هزینه ساخت خانه دوبلکس

هزینه ساخت خانه دوبلکس

5٫0 rating based on 1,234 ratings
هزینه ساخت خانه دوبلکس
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

انبوه سازان همیشه به دنبال راه حلی برای کاهش هزینه های ساخت خانه دوبلکس و یا آپارتمانی هستند که این روزها به شدت افزایش یافته است. به طوریکه برای استعلام قیمت ها نمی توان حتی 1 ساعت هم صبر کرد! معمولاً قبل از شروع پروژه ساختمانی، باید میانگینی از قیمت مصالح ساختمانی، تاسیسات، سفت کاری و نازک کاری، اجرای سقف و نما، راه پله و… داشته باشید.

در این مطلب جدیدترین قیمت تمام شده ساخت خانه های از نوع دوبلکس را با هم بررسی می کنیم.

مقایسه هزینه ساخت خانه در سال های 98 و 99

قیمتی که می توانیم به طور میانگین برای ساخت خانه و ساختمان در سال 98 اعلام کنیم، 150 میلیون تومان بود. در واقع برای خانه ای 75 متری، به ازای هر متر مربع تقریباً 2 میلیون تومان تمام میشد. البته همانطور که می دانید این اعداد و ارقام به عوامل دیگری مانند نوع طراحی داخلی و مصالح هوشمند به کار برده شده در آن نیز بستگی دارد.

به همین دلیل می توانیم بگوییم برای ساخت خانه ای با متراژ 75 متر، چیزی بین 70 تا 250 میلیون تومان در سال گذشته هزینه میشد. که این رقم برای سال 99 بسیار افزایش یافت.

هزینه ساخت 1 متر مربع سقف و ستون فلزی در ساخت خانه دوبلکس

نکته ای که در ساخت خانه و ساختمان باید به آن توجه کنید، برابری هر متر مربع فونداسیون بنا با هر 1 متر مربع سقف است. به طور مثال اگر قصد ساخت خانه دوبلکس دارید، برای متراژ 100 متر، باید هزینه ساخت 300 متر را حساب کنید! زیرا مجموع هر طبقه که 100 متر است همراه با 2 طبقه روی هم، 300 متر مربع را به شما می دهد.

به طور میانگین هزینه هر 1 متر مربع سقف و ستون بتنی، بین 1 میلیون و 800 هزار تومان تا 2 میلیون و 200 هزار تومان می باشد. این میزان برای سقف و ستون فلزی به 2 میلیون و 600 هزار تومان افزایش می یابد.

نوع عملیات نازک کاری در قیمت ساخت خانه دوبلکس نقش اساسی دارد

شما می توانید از جنس سرامیک های به کار رفته در ساخت خانه خود، هزینه های تمام شده بنا را مدیریت کنید. به طور مثال پارکت های اسکاندیناوی جزو مرغوب ترین و البته گران قیمت بازار هستند. به همین دلیل حتماً از پیمانکار خود بخواهید جدیدترین نرخ مصالح نازک کاری را برایتان لیست کند تا با توجه به بودجه ای که دارید، هزینه ساخت خانه را مدیریت کنید.

مزایا و معایب بازسازی خانه
👁️ بخوانید

عملیات نازک کاری تنها به این مرحله ختم نمی شود و اجرای سقف، درب و پنجره، دیوارها، عایق صوت و حرارتی و… را در بر میگیرد. برخی از افراد برای زیباتر شدن فضا، از کناف و نورپردازی در سقف و دیوارها استفاده می کنند تا جلوه بهتری داشته باشد.

قیمت ساخت خانه دوبلکس

قیمت ساخت خانه دوبلکس با اکوملک

هزینه تاسیسات برقی در خانه های دوبلکس

از آنجایی که با خانه های دوبلکس فضای بیشتری در اختیار دارند، حتی اگر تعداد اتاق خواب های آن ها بیشتر از 2 تا نباشد، به دلیل اینکه در مجموع فضای پذیرایی و نشیمن در آن ها افزایش پیدا کرده است، نیاز به سیم کشی های برق بیشتری داریم. همه این موارد مستلزم هزینه هستند.

تعداد کلید و پریز برق در هر بخشی از خانه، نصب و راه اندازی لوله کشی های گرمایشی و سرمایشی، نصب لوازم بهداشتی، کولر، شوفاژ و یا شومینه و… از دیگر مواردی هستند که فقط محدود به بخش خاصی از خانه نمی شوند و در مجموع هزینه های دیگری به ساخت خانه دوبلکس شما اضافه می کنند.

بهترین راه برای کاهش هزینه ساخت خانه

در شرایطی که هزینه های زندگی از یک طرف و از سوی دیگر قیمت ارز و دلار که ارتباط مستقیمی با مصالح ساختمانی دارد، هر روز با افت و خیزهای شدیدی رو به رو شده است، بهترین راهی که می توان برای کاهش هزینه های ساخت خانه دوبلکس پیشنهاد کرد، کاهش متراژ زیربناست.

به این ترتیب خیالتان از بابت هزینه هایی مانند خاکبرداری، فونداسیون، دیوارچینی، معماری و… راحت تر خواهد بود. چرا که هزینه های موارد نام برده شده به ازای هر متر مربع در مجموع رقم قابل ملاحظه ای خواهد بود.

برآورد هزینه های نازک کاری در ساخت خانه

در این بخش هم هزینه های مختلفی می توان برای ایزوگام، گچ کاری، کاغذ دیواری، کاشی کاری و… در نظر گرفت که همه این موارد به نوع و کیفیت مصالحی که مورد استفاده قرار می گیرند، بستگی دارد. مثلاً اگر می خواهید هزینه های گچ کاری راه پله را به حداقل ممکن کاهش دهید، بهتر است از گچ سفید به جای سنگ تراورتن استفاده کنید.

در غیر اینصورت باید به جای پرداخت 42 هزار تومان به ازای هر متر مربع با گچ سفید، بیش از 400 هزار تومان برای سنگ تراورتن هزینه کنید که اصلاً صرفه اقتصادی ندارد! کیفیت و کمیت مصالح به کار برده شده، نرخ و هزینه هر متر مربع ساختمان را تعیین می کند. با توجه به نظر کارفرما و مصالحی که او انتخاب کرده است، این رقم می تواند بین 3 میلیون و 900 هزار تومان تا 4 میلیون و 500 هزار تومان باشد.

ساخت خانه باغ با کمترین هزینه
👁️ بخوانید

افزایش 3 برابری هزینه ساخت خانه های ویلایی در سال 99

ساخت خانه دوبلکس معمولاً به صورت ویلایی و شخصی ساز انجام می شود. به همین دلیل سازندگان تمایل بیشتری به کیفیت بالای مصالح به کار برده شده دارند و از طرفی برای فضای بیرونی و محوطه حیاط هم برنامه ریزی می کنند. کاشت درخت، خاک ریزی باغچه و چیدمان فضای بیرونی، نصب آلاچیق و… از مواردی هستند که هزینه ها را افزرایش می دهند.

علاوه بر همه این ها، شما باید هزینه دستمزد کارگر، مالیات و دارایی، مجوزهای ساخت و عوارض شهرداری، هزینه های نوسازی، پسماند و یا ترمیم را هم به شهرداری پرداخت کنید. همه این موارد در مجموع رقم قابل ملاحظه ای می شوند که در ابتدا تعدادی از سازندگانی که تجربه اولیه آنهاست، از آن بی خبرند.

از پیچیدگی های ساخت خانه دوبلکس کم کنید!

در طراحی و معماری خانه ها باید به این نکته توجه داشته باشید که هر چقدر پیچیدگی در نقشه و موقعیت و اندازه آن بیشتر باشد، به طبع هزینه نقشه برداری و مهندس ناظر نیز افزایش می یابد. شما می توانید از وام مسکن و یا وام ساخت و ساز کمک بگیرید.

جمعبندی

در شناسایی مراحل و قدم های اولیه برای ساخت خانه دوبلکس می توانید از متخصصان در این زمینه که تسلط بیشتری نسبت به بازار مسکن و وضعیت مصالح ساختمانی دارند، کمک بگیرید. به این ترتیب با برآورد هزینه ساخت می توانید بودجه ای که دارید را مدیریت کرده و با استرس کمتری این مسیر را با موفقیت طی کنید.

با اکوملک همراه باشید

131 👁️
 
1+
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *