لیسار شهر شالیزارهای برنج و باغ های گیلاس

لیسار شهر شالیزارهای برنج و باغ های گیلاس

5,0 rating based on 1,234 ratings
لیسار شهر شالیزارهای برنج و باغ های گیلاس
🕒 زمان مطالعه: 3 دقیقه

آیا تا به حال اسم لیسار به گوشتان خورده است؟ در حال حاضر خنک ترین ییلاقات استان گیلان مربوط به کدامیک از بخش های آن است؟ در حالیکه گرما و درصد رطوبت بالا در تابستان های شمال کشور به بیشترین حد خودش می رسد، استشمام هوای خنک در طبیعتی زیبا و دلچسب بهترین هدیه ایست که می توان از خدا دریافت کرد!

لیسار شهر شالیزارهای برنج و باغ های گیلاس درست همان جاییست که شما را به اهدافتان نزدیکتر خواهد کرد. پس برای اینکه بیشتر با این منطقه خوش آب و هوا و شاید کمتر شناخته شده استان گیلان آشنا شوید، با این مطلب همراه باشید.

از موقعیت لیسار در نقشه چه می دانید؟

یکی از شهرهای بین راهی که در مسیر جاده ای تهران – رشت – آستارا واقع شده است، شهری تاریخی در بخش کرگان رود شهر تالش می باشد که به لیسار شهرت یافته است. وجود قلعه تاریخی این شهرستان کوچک که در ارتفاع 100 متری از دریا واقع شده است، تاریخ هزار ساله مربوط به دوران سلجوقیان را نمایش می دهد.

برای رسیدن به این مکان تاریخی، باید 15 کیلومتر شمال شهر تالش را طی کنید تا به روستای زیبای سوباتان برسید. در ساخت این قلعه از تلفیق سنگ و ساروج استفاده شده است. اگرچه به دلیل وجود رطوبت بالای منطقه این اثر ملی در حال از بین رفتن است، اما اگر از سمت مسئولان میراث فرهنگی مورد ترمیم و بازسازی قرار بگیرد، بیش از پیش با استقبال گردشگران روبرو خواهد شد.

بخوانید: نرگستان روستایی با قدمت بسیار دیرینه

از ییلاقات اطراف لیسار دیدن کنید

از شرق و غرب تا شمال و جنوب استان گیلان سراسر مناطق دیدنی و خوش آب و هوا وجود دارد. برای اینکه در ایام گرم سال که به این استان سفر می کنید، همواره خنکای هوای پاییز و یا بهار را تجربه کنید، باید به سراغ مناطق ییلاقی رشت و یا سایر شهرستان های استان مانند: تالش، ماسال، رودبار و… بروید.

یکی از ییلاقاتی که به منطقه لیسار شهرستان تالش هم نزدیک باشد، سوباتان با دشتی از شقایق های زیباست. این ییلاق که از بخش لیسار 20 کیلومتر فاصله دارد و در غرب آن واقع شده است، از استان همجوار یعنی اردبیل تنها 19 کیلومتر فاصله دارد. پاییز و زمستان های پر بارش این ییلاق به دلیل اینکه در ارتفاع 1900 تا 2500 متری از سطح دریا واقع شده است، به مکانی برای علاقمندان به سرما تبدیل شده است.

لیسار شهر شالیزارهای برنج

لیسار شهر شالیزارهای برنج با اکوملک

 

مناطق دیدنی و گردشگری در لاهیجان
👁️ بخوانید

قلعه تاریخی صلصال نشان از تمدن هزار ساله بخش لیسار

در یکی از روستای اطراف این منطقه قلعه ای تاریخی به نام صلصال خودنمایی می کند که باستان شناسان قدمت آن را مربوط به هزار سال پیش می دانند! قلعه ای که از ارتفاع حدودا 80 متر در روستای قلعه دوش از توابع لیسار، بر روی تپه ای سالهاست نظاره گر مردمان این منطقه است.

وجود چشمه ها و رودخانه هایی مانند هره دشت، قلعه بین یا خلیل جو در اطراف قلعه، نشان از موقعیت اقلیمی مناسب منطقه می دهند.

وضعیت ویلاسازی در شهرستان تالش

در سال های اخیر که اکثر مردم به فکر سرمایه گذاری در بخش ملک هستند، خرید ویلا و یا ساخت خانه های ویلایی در شمال کشور با توجه به کمتر شدن هزینه های ساخت و یا خرید، موجی از خریداران به خانه و ویلا را به سمت شمال سرازیر کرده است.

داشتن آب و هوای مناسب شهری و روستایی، امکانات خاص تفریحی چون دریا و جنگل و ده ها دلیل دیگر همگی از ویژگی هایی هستند که این استقبال را بیشتر و بیشتر کرده است. شغل اصلی مردم شهر لیسار کشاورزی و باغداریست. تا جاییکه به لیسار شهر شالیزارهای برنج و باغ های گیلاس شهرت یافته است.

جمعبندی

با اینکه حدوداً 20 سال از شهر شناخته شدن لیسار می گذرد، اما باز هم مردمان زیادی هستند که با ویژگی ها و شرایط گردشگری آن آشنا نیستند. به همین دلیل در این مطلب سعی کردیم تا بیشتر به خصوصیات تفریحی و گردشگری آن بپردازیم.

در سال های اخیر شاهد تورهای فراوانی به این منطقه هستیم و این خبر از مطرح شدن و شناخت بیشتر منطقه در نزد افراد مختلف است که به شهرستان تالش سفر می کنند.

منبع: اکو ملک

591 👁️
 
+2
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *