نمودار آمار کرونا در ایران

نمودار آمار کرونا در ایران

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

بی تردید در عصر حاضر و روزگاری هستیم که تحت الشعاع پدیده ای شوم به نام کرونا (CoronaVirus) است. بر اساس آمار کرونا در ایران مشخص است که، این پدیده همه گیر، کلیه جنبه های زندگی انسان را در پهنه جهان به خود معطوف نموده، و ایجاد یک دگرگونی جهانی را شامل شده است. این موضوع موجب بوجود آمدن ابهام و بیم برای زندگی آینده بشر را به دنبال داشته است.

به همین جهت رسالت اندیشمندان برای برافروختن نور به جهت ایجاد روشنایی در مسیر زندگی بشر می باشد. رسالتی که برای عده ای محترم است و برای دیگران هنوز در جایگاه شناخت. امیدوار هستیم همه باهم با انجام به فرامین و نکات بهداشتی و رعایت پروتکل های معرفی شده، موجب برطرف شدن رنگ خاکستری روزگار در این روزهای زندگی شویم.

شرایط آمار کرونا در ایران

ویروسی به نام کرونا (CoronaVirus) از راه رسید. پدیده ای که بر اساس شواهد و نتیجه تحقیقات، ساخت خود بشر است. ویروسی که کاملا اپیدمی (Epidemic)است و در مقایسه با نمونه های اپیدمی جهانی از ابعاد بسیار بزرگ و هولناک و فاجعه بار تری برخوردار است.

این پدیده در کشور ما نیز همانند بیشتر نقاط جهان، متاسفانه بر اساس آمار کرونا در ایران، با شرایط بسیار خطرناکی همراه است. بر اساس آمار مندرج تا به این لحظه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایران برابر است با 2,804,632 نفر که از این تعداد 2,290,613 نفر شرایط بهبودی را طی نموده و متاسفانه 77,994 نفر از عزیزانمان را از دست داده ایم.

این شرایط با توجه به آمار جهانی به این شرح است:

تعداد  165,870,373 نفر مجموع کل مبتلایان به ویروس کرونا است که از این مجموع 146,580,398 نفر بهبود یافته و متاسفانه در جهان تعداد 3,445,315 نفر قربانی کرونا معرفی شده اند.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت، تا 30 اردیبهشت ماه سال 1400 رقمی بالغ بر 12 هزار و 428 نفر به عنوان بیمار جدید کرونا شناسایی و ثبت شده اند. که از این تعداد 1776 نفر بستری شده اند. بر همین اساس تعداد بیماران کوئید 19 در ایران به 2 میلیون و 804 هزار و 632 نفر رسیده است. متاسفانه در این روز تعداد 229 نفر از مبتلایان به کرونا را نیز از دست داده ایم.

انواع ضدعفونی کننده کرونا
👁️ بخوانید

در کنار همه آمار تکان دهنده و ناراحت کننده ای که مشخص است. خوشبختانه تا این لحظه تعدادی بالغ بر 2 میلیون 290 هزار و 613 نفر از مبتلایان به ویروس کرونا بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده اند. البته بعضی از این تعداد نیز در منزل با رعایت نکات بهداشتی درمانی سلامتی خود را به دست آورده اند.

نمودار آمار کرونا در ایران با اکوملک

در این میان، تعداد 5 هزار و 81 نفر از بیماران در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها مورد نظر پزشکان قرار دارند.

به طور کلی تا تاریخ 30 اردیبهشت ماه 1400،  18 میلیون و 551 هزار و 61 آزمایش برای تشخیص کرونا در کشور انجام شده است.

بر این اساس مشخص شده است که سه شهر کشور در شرایط وضعیت قرمز قرار دارند و 262 شهر دیگر در وضعیت و شرایط نارنجی هستند.

از باقی شهر های ایران تعداد 183 شهر را در وضعیت زرد سازمان بهداشت اعلام نموده است.

مقایسه آمار کرونا ایران و جهان

در بین کشور های جهان که از نظر تعداد مرگ و میر و ابتلا به ویروس کرونا در سطح اول می باشند، کشور آمریکا و هند و برزیل در مقام نخست قرار دارند.

بر اساس آمار، در مقایسه ایران با این کشورها از نظر تعداد جان باختگان مشخص است که در طی یک ماهه اخیر، این روند با پیشرفت 400 درصدی همراه بوده است یعنی از تعداد 100 نفر به 400 نفر در روز افزایش یافته است.

بر این اساس تعداد جانباختگان در آمریکا به ازای هر یک میلیون نفر تا بهمن ماه گذشته (13.52) درصد بوده است که این رقم در حال حاضر به (2.3) درصد کاهش پیدا کرده است. بر اساس ارزیابی آمار مرگ و میر در ایران و کشور آمریکا در 10 روز گذشته، نشان از پیشرفت قابل توجه مرگ و میر در ایران نسبت به کشور آمریکا را نشان می دهد.

در هند نیز به ازای هر یک میلیون نفر در آخرین آمار مرگ و میر ثبت شده، به (1.5) درصد کاهش یافته است.

بر اساس آمار مشخص شده مقایسه ایران با کشورهای صدر فهرست مرگ و میر جهان، وجود نگرانی از آینده کشور ما بسیار مشهود است.

7 گام برای بهبود زندگی
👁️ بخوانید

امیدوار هستیم با رعایت پروتکل های بهداشتی و البته حمایت ها و تدابیر مسئولین، شاهد پیشرفت در جهت آمار سلامتی و کاهش ابتلا به کرونا در ایران باشیم.

341 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *