نقش مشاور املاک در فروش موفق ملک

نقش مشاور املاک در فروش موفق ملک

5٫0 rating based on 1,234 ratings
نقش مشاور املاک در فروش موفق ملک
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

هر کدام از ما وقتی به پروسه خرید ملک دلخواهمان نگاه می کنیم، به نقش پر رنگ مشاور املاک در فروش موفق ملک پی میبریم. اگر به فردی مراجعه کنید که بتواند در زمان مناسبی شما را برای خرید ملک دلخواه راهنمایی کند، هیچگاه متضرر نخواهید شد.

یک مشاور حرفه ای مانند رهبر یک گروه سمفونی می تواند با مدیریت درست و اصولی افراد خود، هماهنگی های لازم را بین خریدار و فروشنده برقرار کند تا هیچ کدام از طرفین معامله دچار ضرر نشوند. برای اینکه بدانید یک مشاور املاک چه ترفندهایی باید پیاده سازی کند و یا به چه علومی مسلط باشد، با این مطلب همراه باشید.

مشاوران املاک حرفه ای، لیستی ابتکارآمیز دارند

بسیاری از مشاوران هستند که وقتی به آن ها مراجعه می کنید، از اولین مکالمات خود با این افراد می توانید متوجه شوید که در کار خود خبره هستند. مثلاً وقتی لیستی از موارد دلخواهتان را عنوان می کنید، بدون فوت وقت لیستی آماده و منظم به شما ارائه می کنند که با جزئیات هر چه تمام تر می توانید به انتخاب ملک مناسب اقدام کنید.

داشتن اراده و پشتکار قوی

یک مشاور املاک حرفه ای به کار خود ایمان دارد و برای آن سال ها زحمت کشیده است. یکی از خصایص رفتاری در بین این گروه از افراد، داشتن اعتماد به نفس بالاست و نوعی خودساختگی در شرایط کاری دارند که ناخودآگاه این حس را هم به مشتریان خود انتقال می دهند.

افرادی که در این حوزه فعالیت دارند، با تنظیم برنامه ریزی های دقیق برای بازدید مشتری از ملک سعی می کنند تا با بررسی تمامی مدارک از سند مالکیت و بنچاق گرفته تا بررسی های احراز هویت، طرفین معامله را به درستی آنالیز کنند تا هیچ گونه مشکلی پیش نیاید.

شناخت درست بازار و راهنمایی درست به مشتریان

گاهی ممکن است شما به عنوان خریدار، بودجه مناسبی برای خرید و سرمایه گذاری در بازار مسکن داشته باشید، اما با مشاوره هایی که این افراد به شما می دهند، متوجه شوید که زمان درستی برای سپرده گذاری در این حوزه نیست و یا بالعکس! بنابراین با توضیحاتی که یک مشاور املاک کاربلد می تواند در این زمینه داشته باشد، در خرید و فروش به موقع ملک نقش موثری دارد.

ویژگی های بهترین مشاور املاک شهر رشت
👁️ بخوانید

یک مشاور املاک نباید صرفاً به چشم گرفتن پورسانت به معامله نگاه کند، بلکه باید به این موضوع اهمیت دهد که با انجام معاملات موفق می تواند یک رزومه چشمگیر برای خود بسازند که دیگر نیازی به تبلیغات و زیاده گویی های رایج این حرفه نباشد.

ترفندهای مشاور املاک در فروش ملک

ترفندهای مشاور املاک در فروش ملک با اکوملک

مشهود بودن علاقه به شغل مشاور املاک در رفتار و گفتار

علاقه واقعی به املاک و مستغلات و معماری آن، شما را در موقعیت بهتری نسبت به سایر فروشندگان و کارگزاران قرار می دهد. اگر علاقه و دانش شما در مورد املاک و مستغلات در طول مکالمه مشهود باشد، مشتریان متوجه می شوند که شما به حرفه خود اهمیت می دهید و فکر می کنند که با یک فرد آگاه در حال مشاوره هستند.

یکی از نکات فروش موفق ملک این است که نباید حس ترس و تردید را در خریدار ایجاد کند. این موضوع می تواند با راهنمایی ها و توضیحات تکمیلی مشاور که در کنار فروشنده ارائه می شود، تا حد بسیار زیادی برطرف شود. یکی از کارهایی که می توان برای ترفندهای فروش موفق ملک به آن اشاره کرد، پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات خریدار بعد از اتمام معامله است.

اگر مشتری احساس کند که ملکی صرفاً برای فروش و نه از روی نیازمندی های او از یک خانه در اختیار او قرار گرفته است، خیلی زود کناره گیری کرده و برای دیگر موارد فروش از دفاتر املاک کشور اقدام می کند.

قانون مهم در فروش موفق ملک

قانونی به نام “قانون تلاش غیرمستقیم” در مورد فروش ملک وجود دارد. طبق این قانون، هرچه تمرکز بیشتری بر ارتباطات رویکرد غیر مستقیم داشته باشید، فروش شما نیز بهتر خواهد بود. اما هرچه بیشتر روی فروش تمرکز کنید و ارتباطات را نادیده بگیرید، احتمال فروش یا برقراری ارتباط خوب با مشتری کمتر می شود.

مهمترین عامل در ارتباطات فروش، اعتماد و اعتبار است. مشتری باید اطمینان کامل به فروشنده داشته باشد که به تعهدات خود عمل خواهد کرد. مشتری باید باور داشته باشد که کارایی محصول و خدمات شما همان است که در ابتدا گفتید و ثابت خواهد ماند.

توجه به خواسته های مشتریان در فروش موفق ملک

هر کسی که برای فروش ملک خود به دفاتر مشاورین املاک مراجعه می کند، برای اینکه قیمت پیشنهادی معقولی بر روی ملک در نظر بگیرد، نیاز به راهنمایی های متخصصین این حوزه دارد. اینجاست که نقش مشاور پر رنگ تر شده و باید فروشنده را با حقایق موجود آشنا کند.

10نکته حیاتی در هنگام مراجعه به مشاور املاک
👁️ بخوانید

توجه داشته باشید که نقطه طلایی حضور شما به عنوان مشاور املاک، اینجاست که مشخص می شود. مکالماتی که با مشتریان خود دارید و دانشی که برای این راه عرضه می کنید، نشان می دهد که به این حرفه علاقه دارید و مشتریان شما متوجه این نکته خواهند شد. بنابراین سعی کنید با صحبت هایی که با مشتریان دارید، علاوه بر اینکه راهنمایی می کنید، خواسته هایشان را هم در نظر بگیرید.

سوالات مکرر مشتریان، نشانه های خوبیست!

همیشه به یاد داشته باشید هیچ فروشی نیست که بدون اعتراض انجام شود. در واقع هر چقدر این اعتراضات بیشتر باشد و اختلاف نظر درباره موضوعی بالا بگیرد، نشان از علاقه مشتریان و پیگیری آن ها برای خرید دارد. یک مشاور املاک برای فروش موفق ملک در چنین حالتی باید برای تمامی این اعتراضات و مشکلات به وجود آمده، جوابی داشته باشد، چون در غیر اینصورت در فرآیند فروش وقفه ایجاد می شود.

قطعی کردن معامله، تیر نهایی فروش موفق ملک

بعد از پشت سر گذاشتن مراحلی که تا به اینجای مطلب به آن اشاره کردیم، مهم ترین مرحله، نهایی کردن معامله است. حتی اگر مشتری از نیازهای خود آگاهی کامل داشته باشد و جدیدترین قوانین ملک را هم بشناسد، این وظیفه مشاور املاک است که بتواند این معامله را درست مدیریت کند و به درستی به سرانجام برساند.

مراقبت از مشتریان یکی از تکنیک های فروش است که می تواند باعث شود مشتریان شما مجدداً مراجعه کرده و یا به دوستان و اطرافیان خود معرفی کنند. نباید به مشتریان به چشم دارایی هایشان نگاه کنید. شما باید با همه مشتریان طوری برخورد داشته باشید که گویی بزرگترین خرید ممکن را انجام می دهند.

جمعبندی

وقتی به کار خود ایمان داشته و به جدیدترین ترفندهای فروش موفق ملک تسلط داشته باشید، راحت تر می توانید با مشتریان ارتباط برقرار کرده و گزینه های درستی به آن ها پیشنهاد دهید. یکی از اشتباهات رایج مشاوران در رعایت نکردن همین نکته به ظاهر ساده است.

شما می توانید با مدیریت کردن این مورد، املاکی را آنالیز کنید که بهترین زمان را برای فروش دارند و آن ها را به صدر گزینه های فروش خود بیاورید. به این ترتیب شانس فروش آن ها را بالا می برید.

بهترین مشاور املاک چه کسی است؟
👁️ بخوانید

با اکوملک همراه باشید

73 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *