5 مواد غذایی موثر در پیشگیری کرونا

5 مواد غذایی موثر در پیشگیری کرونا

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 3 دقیقه

همانطور که میدانید ویروس کرونا به طور کامل شناخته شده نمی باشد. تا به این لحظه محققان، به مطالعات و تحقیقات دقیقی برای شناخت این ویروس دست پیدا نکرده اند. به همین دلیل است که هنوز نمی توان به طور قطعی برای این ویروس مصرف غذاهای مقابله کننده ای را معرفی نمود. از آنجایی که بهترین راه مقابله با ویروس کرونا را در افزایش قوای سیستم امنیتی بدن باید جستجو نمود، نکته مهم این است که در کنار رعایت تقویت سیستم ایمنی بدن، وجود استرس هم می تواند باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شود و این به دلیل ترشح  برخی هورمون ‌ها به واسطه داشتن استرس در بدن می باشد، در این مقاله قصد داریم به برخی از مواد غذایی موثر در پیشگیری کرونا که موجب تقویت سیستم امنیتی بدن نیز می شود در سبک زندگی امروزی اشاره داشته باشیم.

1- ویتامین C

برای مقابله و پیشگیری از اثرات منفی ویروس کرونا در بدن، باید از سیستم ایمنی قوی برخوردار باشیم. برای همین است که اولین مورد از مواد غذایی موثر در پیشگیری کرونا را به معرفی فواید و اثرات ویتامین (C) اختصاص داده ایم.  با توجه به این که نیاز روزانه این ویتامین در مردان (90 میلیگرم)، در خانم ها (75 میلیگرم) و در افراد سیگاری بسیار بیشتر می باشد، شما می توانید از طریق مصرف میوه ‌ها و سبزی ها به تقویت سیستم بدنی خود کمک کنید.

  • مصرف فلفل دلمه ‌های رنگی
  • مصرف روزانه پیاز خام
  • مصرف مداوم مرکبات مانند کیوی و پرتقال و لیمو ترش و غیره

نکته: در مصرف مواد حاوی ویتامین (C)، توجه داشته باشید چون این ویتامین به نور، حرارت و گرما حساسیت دارد، پس مصرف سبزی و میوه را به صورت خام میل نمایید. به طور مثال لیموترش که دارای مواد غنی از ویتامین (C) است، بعد از برش خوردن نباید فاصله زیادی تا مصرف آن بگذرد زیرا مواجه با هوا می تواند اثرات آن را از بین ببرد، پس باید سریع میل شود. در طول روز می توانید با مصرف دو عدد پرتقال و یا یک لیوان آب پرتقال تازه نیاز  روزانه به ویتامین (C) بدن را تامین نمایید.

5 مواد غذایی موثر در پیشگیری کرونا

5 مواد غذایی موثر در پیشگیری کرونا با اکوملک

2- ویتامین D

مصرف این ویتامین می تواند برای تقویت قوای سیستم تنفسی بدن موثر باشد. اما نکته منفی این ویتامین این است که در محلول های چربی مانند زرده تخم مرغ و ماهی سالمون وجود دارد. که در زیاده روی مصرف این مواد باید دقت شود. چون می تواند برای شما مشکلات دیگری را نیز بوجود بیاورد.

انواع سیستم های سرمایشی منازل
👁️ بخوانید

همچنین میتوانید راه های از بین بردن حشرات را بخوانید.

3– ویتامین A

از جمله مواد غذایی موثر در پیشگیری کرونا برای تقویت سیستم ایمنی بدن، می توان به مواد مغذی ویتامین (A) اشاره داشت. شما می توانید برای همین منظور به مصرف این مواد مانند میوه‌ها و سبزی‌ها با رنگ زرد و نارنجی مانند هویج، کدو حلوایی، مرکبات و موز، جگر، قلوه، زرده تخم مرغ و لبنیات که سرشار از ویتامین (A) می باشند، اقدام فرمایید.

4- مصرف گرمی ها از مواد غذایی موثر در پیشگیری کرونا

این روز ها زیاد می شنویم که مصرف گرمی ها می تواند برای مقابله با ویروس کرونا مفید باشد. اما آیا مصرف مواد گرم برای مقابله با ویروس کرونا راهگشا است؟ برای جواب به این سوال باید گفت که گرمی هایی مانند زنجبیل، دارچین و زعفران و دیگر موادی که از جمله گرمی ها می باشند با داشتن و ترکیبات ضد التهابی که دارند می توانند بر تقویت سیستم ایمنی بدن موثر باشند اما، نمی توان به طور یقین درباره نقش مستقیم آن ها برای مقابله با ویروس کرونا اظهار نظر نمود. ولی به طور کلی مصرف گرمی می تواند البته با رعایت مصرف نرمال برای بدن مفید باشد.

5- مصرف روی و زینک

درباره منابع غذایی روی می توان به طور مثال به حبوبات و غلات کامل مانند نان‌ های با آرد سبوس دار اشاره کرد و در مثال از منابع غذایی زینک می توان برنج قهوه ای، گوشت قرمز، مرغ، ماهی و تخم مرغ را نام برد. مصرف این دو ماده مغذی نیز برای بدن بسیار مفید می باشد.

با اکوملک همراه باشید.

1,471 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *