معرفی کامل شهر گوراب زرمیخ

معرفی کامل شهر گوراب زرمیخ

5٫0 rating based on 1,234 ratings
معرفی کامل شهر گوراب زرمیخ
🕒 زمان مطالعه: 3 دقیقه

یکی از شهرستان های خوش آب و هوا و دیدنی شهر صومعه سرا، گوراب زرمیخ است. در شهر گوراب زرمیخ که نسبتاً جمعیت کمی هم دارد، آرامش و زیبایی های طبیعی بیشتر نمایان می شوند. در این مطلب می خواهیم به جاذبه های شهر گوراب زرمیخ در کنار سایر مناظر طبیعی و توریستی اطراف در صومعه سرا و شهر فومن اشاره کنیم.

گوراب زرمیخ کجاست؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم، برای دیدن و لذت بردن از طبیعت زیبای این منطقه، باید به استان گیلان بروید. شهر گوراب زرمیخ تا شهر رشت، 41 کیلومتر است که با داشتن 4920 نفر جمعیت مطابق با سرشماری سال 1385، یکی از شهرستان های کم جمعیت و آرام منطقه به نسبت مساحتش به شمار می رود.

حدود 20 سال است که این منطقه را به شهر می شناسند و قدمت کمی از این جهت دارد. شهرداری گوراب زرمیخ در سال 1380 تاسیس شد. هنوز علت خاصی برای نامگذاری این شهرستان پیدا نشده است، اما عده ای معتقدند در زمان های گذشته چادرهایی در آبادی این مناطق برپا میشد که میخ هایش از جنس زر بود. پیشوند “گوراب” هم به آبادی دلالت دارد که ترکیب این دو کلمه در کنار هم به اسم امروزی رسیده است.

شهر گوراب زرمیخ علاوه بر نوپا بودن، قدمت طولانی دارد

اگر به گوراب زرمیخ سفر کنید، اولین چیزی که بعد از ورود به این منطقه مشاهده خواهید کرد، مجسمه ای از میرزا کوچک خان است، چرا که این شهرستان به عنوان مقر حماسه های میرزا کوچک خان شناخته شده است. تعداد زیادی از مبارزات این مرد بزرگ در این شهر و یا روستاهای اطرافش انجام شده و به عنوان مسیری برای رفت و آمد یاران او بود.

قدمت گوراب زرمیخ به پیش از حکومت رضا خان برمیگردد، زمانیکه پایگاه نظامی میرزا کوچک خان بود!

شهر توریستی گوراب زرمیخ

شهر توریستی گوراب زرمیخ با اکوملک

از رودخانه پلنگ ور در نزدیکی شهر گوراب زرمیخ دیدن کنید

آب رودخانه پلنگ ور که شالیزارهای روستای سه سار در 20 کیلومتری جنوب شرقی صومعه را سیراب می کند، در شهر فومن واقع شده است. این رودخانه در ضلع جنوبی دهستان آلیان و از رشته کوه های شهر تالش نشات می گیرد.

معرفی کامل شهر شلمان
👁️ بخوانید

4 مرکز آموزشی، یک دبستان، راهنمایی و دبیرستان دخترانه، یک راهنمایی و دبیرستان پسرانه، 4 واحد آموزشی و یک سالن ورزشی از جمله امکاناتی هستند که برخی از دانش آموزان روستاهای اطراف هم برای ادامه تحصیل، مراکز آموزشی این شهر را ترجیح می دهند.

پارک ساحلی، یکی از جاذبه های شهر گوراب زرمیخ

یکی از اقدامات خوبی که در سال های اخیر در گوراب زرمیخ شاهد آن بوده ایم، یک پارک ساحلی به مساحت تقریبی 2 هکتار است که به عنوان مکان تفریحی و گردشگری این منطقه محسوب می شود. دوشنبه بازارهای صومعه سرا در نزدیکی این شهرستان یکی از مناطق پر جنب و جوش شهر محسوب می شود که می تواند بیانگر فرهنگ و آداب و رسوم این منطقه باشد.

جمعبندی

هرچه از مراکز شهرها در استان های شمالی کشور فاصله می گیریم، با شهرستان های کوچکتری آشنا می شویم که مراکز طبیعی و گردشگری آن ها به مراتب بیشتر از مراکز توریستی و نوساز می باشد. به همین دلیل برای افرادی که می خواهند چند روزی را به دور از هیاهو و زندگی شهری به سر کنند، گزینه مناسبی هستند.

شهر گوراب زرمیخ صومعه سرا هم یکی از همین مناطق به شمار می رود که می توانید از دیدن طبیعت و رودخانه های آن لذت ببرید.

با اکوملک همراه باشید

125 👁️
 
1+
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *