فاصله ای یک قدمی تا رویا در طبیعت زیبای هالیدشت

فاصله ای یک قدمی تا رویا در طبیعت زیبای هالیدشت

5٫0 rating based on 1,234 ratings
فاصله ای یک قدمی تا رویا در طبیعت زیبای هالیدشت
🕒 زمان مطالعه: 3 دقیقه

اگر از طرفداران به طبیعت ییلاقی مناطق شمالی کشور هستید، طبیعت زیبای هالیدشت به شدت پیشنهاد می شود. اگر تصور می کنید که برای همنشینی با ابرها و یا نوش جان کردن یک کاسه آش داغ در هوایی کاملا رویایی و بکر، ارتفاعات ماسال و یا ییلاقات دیلمان فقط مناسبند، باید بگوییم سخت در اشتباهید!

اگرچه که هر کدام از مناطق نام برده در جای خود بسیار زیبا و دیدنی هستند، اما تجربه کردن اماکن جدید خالی از لطف نیست. پس برای ایجاد فاصله ای یک قدمی تا رویا در طبیعت زیبای هالیدشت با ما همراه باشید.

طبیعت زیبای هالیدشت در کجا واقع شده است؟

هالیدشت یا همان هلودشت در شهرستان املش قرار دارد. مناطق جنگلی و زیبایی که در این روستای کوچک وجود دارند، به جذابیت های آن افزوده است. بعد از اینکه از سمت جنوب غربی شهر املش خارج شدید، باید روستاهای لات لیل و بلوردکان را پشت سر گذاشته و با طی مسیری حدودا یک ساعته به ارتفاعات ییلاقی دهکده هالیدشت وارد شوید.

هر چقدر از مناظر خاص و دیدنی این قسمت بگوییم کم گذاشته ایم! طبیعت زیبای هالیدشت که در ارتفاع 1300 متری از سطح دریا واقع شده است، این امکان را به شما می دهد که در روزهای آفتابی مناطق شرقی استان گیلان مانند: لاهیجان، لنگرود و… را به نظاره بنشینید! خودتان تصور کنید که چه حس و حال غیر قابل وصفی بعد این برایتان رقم خواهد خورد!

همجواری با ابرها بیشترین چیزیست که در طبیعت زیبای هالیدشت طرفدار دارد

حتما با مطالعه این مطلب کنجکاو شدید تا تصاویر بیشتری از آن در اینترنت مشاهده کنید! دیدن عکس های بیشتر تصمیم شما برای سفر به این روستای منحصر به فرد را دو چندان می کند. بد نیست بدانید از نظر تقسیمات جغرافیایی هالیدشت را مربوط به اطاقور شهرستان لنگرود می دانند!

این منطقه تا مرکز شهرستان املش تنها 30 دقیقه فاصله دارد و به راحتی می توانید در سفرهای تابستانه خود به استان گیلان، دیدن این روستای خاص را به برنامه های خود اضافه کنید. بیشترین ویژگی ای که در طبیعت زیبای هالیدشت نظر همه را به خود جلب می کنید، عبور تند و گاهی ملایم ابرها از لابلای درختان و حتی افرادیست که در دشت ها به تماشای شهر از ارتفاع مشغولند!

وضعیت اقامت در هالیدشت

طبق آخرین سرشماری در سال 95 تعداد خانواده هایی که در این منطقه زندگی می کنند رقم عجیب 3 خانوار می باشد! در دولت های قبلی به این منطقه نگاه گردشگری شده و همین موضوع تا حدودی باعث شده است سرمایه گذارانی جهت ورود در حوزه ساخت و ساز در این منطقه وارد شوند.

در حال حاضر یک رستوران و تعدادی خانه ویلایی به چشم می خورد که البته شاهد ساخت و ساز در زمینه واحدهای اقامتی هم هستیم.

 

نرگستان روستایی با قدمتی بسیار دیرینه
👁️ بخوانید
جمعبندی

طبیعت زیبای هالیدشت به دهکده هالیدشت هم معروف است. پس اگر در جایی با این عنوان مواجه شدید، تعجب نکنید. در طول مسیر و برای پیدا کردن منطقه هر جا که با مشکل روبرو شدید می توانید از بومیان شهرستان املش سوال بپرسید و به راحتی در مسیر قرار بگیرید. بهترین فصل برای سفر و دیدن مناظر طبیعی هالیدشت، فصل بهار و تابستان است که دشت هایش را چمن هایی مخملی پر کرده و آب و هوای خوبی دارد.

در فصول سرد سال به دلیل داشتن مسیرهای نا هموار و صعب العبور توصیه نمی شود که به این مناطق سفر کنید. امیدواریم با مشاهده تصاویری از این روستای کوچک اما دلربا فاصله ای یک قدمی تا رویا در طبیعت زیبای هالیدشت را برایتان رقم زده باشیم.

منبع: اکو ملک

241 👁️
 
1+
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *