معرفی کامل شهر رستم آباد

معرفی کامل شهر رستم آباد

5,0 rating based on 1,234 ratings
معرفی کامل شهر رستم آباد
زمان مطالعه: 4 دقیقه

در مسیر تهران به شهر رشت از شهرستان های کوچک و بزرگ استان گیلان عبور می کنید که یکی از آن ها شهر رستم آباد است. این شهر کوچک که یکی از توابع شهر رودبار است علاوه بر زیبایی هایی که در آن می توانید مشاهده کنید، جاذبه های گردشگری کوچک دیگری هم در اطراف خود دارد که به یکی از مقاصد اصلی مسافران در سال های اخیر تبدیل شده است.

آب و هوای خوبی که این شهرستان حتی در میانه های تابستان دارد باعث شده تا افرادی که همیشه از آب و هوای شرجی استان بیزار هستند بتوانند سفر خوب و خوشی را تجربه کنند.

رستم آباد کجاست؟

شهر رستم آباد در فاصله 15 کیلومتری رودبار و 45 کیلومتری از مرکز استان قرار گرفته است. این شهرستان کوچک بعد از امام زاده هاشم و قبل از رسیدن به شهر رودبار از مسیر رشت به قزوین در جاده ای که زیر پل توتکابن از اتوبان اصلی جدا می شود واقع شده و بسیار خوش آب و هواست. مناطق کوهستانی این شهر باعث شده تا بادهای خنکی داشته و بارندگی در آن کمتر از سایر شهرستان های استان باشد.

رستم آباد از غرب به شهر فومن و استان زنجان، از شمال به شهر انزلی و رشت و از جنوب هم به استان قزوین محدود شده است.

مناطق گردشگری در شهر رستم آباد

هر فصلی که به شمال کشور سفر کنید مناظر دیدنی بسیار زیبایی در مسیر وجود دارند که نظر همه را به خود جلب می کند. یکی از زیباترین مسیرها و البته پر ترددترین آن ها، اتوبان تهران – رشت است که در مسیر شهر رستم آباد قرار دارد. رنگ های متنوع درختان در کوه های اطراف این جاده ناخودآگاه مسافران را به سمت خود جذب می کند.

روستاهای زیادی در این ناحیه قرار دارند که باعث شده تا تورهای یک روزه از استان های مجاور مثل تهران به این منطقه سفر کنند. در ادامه به معروف ترین آن ها اشاره می کنیم.

  1. جنگل نقله بر در رستم آباد رودبار

شاید خیلی تکراری به نظر برسد اگر بخواهیم درباره جنگل های استان گیلان که بسیار زیادند صحبت کنیم. اما به راستی که هر کدام از آن ها تفاوت هایی با دیگری دارند که باعث شده تا هر ساله مسافران زیادی از سراسر کشور به این نواحی سفر کنند. یکی از جنگل های بسیار دیدنی در این استان، جنگل نقله بر در شهر رستم آباد است که در 45 کیلومتری رشت واقع شده است.

#ctaText??#  باکیفیت ترین هتل های گیلان

تنوع پوشش های گیاهی و جانوری مثل: گراز، شغال، قمری، کمرکولی جنگلی و توسکای سیاه از اصلی ترین حیواناتی هستند که در این منطقه زندگی می کنند و ترکیبی از صداهای زیبا در طبیعت را برای همگان ایجاد کرده اند. در این جنگل باصفا می توانید با وجود گرمای شدید در تابستان شمال، هوای خنک و مطبوعی را تجربه کنید.

معرفی شهر رستم آباد

معرفی شهر رستم آباد با اکوملک

  1. ییلاق سی دشت، دشتی از توت فرنگی ها

سکوت و آرامشی مملو از هوای تازه چیزیست که در ییلاق بی نظیر سی دشت می توانید از نزدیک حس کنید. پاییز های هزار رنگ این دشت زیبا مانند یک تابلوی نقاشی خیره کننده و شگفت انگیز است. این روستا یکی از بخش های رحمت آباد رودبار است که در 30 کیلومتری رستم آباد قرار دارد. سی دشت به دشت توت فرنگی معروف است.

  1. روستای زیبای استخرگاه

استخرگاه که چند سالیست مورد توجه مسافران قرار گرفته است، یکی از زیباترین روستاهاییست که می توانید از آن لذت ببرید. این منطقه که در ارتفاعات قرار دارد جز صدای حیوانات محلی مردم منطقه مثل گوسفند، گاو و مرغ و خروس چیزی به گوش نمی رسد.

در ورود به شهر رستم آباد باید سمت راست را ادامه دهید تا به ییلاقات دفراز برسید. این مسیر کمی رو به بالا و کوهستانی است. برای اینکه در فرعی های پیش رو به اشتباه مسیر را ادامه ندهید بهتر است از محلی ها سوال کنید. اگر راه را درست آمده باشید بعد از 20 دقیقه به دفراز زیبا می رسید.

در ادامه مسیر و سمت چپ شما یک جاده خاکی میبیند که پیچ تندی دارد. این همان مسیریست که شما را به روستای دیدنی استخرگاه می رساند.

سوغات شهرستان رستم آباد چیست؟

مهم ترین سوغات و محصولات این منطقه به دلیل داشتن اقیلم مناسب و البته مشابه با شهر رودبار، زیتون می باشد. از هنرهای مردم این خطه می توان به بامبو بافی، گلیم بافی، جاجیم بافی و دیگر صنایع دستی منطقه نام برد که در بازارهای محلی رستم آباد به فروش می رسند.

چهارشنبه بازارهای شهر رستم آباد محبوبیت خاصی در بین مردم منطقه دارد که می توانید از آن دیدن کنید.

#ctaText??#  معرفی کامل شهر آستانه اشرفیه
جمعبندی

هر طرف استان گیلان را که نگاه می کنید به راستی جاذبه های دیدنی زیادی میبینید که هر کدام از آن ها ارزش چند بار دیده شدن را دارند. شهر رستم آباد هم یکی از آن هاست که با داشتن مناطق دیدنی توریستی زیبا این حس و حال را به مسافران القا می کند.

کوه درفک که چون نگینی از هر جنگل و دشتی در این شهرستان دیده می شود یکی دیگر از مناطق گردشگری در شهر رستم آباد به شمار می رود که در مطالب گذشته کامل به آن اشاره کردیم. امیدواریم با سفر به این منطقه و اقامت های چند روزه در منازل و خانه هایی که توسط بومیان اجاره داده می شود، سفر خوب و خاطره انگیزی را تجربه کنید.

با اکوملک همراه باشید

 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.