هوش ملکی در خرید مستغلات

هوش ملکی در خرید مستغلات

5٫0 rating based on 1,234 ratings
هوش ملکی در خرید مستغلات
🕒 زمان مطالعه: 3 دقیقه

برای اینکه در دنیای معاملات ملکی و خرید و فروش ملک از سایر رقبا عقب نیفتید، نیاز دارید تا از هوش ملکی استفاده کنید. اینترنت بستر مناسبی برای این قبیل فعالیت هاست که مطابق با آمار سال 1999 تا 2000 میلادی و تنها در یک سال که استفاده از اینترنت برای خرید و فروش ملک فراگیر شد، دو هزار معامله از همین طریق انجام شد!

حالا با همه گیر شدن اینترنت در سراسر دنیا و استفاده از اپلیکیشن ها و وب سایت هایی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند، خودتان قضاوت کنید این رقم چندین برابر شده است؟!

تعریف هوش ملکی

داشتن هوش ملکی در معاملات یکی از اصلی ترین موضوعات امروز ماست. هر کسی که ادعا می کند از تکنولوژی چیزی می داند نا خودآگاه برای پیدا کردن هر وسیله و یا خریدی اولین اقدامی که می کند جستجو در گوگل است. پس اگر ملکی برای فروش دارید، راحت ترین و البته دم دست ترین کار این است که این سایت ها شناسایی کرده و عکس و مشخصات دقیق آن را در سایت بارگذاری کنید.

شما تنها کسی نیستید که از این روش برای فروش ملک خود اقدام می کنید. ده ها نفر قبل و بعد شما هم با این روش از هوش ملکی خود استفاده کرده و تعداد محدودی هستند که شانس خود را امتحان کرده و به نتیجه می رسند.

مزایا و معایب خرید اینترنتی ملک

حالا که تا حدودی با هوش ملکی آشنا شدید، بد نیست تا از مزایا و معایب استفاده از بستر این تعریف یعنی فروش اینترنتی ملک بدانید. در اغلب سایت ها و اپلیکیشن هایی که به خرید و فروش خانه مشغولند، اطلاعات بدون نظر کارشناس و توسط خود افراد بارگذاری شده و این سایت ها هیچگونه تضمینی برای آن ها ندارند!

بنابراین اگر موردی را از همین طریق انتخاب کردید که به نظر شما مطلوب می رسد، باید از یک کارشناس متخصص در همین زمینه کمک بگیرید تا علاوه بر اطمینان از صحت خصوصیات ارائه شده، از نزدیک اسناد و مدارک ملک را بررسی کرده و جلوی سوء استفاده های ملکی را بگیرد.

آیا هوش ملکی فقط در دنیای مجازی کاربرد دارد؟

خیر! افراد مسن و کهنه کاری که هنوز هم در زمینه املاک و یا بنگاه داری فعالیت می کنند کوله باری از تجربه هستند که تنها به دلیل نداشتن سواد رسانه ای و استفاده از دنیای مجازی قادر به رقابت با دیگران در سایت های املاک نیستند! چه بسا تجربیات و هوش مالی و ملکی بالاتری هم دارند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از روش های آنلاین خرید ویلا و یا خرید ملک باعث شده تا دست دلالان به این عرصه کوتاه شده و خریدار و فروشنده مستقیماً با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

مبحث هوش ملکی:

خرید و فروش ملک همیشه در کنار مهم بودن دارای ترس ها و نگرانی های زیادی است چون طرفین معامله تصور می کنند به واسطه ناآگاهی از شیوه قراردادنویسی و اطلاهات حقوقی ممکن است سرشان کلاه برود.

البته حق دارند چون آمار مشکلات حقوقی و تعداد بالای پرونده ها در محاکم این موضوع را تایید میکند.

ویدئویی از مبحث هوش ملکی از نگاه محمدرضا فولادی-وکیل پایه یک دادگستری-متخصص دعاوی ملکی بنیانگذار هوش ملکی در ایران وکیل.

 

جمعبندی

امروزه اینترنت به عنوان یک رکن اصلی در زندگی هر کدام از ما نقش مهمی ایفا کرده و به همین دلیل از کنار این بستر همه گیر می توان تنها با یک کلیک به دنیایی از اطلاعات رسید. چه بسا جدیدترین های هر حوزه اول از همه در اینترنت منتشر شده و بعد در بین افراد دست به دست می شود! امیدواریم از این مطلب به تعریف درستی از هوش ملکی رسیده باشید.

منبع: اکو ملک
295 👁️
 
5+
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

یک نظر

 • سعید گفت:
  1+

  خوب بود ممنون

   
  1+

  نظر شما

  • دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *