نحوه دریافت وام جعاله و اوراق

نحوه دریافت وام جعاله و اوراق

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

معمولا بسیاری از افرادی که قصد خرید مسکن دارند به دنبال خانه هایی می باشند که بتوانند روی آن وام دریافت نمایند و در این صورت مقداری از هزینه های خرید مسکن را کاهش دهند.

یکی از معمول ترین و مناسب ترین روش های دریافت وام، اقدام برای دریافت وام جعاله و اوراق است. به طور کلی می توان وام جعاله را از روش های متعددی دریافت نمود. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با نحوه دریافت وام جعاله و اوراق به طور کامل آشنا کنیم.

وثیقه های قابل قبول جهت دریافت وام جعاله و اوراق

برای دریافت نمودن وام جعاله افراد می توانند از روش های مختلفی مانند سرمایه گذاری، سپرده های بلند مدت و … برای دریافت وام اقدام نمایند. اما در برخی از مواقع ممکن است هیچ کدام از این شرایط را نداشته باشند. در این صورت می توانند از طریق وام جعاله و اوراق برای دریافت این وام اقدام نمایند. برای دریافت این وام نیازی به سرمایه گذاری در بانک نیست. بلکه شما می توانید با خرید اوراق حق تقدم وام مرتبط با تعمیرات مسکن را دریافت نمایید.

معمولا به ازای هر 500 هزار تومان وامی که می خواهید دریافت نمایید باید یک اوراق ممتاز یا تسه تهیه کنید. حداکثر وامی که می توانید از طریق وام جعاله و اوراق دریافت نمایید، 10 میلیون تومان است. البته نکته مثبت در رابطه با وام جعاله و اوراق این است که، شما می توانید همزمان با سایر وام های مسکن، این وام را نیز دریافت نمایید. بنابراین می توانید قدرت خرید خود را افزایش دهید. وثیقه های قابل قبول جهت دریافت این وام های ترکیبی به شرح زیر می باشند:

 • سفته: معمولا در این روش باید حدود 120 درصد از اصل و سود وام را تحت عنوان سفته نزد بانک به امانت بگذارید. همچنین دو کارمند و یک نفر فرد دارای پروانه کسب باید به عنوان ضامن شما به بانک مراجعه نمایند. یک گواهی کسر از حقوق نیز باید به بانک ارائه دهید.
 • تنظیم قرارداد داخلی: در این روش نیز باید به اندازه اصل و سود تسهیلات نزد بانک وثیقه قرار دهید. همچنین می توانید تنها روی پلاک های در رهن بانک قرارداد تنظیم نمایید. از طرفی دو نفر کارمند دولتی یا یک کارمند دولتی و یک فرد دارای پروانه کسب، ضمانت شما را بکند. ارائه یک گواهی کسر از حقوق نیز الزامی است.
 • سپرده گذاری: در این روش نیز باید 110 درصد از اصل وام و سود آن را نزد بانک سرمایه گذاری نمایید. در این صورت برای دریافت وام نیازی به ضامن نخواهید داشت.
 • وثیقه غیرمنقول: همچنین شما می توانید برای دریافت وام، اموال غیرمنقول را نزد بانک به عنوان وثیقه قرار دهید. زمین یکی از این اموال محسوب می شود. میزان ارزش وثیقه باید حداقل به میزان اصل و سود تسهیلات تعیین شود. برای دریافت این وام نیازی به ضامن ندارید. تنها کافی است گواهی درآمد خود را به بانک ارائه دهید.

نحوه دریافت وام جعاله و اوراق با اکوملک

شرایط دریافت وام جعاله و اوراق

 • ضامنی که به بانک معرفی می نمایید، نباید هیچ گونه چک برگشتی یا بدهی به بانک داشته باشد.
 • خانه ای که می خواهید روی آن وام جعاله و اوراق دریافت نمایید، نباید هیچ گونه تسهیلات تسویه نشده ای داشته باشد.
 • برای دریافت وام باید هزینه کارشناسی ملک را پرداخت نمایید.
 • در صورتی که وام جعاله و اوراق را تسویه نمایید، می توانید مجدد وام دریافت نمایید.
رهن خانه بهتر است یا خرید؟
👁️ بخوانید

مدارک مورد نیاز جهت دریافت وام جعاله و اوراق

 • کپی و اصل تمامی صفحات سند مالکیت که قرار است روی آن وام دریافت نمایید.
 • اصل و کپی سند پایان کار ساختمان
 • ارائه یک قبض برق برای اثبات کد پستی ملک مورد نظر
 • ارائه مدارک شغلی معتبر
 • تکمیل نمودن فرم درخواست وام
 • رسید پرداخت نمودن هزینه های کارشناسی ملک
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی مالک

خرید اوراق جهت دریافت وام جعاله و اوراق

برای دریافت اوراق جهت دریافت وام جعاله، نیاز است تا ابتدا در یکی از کارگزاری های بورس ثبت نام کنید. سپس می توانید با نماد معاملاتی تسه (اوراق ممتاز) را خریداری نمایید. فراموش نکنید که تاریخ انقضای هر کدام از اوراق ممتاز حداکثر دو سال پس از تاریخ انتشار آن است. برای هر 500 هزار تومان وام نیاز به یک اوراق دارید. به طور مثال در صورتی که قصد دارید 40 میلیون تومان وام دریافت نمایید باید، 80 اوراق خریداری نمایید.

286 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *