نکات مهم ضدعفونی تلفن همراه

نکات مهم ضدعفونی تلفن همراه

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از ابزارهایی که این روزها به عنوان مهم ترین همراه برای انسان محسوب می شود، تلفن همراه یا همان موبایل می باشد. از آنجایی که ترویج پدیده ناخوشایندی بنام کرونا همه گیر شده و تمامی انسان ها را به طریقی در برابر رعایت نکات بهداشتی به جهت تامین سلامتی و جلوگیری از بروز بیماری قرار داده است، عادتی بنام ضد عفونی را در بین مردم شایع نموده است.

به همین جهت است که حساسیت به ضد عفونی نمودن دست ها در مردم روز به روز بیشتر می شود. اما نکته مهم این است که آیا ضدعفونی تلفن همراه با وجود اینکه همراهی آن با انسان به یک عادت روتین و امر طبیعی چه در داخل منزل و چه در خارج از منزل مبدل شده است، از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد یا ضد عفونی دست ها؟ جواب این سوال را می توان در صحبت های (Dr. Simone Wildes) جستجو نمود. دکتر سایمون وایلدز، پزشک بیماری ‌های عفونی است که در South Shore Health نیویورک به فعالیت میپردازد.

ایشان همزمان با فعالیت در موسسه South Shore Health، به واحد پزشکی ABC News نیز کمک میکند. درباره موضوع انتقال ویروس از طریق گوشی‌ های تلفن همراه در مقاله روز جمعه ABC توضیح داده اند که گوشی های تلفن همراه منبع اصلی انتقال ویروس نیستند. اما این ابزارها با توجه به پتانسیل هایی که دارند می توانند در کنار دیگر منابع موجود، از جمله منابع نگهداشت (Covid-19) یا همان ویروس کرونا بوده و در نتیجه یکی از دلایل ابتلا به این ویروس برای انسان باشند.

به همین خاطر بر همه انسان ها واجب است که از این منابع دوری کرده و با توجه به اینکه باید دست ها و صورت ها را مداوم شستشو داد، گوشی‌ های تلفن همراه خود را نیز مدام ضد عفونی کنند. دکتر سایمون وایلدز در ادامه به این نکته اشاره داشتند که بر اساس تحقیقات انجام شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) این ویروس می تواند به طور  بالقوه بر روی سطوح قرار گرفته و به زندگی بپردازد که این حضور قطعا می تواند آغازگر نشر عفونت باشد.

5 اصل مهم در انتخاب حیوان آپارتمانی
👁️ بخوانید

برای همین باید نسبت به تمیز نگه داشتن و ضدعفونی سطوحی که بیشتر از همه در معرض تماس انسان می باشد مانند سطوح صفحه تلفن همراه، میز، میز کار، کلید‌های برق، تبلت ‌ها و موارد دیگر بسیار حساس بود.

نکات مهم ضدعفونی تلفن همراه با اکوملک

راهکارهای مهم در مورد ضدعفونی تلفن همراه

توجه داشته باشید که اسپری مستقیم ضدعفونی کننده های الکلی بر روی سطح تلفن همراه می تواند وارد به درون تلفن همراه شده و به دلیل وجود حرارت درون گوشی، این محلول تبدیل به بخار و در نهایت موجب آتش سوزی شود.

  • قبل از ذکر هر نکته ای باید توجه داشته باشید که گوشی تلفن همراه شما به عنوان یک وسیله شخصی است. برای همین دلیلی وجود ندارد که در دست دیگران قرار گرفته و در این روزهای کرونایی با توجه به همه گیری ویروس، این نکته باید برای همه ما مهم و اساسی باشد.
  • برای جلوگیری از بروز خطر های احتمالی حتما قبل از انجام فرایند ضدعفونی، گوشی تلفن همراه خود را خاموش کرده و سپس اقدام به انجام فرایند ضدعفونی نمایید.
  • خاطرتان باشد که از کابل شارژ و یا هندزفری نیز جدا باشد. زیرا یک تماس می تواند برای شما حادثه ساز شود.
  • نکته بسیار مهمی که باید توجه داشته باشید این است که محلول های ضدعفونی قابل اشتعال می باشند. برای همین در حین انجام فرایند ضدعفونی، از نزدیک بودن به شعله آتش و یا سیگار روشن پرهیز نمایید.
  • خاطرتان باشد که به هیچ وجه مواد ضدعفونی کننده را به طور مستقیم به گوشی تلفن همراه خود آغشته نسازید. مواد ضدعفونی مخصوصا الکل را با دخالت دستمال برای ضدعفونی تلفن همراه استفاده نمایید چون می تواند به راحتی موجب خرابی و یا سوختن تلفن همراه شود. با این کار از تماس این موارد به بردهای الکتریکی موجود در داخل تلفن همراه جلوگیری میشود
  • بعد از انجام ضدعفونی، سریعا تلفن همراه را روشن و یا به شارژ متصل نکنید. زیرا همانطور که گفته شد حتی یک تماس هم ممکن است باعث حادثه شود. اجازه دهید مدت زمانی در حدود 5 دقیقه از فرایند ضدعفونی گذشته و سطح تلفن همراه کاملا خشک شود.
137 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *