
 
+1
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *