معرفی انواع سبک های دکوراسیون داخلی

معرفی انواع سبک های دکوراسیون داخلی

5٫0 rating based on 1,234 ratings
معرفی انواع سبک های دکوراسیون داخلی
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر قصد دارید طراحی داخل یک خانه و یا اتاق خواب را شروع کنید، بهتر است ابتدا سبک های دکوراسیون داخلی را بشناسید. برخی از افراد برای اینکه به ظاهر ایده آل خود در طراحی برسند، از ترکیب چند مدل در طراحی استفاده می کنند. انواع مختلفی می توان برای سبک های دکوراسیون و معماری در نظر گرفت که در این مطلب به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

10 سبک دکوراسیون داخلی

  1. دکوراسیون داخلی مدرن

در اوایل قرن 20ام بود که دکوراسیون مدرن با الهام گرفتن از تغییرات هنر مدرنیسم، تشکیل شد. برخلاف آن چیزی که از اسمش پیداست، این سبک به کلی مخالف شلوغی و تجملات بوده و سعی می کند از تجملات و زرق و برق در طراحی دوری کند. در استفاده از وسایل و طراحی داخلی این سبک از دکوراسیون داخلی، بیشتر از همه از مواد طبیعی مانند چوب، چرم، الیاف طبیعی و فلزات استفاده می شود.

همچنین خطوط صاف و افقی به جای طرح های منحلی در وسایل و چیدمان مانند مبلمان و… در کنار استفاده از رنگ های خنثی، نقش اصلی را در دکوراسیون داخلی مدرن ایفا می کند.

  1. دکوراسیون داخلی ایرانی

این سبک از طراحی نه تنها در خانه های ایرانی، بلکه در خانه های افراد خارجی که به طراحی های ایرانی علاقه دارند نیز مشاهده می شود. محاسبات دقیق در طراحی، پوشش های مناسب، ستون و سقف های بلند، استفاده از تزئینات مختلف، شیشه های رنگی و طراحی هایی به سبک اورسی و بازتاب این رنگ ها به داخل خانه، حس و حال عجیبی به ساکنینش می بخشد.

استفاده از دیوارهای آجری در کنار تخت هایی چوبی و یا پشتی های قرمز رنگ به جای مبلمان، وسایل سفالی، گلیم و فرش های اصیل ایرانی، قاب عکس های خطاطی شده و… از دیگر خلاقیت هایی هستند که می تواند برای دکوراسیون ایرانی خوشایند باشد.

  1. سبک دکوراسیون داخلی مدرن اواسط قرن بیستم

همانطور که از اسم این سبک می توان متوجه شد، مربوط به اواسط قرن 20 ام و بعد از جنگ جهانی دوم بوده است. این سبک با وجود اینکه ظاهری امروزی و مدرن دارد، اما از سبک های سنتی و قدیمی هم استقبال می کند. در این نوع دکوراسیون داخلی ارتباط زیادی بین فضای داخلی و محیط اطرافشان وجود دارد و عمدتاً به کاربردی بودن و سادگی بیشتر توجه می شود.

همه چیز درباره ترمووود
👁️ بخوانید

یکی از سبک های دکوراسیون داخلی که در آن از رنگ های جسورانه و سرزنده در وسایل دکوری و رنگ های خنثیِ تیره در بیشتر نقاط داخلی خانه استفاده می شود، دکوراسیون داخلی مدرن است.

  1. سبک دکوراسیون داخلی امروزی

نباید سبک دکوراسیون امروزی را با مدرن اشتباه بگیرید! سبک امروزی انعطاف پذیری بالایی دارد و از سبک خاصی پیروی نمی کند. مثلاً در سبک مدرن اشاره کردیم که از خطوط صاف بیشتر استفاده می شود، در حالی که در سبک امروزی استفاده از خطوط منحنی بلامانع است.

سبک مدرن به سمت رسمی بودن تمایل دارد و اغلب برای کلینیک های پزشکی، دفاتر و… مناسب تر است. اما سبک امروزی یا معاصر بیشتر طرفدار راحتی و خودمانی بودن فضا می باشد. شما با مشاهده این سبک، ارتباط بیشتری با آن برقرار می کنید.

  1. سبک مینیمال

یکی از سبک های دکوراسیون داخلی که در دهه 60 و 70 میلادی در خانه ها مورد استفاده قرار می گرفت، استفاده از سبک دکوراسیون داخلی مینیمال بود. تا حدودی می توان گفت که این سبک هم مانند سبک مدرن، طرفدار سادگی و مخالف شلوغیست. خانه هایی با دیوارهای ساده، فضایی مرتب و پر نور، حذف عناصر اضافی، استفاده از رنگ های خنثی و متضاد مانند سفید و مشکی در کنار هم و بدون زرق و برق، از ویژگی های بارز سبک مینیمال هستند.

سبک های دکوراسیون داخلی شیک

سبک های دکوراسیون داخلی شیک با اکوملک

  1. دکوراسیون صنعتی

این نوع از دکوراسیون که برگرفته از سبک های دوره انقلاب صنعتی اروپاست، در خانه های شهری قرن 17 و 18 میلادی دیده میشد. وقتی به نمونه هایی از این خانه ها نگاه کنید، حس ناتمام بودن به شما دست می دهد. چرا که از آجر و یا چوب در طراحی این سبک استفاده می شود.

اگر یک ساختمان صنعتی را مورد بازسازی قرار دهید، به طراحی به سبک دکوراسیون صنعتی می رسید.

  1. دکوراسیون سنتی غربی

استفاده از مبل های چوبی با روکش پارچه های مخمل، گلدوزی شده و یا ابریشمی از ویژگی های اصلی دکوراسیون سنتی غربیست. بسیاری از افراد به این نوع از دکوراسیون علاقه دارند و آن ها را به یاد فیلم های اروپایی دهه 60 تا 70 میلادی می اندازد.

تاثیر نورپردازی بر ساختمان
👁️ بخوانید

استفاده از رنگ های متنوع در طراحی، چوب های تیره در مبلمان و خطوط منحنی از دیگر ویژگی های این نوع از خانه هاست. اگر به دنبال سبک های دکوراسیون داخلی شیک و سلطنتی هستید، این نوع از دکوراسیون برایتان مناسب است.

  1. سبک ساحلی

یکی از سبک هایی که در بین مردم بسیار طرفدار دارد، سبک ساحلیست. این سبک که از منطقه نمادین آمریکایی آمده است، الهام گرفته از دریا، طبیعت، ساحل و نور می باشد. اغلب رنگ هایی که در این سبک می توان استفاده کرد، به سمت آبی و رنگ زیبای آرامش بخش آن معطوف می شود; مانند: سبز کله غازی، آبی فیروزه ای، طلایی و… .

کاناپه های چوبی و یا مخمل سفید، پنجره هایی بزرگ به سبک ویلا و استفاده از المان هایی مانند: طناب، صدف، سنگ و… از دیگر ویژگی های این نوع سبک می باشد. اغلب افرادی که به آرامش نیاز دارند و یا حس و حال خوبی از دریا می گیرند، سعی می کنند خانه هایشان را با وجود اینکه کیلومترها از دریا فاصله دارد، به این سبک طراحی کنند تا حس و حال ساحل همیشه در کنارشان باشد.

  1. سبک روستایی

سبک های دکوراسیون داخلی روستایی تنها محدود به این مناطق نیست، بلکه در هرکجای دنیا که زندگی می کنید، می توانید از این سبک پیروی کنید. اگر طبیعت را بخشی از وجودتان می دانید و همواره به دنبال راه حلی برای ورود آن به زندگی خود هستید، این سبک می تواند با استفاده از چوب و سنگ که در سقف ها، کف و دیوارها به کار برده می شود، حس و حال یک کلبه در جنگل را به شما و اطرافیانتان القا کند.

البته با توجه به نیاز بشر به تکنولوژی و وسایل روز زندگی، در بسیاری از سبک های روستایی، تجهیزات مدرن را با آن ادغام کرده اند تا نیازهای افراد را پاسخ دهند.

  1. سبک فرانسوی

در سبک فرانسوی، فرش اهمیت زیادی دارد. همچنین از پارچه های روکشی که دامن دار هستند و یا پرده های بلند برای پنجره ها استفاده می شود. یکی دیگر از ویژگی های سبک های دکوراسیون داخلی فرانسوی، استفاده از گچ بری های مجلل در سقف و دیوارهاست که تا حدودی به خانه های قدیمی و شاهانه کشور ما شباهت دارد.

بهترین دکوراسیون داخلی مغازه
👁️ بخوانید

استفاده از رنگ های گرم مانند: قرمز، طلایی و زرد در این نوع از دکوراسیون ها آزاد است. ظروف چینی و رو تختی های سنگین و مخمل از دیگر خصوصیات این سبک است.

جمعبندی

سبک های دیگری هم وجود دارند که با مطالعه آن ها می توانید نوع سلیقه خود را تشخیص داده و برای فضای داخلی منزلتان از آن استفاده کنید. سبک های دکوراسیون داخلی شیک می تواند فضای زندگی شما را از حالت خسته کننده درآورده و به سمت و سویی ببرد که حس راحتی و آرامش بیشتری با آن دارید.

با اکوملک همراه باشید

104 👁️
 
1+
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *