صفر تا صد مهاجرت به کشوری دیگر

صفر تا صد مهاجرت به کشوری دیگر

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

به طور کلی معنای واژه مهاجرت (Immigration) را اقامت و سکونت در کشوری و یا شهری غیر از کشور و شهر اصلی خود به مدت بیشتر از یک سال معنا می کنند. امروزه که در دنیا شرایط برای مبادلات اقتصادی بین کشورها روز بروز بهتر و روان تر می شود و مرزها برای این کار از آمادگی بیشتری برخوردار می باشند، شاهد آن هستیم که مرزها برای انتقال و رفت و آمد مردم از کشوری به کشور دیگر نیز با شرایط بهتر و آزادانه تری روبرو شده است. در این مقاله صفر تا صد مهاجرت کار و یا تحصیل را برای شما خواهیم گفت.

صفر تا صد مهاجرت و انواع آن

هدف مهاجرت را خود فرد مهاجر مشخص می کند. نکته ای که می تواند مهم باشد داشتن اطلاعات دقیق قبلی از انجام این هدف است. چون می تواند این اقدام به طور کلی شرایط زندگی شما را در برگرفته و به تنهایی مسیر زندگی شما را یا به شرایط پیشرفت و یا به حالت های کرفت تغییر دهد. به همین خاطر روش ها و هدف های مهاجرت را به موارد زیر تقسیم بندی می نمایند:

  • مهاجرت جهت تحصیل: ارتقای تحصیلی و یا بورسیه
  • مهاجرت برای سرمایه گذاری: خرید ملک، ثبت شرکت و یا پس انداز بانکی
  • مهاجرت برای کار
  • مهاجرت به نیت تولد فرزند در خارج از کشور
  • مهاجرت با هدف ازدواج در خارج از کشور
  • مهاجرت با نگرش گردشگری و توریستی
  • و مورد آخر پناهندگی: که به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود اما می تواند از جمله اهداف مهاجرت باشد که هم با محدودیت های فوق العاده همراه است و هم با سختی های جبران ناپذیر

صفر تا صد مهاجرت کار

داشتن ویزای کار (Work Visa) تقریبا در تمامی کشورهای قاره آمریکا و اروپا و یا استرالیا، کانادا و نیوزلند قبل از ورود الزامی است. برای همین است که داشتن اطلاعات برای این موضوع بسیار مهم است.

1- اولین گام برای آغاز مهاجرت را به دست آوردن جاب آفر (Job Offer) یا همان پیشنهاد کار اختصاص می دهیم. بر این اساس مهاجر باید فرایند را با داشتن سه اصل زیر آغاز نماید:

–  رزومه (CV) مناسب

5 روش برای کاهش مصرف برق ساختمان
👁️ بخوانید

– آشنا بودن به روش های جستجو کار

– داشتن مدرک معتبر زبان از موسسه های معتبر

2- گام دوم که موفق به یافتن شغل در کشور مقصد شدید درخواست (Employment permit) تایید کار توسط کارفرما است. این کار به طور معمول توسط درج آگهی  در روزنامه های محلی به اداره کار همان کشور ارائه داده می شود. این کار در صورت تایید کاری به مهاجر اعلام و ارسال خواهد شد.

3- در گام سوم مهاجر با جمع آوری مدارک مورد نیاز به جهت درخواست ویزای کار که معمولا از نوع اقامت طولانی است، به سفارت کشور مقصد مراجعه می نماید.

4- گام چهارم را به پرداخت هزینه ویزا اختصاص می دهیم. بر این اساس مهاجر در روز مشخص در مراسمی با متصدی مربوطه در سفارت مصاحبه خواهد داشت.

5- در این گام نیز مهاجر پس از ورود به کشور مورد نظر و اخذ ویزا باید در زمان مشخص شده، اقدام به حضور در اداره مهاجرت نموده و برای ثبت نام به جهت مجوز اقامت (Residence Permit) اقدام نماید.

صفر تا صد مهاجرت به کشوری دیگر با اکوملک

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی

یکی از جذاب ترین شرایط برای تحصیل برای دانشجویان ایرانی، تحصیل در کشور های آمریکا، کانادا، انگلستان، آلمان، استرالیا و فرانسه است. این اتفاق در کنار استفاده از امکانات بهتر تحصیلی در این کشور ها، شرایط بهره مندی از اقامت پس از تحصیل را هم به دنبال خواهد داشت.

1- گام اول: انتخاب دانشگاه و برنامه تحصیلی

2- گام دوم: ارائه درخواست و پذیرش به دانشگاه

3- گام سوم: دریافت نامه پذیرش از دانشگاه انتخاب شده

4- گام چهارم: درخواست ویزای تحصیلی و ارائه مدارک لازم، پرداخت هزینه کنسولی، اقدام برای مصاحبه و موارد بیومتریک

5- گام پنجم: دریافت ویزا

کدام کشورها مستعد برای مهاجرت هستند؟

برای مهاجرت ما 4 کشور زیر را پیشنهاد می دهیم.

1- کشور ایتالیا می تواند به عنوان مقصد و شروعی دوباره برای رفتن به کشورهای اروپایی کشور مناسبی باشد.

2- کشور کانادا نیز به دلیل هم مرز بودن با کشور آمریکا از پیشرفت در علم و صنعت برخوردار است. برای همین می تواند برای مهاجران مقصد مناسبی باشد و از نظر جذب نیرو نیز خوب است.

10راه ساده برای حذف حشرات خانگی
👁️ بخوانید

3- کشور ترکیه از جمله کشور های مستعد و مورد علاقه برای جذب مهاجران ایرانی است. یکی از دلایل را می توان به نزدیکی این کشور به ایران دانست.

4- کشور سوئیس برای مهاجران راه دشواری است. اما این کار غیر ممکن نیست توجه داشته باشید اگر موفق به دریافت پاسپورت سوئیس شدید می توانید به راحتی 155 کشور را بدون نیاز به ویزا سفر کنید. برای اخذ اقامت دائم در سوئیس باید 12 سال در این کشور زندگی کرده باشید.

327 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *