معرفی سبکهای دکوراسیون داخلی منازل

معرفی سبکهای دکوراسیون داخلی منازل

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 3 دقیقه

طراحی دکوراسیون داخلی خانه ها یکی از جذاب ترین و در عین حال حساس ترین بخش های یک طراحی می باشد. خانه قلب امن یک اجتماع است. که افراد برای رسیدن به آرامش و رهایی از مشغله های سخت و پیچیده پا در آن می گذارند. بنابراین دکوراسیون داخلی منازل می تواند تاثیر بسیار زیادی در حفظ آرامش و امنیت افراد داشته باشد.

با توجه به سلیقه های مختلف افراد سبک های متنوعی نیز در طراحی دکوراسیون داخلی منازل وجود دارد. که به افراد کمک می کند تا خانه خود را همانطور که می پسندند، دکوراسیون نمایند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با سبک های مختلف دکوراسیون داخلی منازل، بیشتر آشنا کنیم.

پرکاربردترین سبک های دکوراسیون داخلی منازل

امروزه سبک های بسیار متنوعی در طراحی دکوراسیون داخلی منازل وجود دارد. که از انواع آن ها می توان به سبک کلاسیک، مدرن، نئوکلاسیک، سنتی، صنعتی، روستایی، ایران باستان، رم باستان، آسیای شرقی، ساحلی و … اشاره نمود. که در ادامه قصد داریم شما را با پرکاربردترین آن ها به طور کلی آشنا نماییم.

سبک مدرن: یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین سبک های مورد استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی منازل سبک مدرن است. هدف اصلی این طرح توجه به سادگی و عدم استفاده از جزئیات و تجملات فراوان در طراحی است. به همین دلیل است که با قاطعیت می توان گفت که سبک مدرن هرگز کهنه و قدیمی نمی شود. از ویژگی های بارز این طرح می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • استفاده نمودن از رنگ های اصلی و پایه به عنوان رنگ بیس و زمینه
 • عدم توجه به جزئیات و تجملات در طراحی دکوراسیون
 • استفاده نمودن از شکل های واضح و ساده
 • ایجاد جذاب ترین فضا با استفاده از کمترین وسایل
 • استفاده کردن از متریال های فلز، شیشه و کروم در ساخت وسایل دکوراسیون مانند میز، مبلمان و …
 • پرهیز از شلوغی و استفاده نمودن از وسایل غیر کاربردی
 • استفاده نمودن از فرش هایی با طرح های هندسی

معرفی سبکهای دکوراسیون داخلی منازل با اکوملک

سبک نئوکلاسیک: از دیگر سبک های پرکاربرد در طراحی دکوراسیون داخلی منازل می توان به سبک نئوکلاسیک اشاره نمود. این سبک ویژگی هایی بر پایه سبک کلاسیک دارد. اما از سازگاری بسیار بیشتری با سبک مدرن برخوردار می باشد. سبک نئوکلاسیک امروزه یکی از جذاب ترین سبک های مورد استفاده در طراحی آپارتمان ها و خانه های کوچک محسوب می شود. زیرا کمی از سادگی سبک مدرن فاصله گرفته است و تجملاتی به شلوغی طرح کلاسیک را نیز به همراه ندارد. استفاده نمودن از چوب، سنگ و متریال های طبیعی دیگر در این سبک به وضوح به چشم می خورد.

دلایل استفاده از سقف کاذب در ساختمان
👁️ بخوانید

سبک مینیمال: سبک مینیمال از دیگر سبک های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی منازل است. که در آن هیچ گونه شلوغی به چشم نمی خورد. به همین دلیل است که امروزه استفاده نمودن از این سبک در طراحی های داخل مورد استقبال چشمگیری قرار گرفته است. استفاده نمودن از وسایل اضافی در این سبک قابل مشاهده نیست. زیرا این سبک از طراحی به دنبال حذف تجملات اضافی به رخ کشیدن فضای خالی درون خانه می باشد. به طور کلی سبک مینیمال به دنبال نمایش وسایل ساده و با فرم های پایه می باشد. در این سبک از رنگ ها به صورت کاملا نامحسوس و گذرا استفاده می گردد. به همین دلیل با مشاهده این سبک از دکوراسیون تنها کلمه ای که به ذهن فرد خواهد رسید، “سادگی” است.

سبک انتقالی: از دیگر سبک های طراحی دکوراسیون داخلی منازل سبک انتقالی است. که هم از سبک مدرن پیروی می نماید و هم گذری بر سبک کلاسیک دارد. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که نمی خواهید دکوراسیون داخلی خانه ای به شلوغی سبک کلاسیک و به سادگی سبک مدرن داشته باشید، می توانید از سبک انتقالی در طراحی داخلی خانه خود استفاده نمایید. از ویژگی های این سبک می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • استفاده نمودن از یک طیف رنگی خنثی و مشخص مانند کرم، خاکی و بژ
 • استفاده از عناصری مانند چوب، پارچه های ظریف، شیشه
 • محدود کردن عناصر تجملاتی
 • استفاده نمودن از خطوط منحنی و صاف در طراحی مبلمان
 • توجه به طرح های یکسان روی کوسن های مبل و فرش
 • قرارگیری یک عنصر هنری ویژه و منحصر به فرد در طراحی دکوراسیون داخلی منازل
203 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *