هزینه های زندگی در شمال کشور

هزینه های زندگی در شمال کشور

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه


یکی از موضوعات مهمی که در این روزها با توجه به آلودگی های موجود در هوای شهر های بزرگ کشور ایران و مخصوصا پایتخت ذهن هم میهنانمان را به خود مشغول ساخته است، مهاجرت به استان های خوش آب و هوا از جمله شمال ایران است. اما در کنار این موضوع، تحلیل شرایط و تفکر به جوانب موضوع نیز می تواند بسیار مهم باشد که حتما باید برای مهاجرت مورد توجه قرار گیرد.

از جمله مواردی که برای مهاجرت به استانهای شمالی ایران می تواند نیازمند به توجه دقیق باشد، تخمین و تفکر به  هزینه های زندگی در شمال است. استان مازندران و استان گیلان دو نقطه هدفی هستند که برای مهاجرت می توانند مدنظر بسیاری از ساکنان در سایر استان‌ها قرار گیرند. دلیل مهم این انتخاب می تواند داشتن شرایط عالی آب و هوایی در این دو استان باشد. به همین خاطر است که این روزها استقبال زیادی از افرادی که قصد سرمایه گذاری برای انجام مهاجرت به این استان ها را دارند مشاهده می شود. این افراد به قصد خرید ویلا برنامه‌ریزی می‌کنند و هدفشان تغییر سبک زندگی جدید در جغرافیا و شرایط جدید می باشد. اما زندگی در کنار فضای سرسبز و طبیعت بکر شمال، در نزدیکی ساحل دریای زیبا با هوای دلچسب و بی نظیرش، در کنار بی شمار حسناتی که دارد دارای مزایا و معایب خاص خود نیز می باشد.

از جمله مواردی که توجه به آن مهم است، وجود تغییر قیمت ها در این دو استان توریستی می باشد. چرا که می تواند در این استان های توریستی هزینه های زندگی در شمال بیشتر نیز باشد. این شرایط را می توانید در شهر هایی نظیر بابلسر و محمودآباد و نوشهر به وضوح مشاهده کنید. به طور مثال ممکن است شما کالایی را در شهر نوشهر خریداری نمایید و همان کالا را درشهر های کوچکتر با قیمتی به مراتب پایین تر بیابید. که همین موضوع می تواند با همین شرایط و با همین کیفیت در معاملات کلان زندگی مانند معاملات خرید ویلا در شمال یا خرید زمین و باغ نیز دیده شود.

مثلا اگر قصد خرید ویلا به نیت سکونت دائم در شهر بابلسر و یا خرید ویلا ساحلی در رویان و محمودآباد را دارید، با یک جستجو متوجه تفاوت فاحش قیمت با مناطقی از جمله چمستان یا خرید ویلاهای جنگلی خواهید شد که چقدر می تواند گرانتر باشد. البته اگر ویلاهای روستایی و کوهستانی را انتخاب کنید، هزینه‌ها بسیار کمتر هم می شود.

صفر تا صد شرایط مشارکت در ساخت آپارتمان
👁️ بخوانید

دسته بندی هزینه های زندگی در شمال

درباره نوع شرایط زندگی در استان های شمال کشور به طور کلی با دو نوع هزینه های زندگی در شمال روبرو خواهید شد. دسته اول هزینه های روزانه ای است که باید برای زندگی اختصاص دهید، دسته دوم هزینه های ماهانه زندگی است که باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد.

دسته اول هزینه های روزمرگی زندگی در استان های شمال کشور:

در این دسته از هزینه های زندگی در شمال، شما دسته کم می توانید همه مواردی اعم از هزینه های مربوط به مواد غذایی و نوشیدنی ها، هزینه های حمل و نقل، هزینه های دفع زباله و موارد بازیافتی، هزینه های مربوط به پوشاک و سرگرمی های روزانه و حتی خرید لوازم شخصی یا لوازم منزل و نظیر آنها را در این دسته اختصاص دهید.

پوستر هزینه های زندگی در شمال کشور با اکوملک

دسته دوم هزینه های ماهانه زندگی در استان های شمال کشور:

از جمله هزینه های ماهانه ای که در زندگی باید اختصاص دهید می تواند هزینه های اجاره ویلا و یا آپارتمان در شرایطی که اجاره کرده باشید باشد. دیگر هزینه هایی که میتوان به آن اشاره داشت می تواند مبالغ شارژی باشد که باید پرداخت شود. از دیگر موارد می توان به هزینه های انرژی شامل آب، برق، گاز و تلفن اشاره داشت. به طور مثال هزینه برق در ماه های گرم به دلیل استفاده از کولر بخاطر شرجی بودن ها می تواند بسیار بیشتر از هزینه برق در شهر های دیگر باشد. و یا هزینه مصرف گاز در شهر های شمالی به دلیل سرما در فصل های سردسیر می تواند بسیار بیشتر باشد که باید هر دو این دسته از هزینه ها را به دقت برای هدف مهاجرت مد نظر قرار دهید.

در ادامه هزینه های یاد شده، هزینه های مالیاتی و عوارض شهرداری برای احداث خط لوله های گاز و کابل کشی برق را نیز از قلم نیندازید که می تواند موضوع مهمی باشد و نیازمند است که حتما در این موارد با دفاتر املاک اطراف محل سکونت مشورت نمایید.

نتیجه:
اگر قصد مهاجرت را دارید حتما موارد یاد شده را مدنظر قرار دهید چرا که خانواده های ساکن در این مناطق معمولا با این شرایط کنار آمده اند اما شما برای مواجهه با این شرایط خاص زندگی در شهر های شمال باید از قبل با این موارد آشنا باشید و بررسی های ممکن را انجام دهید.

79 👁️
 
+1
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *