وام ساخت و ساز ویلا می خواهید؟

وام ساخت و ساز ویلا می خواهید؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
وام ساخت و ساز ویلا می خواهید؟
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

آیا تا به حال به فکر خرید و یا ساخت خانه مسکونی و ویلا بوده اید؟ وام ساخت و ساز که از طرف بانک مسکن به همین دلیل به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می شود، تا حد زیادی کار شما را راحت تر کرده است. اما این وام به چه کسانی تعلق می گیرد؟ آیا میزان بهره و بازپرداخت وام به صورتی می باشد که افراد بتوانند به راحتی صاحب ویلا شوند؟

اگر این سوالات در ذهن شما هم وجود دارد پس تا انتها همراه ما باشید تا از تمامی شرایط ساخت و ساز ویلا مطلع شوید.

اطلاع از نحوه دریافت وام ساخت و ساز ویلا

امروزه بسیاری از افراد هستند که سرمایه خود را از شهرهای بزرگ تری مثل تهران و اصفهان به شمال کشور آورده تا سپرده گذاری بهتر و سودآورتری داشته باشند. این افراد خیلی خوب تشخیص می دهند که با توجه به شرایط کنونی بازار مسکن در کشور اگر سرمایه امروزشان را در یک مسیر درستی پس انداز نکنند، خیلی زود ارزشش را از دست می دهد.

به همین دلیل وقتی می توان با بخش زیادی از بودجه ای که دارند صاحب ویلا و خانه در شمال کشور شوند، چه چیزی از این بهتر؟

البته باید از کمک هایی مثل دریافت وام ساخت و ساز با بهره کم هم استفاده کنند تا ویلایی بهتر ساخته و از آن لذت ببرند. برای اینکه از نحوه دریافت این وام ها بیشتر بدانید، در ادامه با ما همراه باشید.

بخوانید: وام جوانان و خرید واحد مسکونی

به چه بانکی برای دریافت این وام مراجعه کنیم؟

وامی که تحت عنوان ساخت و ساز مسکن ارائه می شود، می تواند برای ساخت ویلا و یا خانه مسکونی به کار برده شود. اما موضوعی که مطرح می شود این است که از کدام بانک ها می توان این مسیر قانونی را طی کرد؟

به طور کلی تمامی بانک های رسمی و مجاز زیر نظر بانک مرکزی می توانند چنین تسهیلاتی داشته باشند، اما از آنجایی که مشغول فعالیت های جانبی هستند و البته با کمبود بودجه مواجهند، تنها بانک مسکن است که می تواند تسهیلات ساخت و ساز مسکن را ارائه دهد.

آیا به تمام افرادی که درخواست وام ساخت و ساز می کنند، وام تعلق می گیرد؟

بانک مسکن شرایط تمام متقاضیان به این وام را بررسی کرده و مطابق با یک سری از پروتکل های اداری که در این بانک مرسوم است به درخواست کنندگان خود وام اعطا می کند. همچنین با دریافت فیش حقوقی آن ها مطمئن می شود که افراد توانایی بازپرداخت آن را دارند یا خیر؟

البته باید اضافه کنیم که میزان وام ساخت و ساز هر ساله با تغییراتی از سوی بانک مرکزی رو به روست که با توجه به شهر و منطقه هر فردی متفاوت است. در بین اسامی درخواست کننده وام مسکن برخی افراد هستند که وام به آن ها تعلق نمی گیرد! نگران نباشید. به مدت زمانی که پول شما در بانک به شکل سپرده گذاری بوده، می توانید سود کوتاه مدت دریافت کنید.

وام ساخت و ساز ویلا

دریافت وام ساخت و ساز مسکن به کمک اوراق گواهی حق تقدم

طبق آخرین اطلاعیه بانک مرکزی در زمستان 98، به هر زوج مبلغ 240 میلیون تومان و وام انفرادی برای ساخت و خرید مسکن 140 میلیون تومان می باشد. مدت زمان بازپرداخت این وام 12 ساله (144 ماه) و با سود 17/5 درصد می باشد.

در محتوای “شرایط دریافت وام مسکن” به طور کامل از جزئیات دریافت و میزان بازپرداخت این وام گفته شد که می توانید به آن مراجعه کنید.

مزایای ساخت ویلا با وام چیست؟

یکی از نگرانی های افراد در مواجه با پروژه های ساخت و ساز مسکن این است که با افزایش قابل توجه مصالح ساختمانی اعم از میلگرد، بتن، سیمان و… مواجه می شوند. با داشتن اندوخته ای هر چند ناچیز می توانید در بالا بردن سرعت پروژه ساختمانی تلاش کرده و نگرانی  هایتان را کمتر کنید.

به طوری که قبل از شروع به ساخت می توانید روال اداری دریافت وام را طی کرده تا از همان روزهای آغازین ساخت ویلا و یا خانه نگران تامین بودجه پروژه نباشید و با خیال راحت برای خرید مصالح ساختمانی اقدام کنید.

وام ساخت و ساز ویلا به شما کمک می کند تا در زمان کوتاهی پروژه به اتمام برسد و در حالی که هر سال ارزش ملک شما بالا می رود، ماهیانه مبلغ مشخصی برای بازپرداخت وام داشته باشید که در مقایسه با بهای تمام شده ویلای شما مقدار بسیار کمیست.

آیا وام بدون سپرده هم وجود دارد؟!

بانک مسکن برای ساخت خانه و آپارتمان البته بدون سپرده گذاری تمهیداتی در نظر گرفته است. برای دریافت چنین تسهیلاتی باید معادل 20% سقف وام مسکن را اوراق خریداری کنید. البته کسانی که قصد ساخت آپارتمان تا 75 متر مربع در شهرهایی مثل تهران و کلانشهرهای نظیر آن را دارند و یا می خواهند در شهرستان های کوچکتر خانه ای تا متراژ 100 متر بسازند، نیازی به خرید این اوراق ندارند.

بانک در اقدام اولیه بعد از تقاضای شما، مالکیت زمینی که قرار است ویلا و یا خانه در آنجا بسازید را بررسی کرده و از این جهت اطمینان حاصل می کند.

مقدار وام بدون سپرده جهت ساخت ویلا چقدر است؟

برای وام ساخت و ساز بدون سپرده به روش سنتی، کمترین میزان تسهیلات بانکی یعنی 70 میلیون تومان در نظر گرفته شده است. میزان این وام برای انبوه سازان 90 میلیون تومان است و برای ساخت و سازهایی با تکنولوژی های جدید بازار مسکن این مقدار به 110 میلیون تومان می رسد.

میزان این وام برای مناطق محروم که به روش سنتی عمل می کنند 40، سازندگان حرفه ای 60 و برای ساخت خانه هایی با روش های نوین ساخت و ساز به 80 میلیون تومان می رسد.

جمعبندی

اگرچه دریافت وام ساخت و ساز برای انجام عملیات ساختمانی مثل چرخه ای سرعت پروژه را بالا می برد، اما بد نیست بدانید که میزان دریافت این وام در شهری مثل تهران بنا به دلایل مختلفی کمتر از سایر شهرهای کشور است! یکی از دلایل اصلی مشارکت داشتن چندین نفر در طرح های ساختمانی برای شهری مثل تهران است که از نظر بانک این موضوع روند احراز هویتی مالکان را با تاخیر روبرو می کند.

به طور کلی با دریافت این وام می توانید در استان های شمالی کشور مثل استان گیلان به راحتی ویلا و یا خانه هایی مطابق با میل و سلیقه خود بسازید و از داشتن آب و هوای عالی آن لذت ببرید.

منبع: اکوملک

536 👁️
 
+1
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *