صفر تا صد نکات خرید مغازه

صفر تا صد نکات خرید مغازه

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

در این مقاله قرار است برای شما کاربران محترم، نکات خرید مغازه را بازگو نماییم. یکی از انواع شیوه های کسب و کار را می توان تهیه مغازه و راه اندازی بیزینس مطابق با توانمندی های خود نام برد.

اگر به دنبال استفاده از موقعیت کاسبی دیگر می باشید باید توجه داشته باشید محلی را انتخاب کنید که از تاریخچه کسب و کار مطلوبی برخوردار باشد. یعنی کاسبش فرد خوش نامی بوده باشد. این مورد می تواند برای شما یک امتیاز عالی قبل از شروع کار محسوب شود و جلب اعتماد و نظر مشتریان را به دنبال داشته باشد. در ادامه مقاله نکات خرید مغازه، شما را با نکات جالب در این زمینه آشنا می سازیم.

1- قبل از خرید مغازه، در روز در دفعات مختلف به آن محل رفته و از کیفیت رفتار مشتریان و میزان تردد آنها با خبر شوید. باور کنید این مورد جدای از نوع بیزینسی که در آن محیط اجرا می شود می تواند برای انتخاب شما از جمله آلترناتیو (Alternative) ترین گزینه ها باشد.  برخی از معابر به اصطلاح پاخورشان بهتر است. برخی خلوت تر هستند. سمت راست برخی خیابان ها اکتیو (active) است و می تواند برای شما بهتر باشد.

2- سعی کنید در انتخاب مغازه به کیفیت خیابان اینکه در فرعی است یا در اصلی است توجه کنید. برخی خیابان های فرعی از خیابان اصلی پتانسیل توجه مشتری و پیشرفت بهتری را دارد.

3- برای آغاز کسب و کار محلی را انتخاب نمایید که آزمون و خطای آن از نمره خوبی برخوردار باشد. حتما شنیده اید که گفته می شود خیابان فلان بورس فلان کالا است پس برای شروع می توانید آن مکان را انتخاب کنید.

4- مغازه ای را انتخاب کنید که بتوانید از حسن و مزیت استفاده از نصب تابلو بزرگ استفاده نمایید. برای جلب نظر مشتری نصب تابلو های جذاب و بزرگ عالی است.

5- بیشتر کسب و کارها به داشتن سقف بلند نیازمند هستند. برای همین مغازه ای را انتخاب نمایید که از سقف بلند و یا احیانا بالکن برخوردار باشد.

نکات خرید مغازه و توجه به نکات حقوقی

1- از وجود سند رسمی ثبتی و یا قولنامه ای بودن ملک مطلع شوید. اگر ملک قولنامه ای است، حتما درباره کیفیت بنچاق، داشتن گواهی پایان کار از شهرداری، عدم اشاعه با یک ملک مسکونی، و در آخر که از همه مهم تر است سلامت هویت فروشنده اطلاع کسب نمایید.

چگونه بازار مسکن را تحلیل کنیم؟
👁️ بخوانید

2- از شهرداری ها درباره اطلاع از مجوز داشتن و یا نداشتن ملک و یا داشتن جریمه تخلف فروشنده سوال کنید. جویا شوید که آیا ملک در تفصیلی حوزه آن شهرداری قرار دارد یا خیر.

3- اگر قصد تهیه ملک به صورت سرقفلی را دارید صاحب ملک را در جریان قرار دهید و نوع بیزینسی که قصد دارید اجرا کنید هم به او بگویید تا بعدا موجبات اختلاف نباشد.

4- اگر سرقفلی ملک واگذار شده باشد مالک موظف است ما را مطلع کرده و در قرارداد قید نماید.

5- از نبود مشاعات ملک با محل دیگر نیز مطلع شوید.

6- حتما از تسویه عوارض های شهرداری توسط مالک قبلی مطلع شوید

صفر تا صد نکات خرید مغازه با اکوملک

7- مشاعات ملک تجاری با قسمت مسکونی نیز موضوع مهمی است که باید دقیق مشخص شود.

8- بررسی نمایید که ملک مورد نظر دچار پرونده شکایت از طرف همسایگان در شهرداری نباشد.

9- دقت کنید که فروشنده مالک واقعی باشد و یا اگر وکیل است وکالت نامه او با اوراق هویتی ملک مطابقت داشته باشد.

10- از ماهیت اداری بودن و یا تجاری بودن ملک با خبر شوید که به تجاری ثبت شده است یا اداری

11- نسبت به پرداخت مالیات ملک مد نظر تحقیق نمایید. تا بعد از خرید شامل پرداخت مالیات نشوید.

12- در زمان انتقال سند اصلی رسمی مالکیت، گواهی پرداختی مالیات بر درآمد مشاغل اخذ نمی گردد. دلیل این امر ثابت بودن پلاک است. برای همین قبل از اتمام معامله و امضای قرارداد گواهی تسویه مالیات بر درآمد مشاغل را مشاهده نموده و حتما در متن قرارداد ذکر نمایید.

13- یکی دیگر از مواردی که از اهمیت بالایی برخوردار است انشعابات برق، آب و گاز می باشد اگر هر کدام از این انشعابات مشاع است باید در متن قرارداد ذکر شود. در متن قرارداد شماره انشعابات به تفکیک ذکر شود و بدهی های آنها تصفیه شود.

14- اگر ملک شما از تسهیلات پارکینگ و یا انباری برخوردار است، باید در قرارداد فی مابین قید شود. اگر انباری و یا پارکینگ از خصوصیت مشاع بودن برخوردار است باید حد آن نیز دقیق در سند مشخص شود.

15- خاطر نشان می سازیم که مبلغ شارژ و هزینه های پارکینگ و غیره بر عهده مالک قبلی است. برای این کار مبلغی از قرارداد را نگه ندارید.

776 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *