معرفی شهرک ویلایی در گیلان

معرفی شهرک ویلایی در گیلان

5,0 rating based on 1,234 ratings
معرفی شهرک ویلایی در گیلان
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

با وجود اینکه مدت هاست از ساخت شهرک ویلایی در گیلان و شمال کشور می گذرد، اما هنوز هم برخی از افراد تفاوت های ویلای شهرکی و مستقل را نمی دانند! اگر شما یکی از سرمایه گذارانی باشید که می خواهید در شمال کشور صاحب ویلا شوید، کدامیک را انتخاب می کنید؟ ویلای شهرکی یا مستقل؟

از مزایا و معایب هر کدامیک از آن ها چقدر می دانید؟ در این مطلب به مزایا و معایب خرید شهرک ویلایی در گیلان و معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

تعریف شهرک ویلایی

به تعدادی از ویلاهای ساخته شده به سبک و معماری های یکسان و یا متفاوت که در یک مجموعه مشترکی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، ویلای شهرکی می گویند. این ویلاها معمولاً در بخش هایی مثل پارکینگ، درب ورودی، نگهبانی، آلاچیق و محوطه های استراحت و تفریحی با یکدیگر مشترک هستند و جزو مشاعات به شمار می رود.

ورود و خروج افرادی که جزو ساکنین این مجموعه ها نیستند، تنها با داشتن کارت مهمان امکان پذیر است که از طرف نگهبان بررسی می شود. هزینه های مشترکی هم که بین ساکنین شهرک وجود دارد، از سوی هیئت امنا و یا مدیریت بررسی شده و به آن ها اعلام می شود.

آیا می توان داخل محوطه شهرک ها ویلا ساخت؟

برخی از افراد هستند که به فکر ساخت شهرک ویلایی در گیلان هستند. این افراد می توانند با خرید زمین در این محوطه ها، ویلای مورد نظرشان را ساخته و از آن استفاده کنند. البته باید به یاد داشته باشید که ساخت ویلا در چنین محوطه هایی، باید طبق قوانین و اصول همان شهرک ها انجام شود.

در سال های اخیر شاهد استقبال خریداران از ویلاهای شهرکی هستیم و به همین دلیل تعداد مناطق شهرک سازی در گیلان با رشد قابل ملاحظه ای همراه بوده است.

آشنایی با انواع شهرک ویلایی در گیلان

  1. شهرک ویلایی آرش

شهرک های ویلایی در شمال کشور نه تنها در مناطق ساحلی، بلکه در مناطق شهری، جلگه ای و سرسبز شمال هم قرار دارند. شهرک ویلایی آرش که در شهر زیباکنار ساخته شده، یکی از شهرک های ساحلی در بهترین منطقه گیلان است که هوای پاک و تنوع مراکز گردشگری در محدوده منطقه آزاد انزلی باعث شده تا لحظات خوب و خوشی را در آنجا سپری کنید.

معرفی کامل شهر ماکلوان
👁️ بخوانید

یکی از شعارهایی که در این مجموعه برای خریداران جالب توجه است، داشتن امنیت و آرامش خاطر در محوطه شهرک ویلایی آرش می باشد.

  1. شهرک ویلایی الیت

یکی دیگر از شهرک های ویلایی گیلان که در محوطه ای بزرگ و در شهر بندرانزلی واقع شده است، مجموعه ای با 73 واحد ویلایی ساحلی به نام دهکده الیت می باشد. تنوع ویلاهای ساخته شده در این محوطه بسیار بالاست؛ مثلاً ویلاهایی از 200 تا 295 متر مربع گرفته که به صورت ویلای دوبلکس ساخته شده اند تا ویلاهایی که به صورت 3 خواب یا 5 خواب قابل عرضه به خریداران ویلای دهکده ساحلی هستند، در این مجموعه به فروش می رسند.

خرید شهرک ویلایی در گیلان

خرید شهرک ویلایی در گیلان با اکوملک

مزایای شهرک ویلایی در گیلان

ویلاهای شهرکی تنها به دلیل داشتن موقعیت عالی و چشم انداز مناسب آن ها نیست که مورد استقبال قرار می گیرند؛ بلکه از نظر قیمت هم اگر بخواهیم مقایسه ای داشته باشیم، به این نتیجه می رسیم که ویلاهای شهرکی شمال قیمت مناسب تری از ویلاهای مستقل دارند و همین نکته باعث می شود تا بتوان راحت تر سرمایه گذاری کرد.

همچنین به دلیل داشتن نگهبان 24 ساعته، امنیت بیشتری از ویلاهای مستقل داشته و اگر مشکلی از بابت تعمیرات و یا رسیدگی به مجموعه وجود داشت، این مسئولیت به عهده مدیریت است و لازم نیست خودتان دنبال کارهای این چنینی باشید و این موضوع یعنی صرفه جویی در زمان و مدیریت کردن هزینه ها.

معایب شهرک ویلایی در گیلان

اما هر چیزی در کنار اینکه یک سری مزایا دارد، معایبی هم برایش در نظر می گیرند که با مقایسه این دو می توان به یک نتایج مطلوبی رسید. مثلاً از آنجایی که شهرک های ویلایی در بخش های زیادی با دیگر ویلاها، نقاط مشترک دارند، دستکاری در آن ها و یا انجام هرگونه تغییرات، بدون در نظر گرفتن قوانین شهرک، امکان پذیر نیست!

اما در مورد ویلاهای مستقل، هر تغییری که بخواهید در بنا و یا محوطه ویلای خود اعمال کنید، بلامانع می باشد.

علت قیمت مناسب ویلاهای شهرکی چیست؟

شاید پیش خودتان تصور کنید که سازنده شهرک ویلایی در گیلان از مصالح ارزان و نامرغوبی برای ساخت این ویلاها استفاده کرده که می تواند با قیمت کمتری هم آن ها را عرضه کند، اما اینطور نیست! به هر حال خرید یک زمین با مساحت بالا و از طرفی خرید عمده مصالح ساختمانی باعث می شود تا هزینه ها سرشکن شده و در مقایسه با کسی که می خواهد یک ویلای مستقل بسازد، هزینه کمتری بپردازد.

تاریخچه استان گیلان قسمت دوم
👁️ بخوانید

از طرف دیگر، یک سازنده شهرک ویلایی، هیچگاه برای رسیدن به سود بیشتر، یک مجموعه ای با این وسعت و کار و تلاش را زیر سوال نمیبرد! در واقع ریسک نمی کند و تمام تلاشش را به کار می گیرد تا بتواند رضایت خریدارانش را جلب کند.

سرمایه گذاری در شمال با خرید شهرک ویلایی در گیلان

اگر به دنبال فرصتی برای سرمایه گذاری در شمال هستید تا در ایام تعطیلات بدون استرس و نگرانی از محل اقامت راهی جاده ها شوید، شهرک های ویلایی شمال بهترین شرایط را برای خرید دارند. دیگر لازم نیست تا دغدغه امنیت این ویلاها را داشته باشید، چون با داشتن نگهبان 24 ساعته، حتی اگر بیش از نیمی از سال هم خالی از سکنه باشند، هیچ اتفاقی برایش نمی افتد!

خرید ویلا در شمال به دلیل داشتن موقعیت های گردشگری و تفریحی مناسبی که دارند، این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا به راحتی بتوانید سرمایه گذاری داشته باشید.

جمعبندی

حالا که در این مطلب با انواع شهرک ویلایی در گیلان و مزایا و معایب هر کدامیک از آن ها با ویلاهای مستقل آشنا شدید، شما کدامیک را برای سرمایه گذاری انتخاب می کنید؟ به نظر شما، تنوع کدامیک از آن ها بیشتر است؟ آیا ترجیح می دهید صاحب یکی از ویلاهای شهرکی مثل بقیه ویلاها در آن محوطه شوید یا اینکه یک زمین در آنجا خریداری کرده و ویلایی مطابق با نقشه و طراحی مورد نظرتان بسازید؟

امیدواریم قبل از خرید ویلا، به نتایج خوبی از پاسخ به این سوالات رسیده باشید.

با اکوملک همراه باشید

710 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *