صفر تا صد خرید ملک با قیمت مناسب

صفر تا صد خرید ملک با قیمت مناسب

5٫0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 6 دقیقه

این روزها اکثر افراد به دنبال خرید ملک با قیمت مناسب هستند ولی نباید این مورد را با خرید خانه ارزان اشتباه بگیرند! امروزه با توجه به چند برابر شدن قیمت املاک و مستغلات در کشور، تقریباً هیچ فروشنده ای نیست که بخواهد خودخواسته ملکش را پایین تر از قیمت عرف بازار به فروش برساند.

اما در همین اوضاع نا به سامان اقتصادی، عده ای هستند که هر چند تعدادشان بسیار انگشت شمار است، اما با توجه به دلایلی مانند: مهاجرت، نیاز فوری به وجه نقد و… اقدام به فروش خانه خود زیر قیمت می کنند. اما برای اینکه بتوانید با قیمت های مناسب تری صاحب خانه و زمین شوید، تا انتها همراه این مطلب باشید.

خرید ملک با قیمت مناسب یعنی چی؟

قبل از اینکه به سراغ شرایط خرید ملک با قیمت مناسب برویم، اجازه دهید تا تعریف این عبارت را بررسی کنیم. یکی از کلماتی که این روزها در آگهی های فروش ملک بسیار با آن برخورد داریم، فروش ملک زیر قیمت است! این یک اشتباه رایجیست که در بین فروشندگان و گاهی اوقات مشاورین املاک دیده می شود که باید اصلاح شود.

وقتی برای قیمت گذاری یک ملک به سراغ نمونه های مشابه آن در همان منطقه می روید، در انتها باید میانگینی از قیمت های بدست آمده استخراج کنید و با توجه به آن، برای ملک خود قیمتی در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر مشخص شد قیمت ملک شما 700 میلیون تومان است، هرگاه آن را به قیمت 600 میلیون تومان عرضه کردید، یعنی ملک شما زیر قیمت است. در غیر اینصورت به قیمت مناسب به فروش می رسد.

نمونه ای از تعیین قیمت مناسب با توجه به عرضه و تقاضا

یکی دیگر از مواردی که بر روی قیمت گذاری املاک بی تاثیر نیست و باعث می شود تا قیمت مناسب را از زیر قیمت تشخیص دهید، میزان عرضه و تقاضاست. مثلاً اگر خانه ای 700 میلیون تومان قیمت گذاری شده باشد اما برای همین یک خانه، 3 مشتری به اصطلاح دست به نقد وجود داشته باشد، مطمئناً به این معنیست که قیمت مناسب است!

اصول سرمایه گذاری در خرید ملک
👁️ بخوانید

اما اگر عکس این مثال را در نظر بگیرید و برای 3 ملک فروشی تنها یک خریدار وجود داشته باشد، یعنی تقاضا کمتر از عرضه است. برخی از افراد هم هستند که معنی خرید ملک با قیمت مناسب را در توان مالی خود جستجو می کنند. مثلاً اگر ملکی 500 میلیون تومان ارزش دارد، چون توان مالی آن ها 400 میلیون تومان است، از واژه قیمت مناسب استفاده می کنند! در حالیکه شاید فروشنده ای وجود نداشته باشد که بخواهد ملکش را 100 میلیون زیر قیمت بازار به فروش برساند.

بررسی شرایط خرید ملک با قیمت مناسب

  1. پیش خرید خانه های نوساز

بسیاری از خریداران خانه و ویلا هستند که از روش های مختلف، پیگیر پروژه های جدید عمرانی مانند ساخت ویلاهای شهرکی هستند تا در زمان پیش فروش این خانه ها برای خرید اقدام کنند. در چنین مواردی شانس خرید ملک با قیمت مناسب بالاتر می رود.

  1. خرید خانه های نوساز به صورت قولنامه ای

املاکی که به صورت قولنامه ای عرضه می شوند، قیمت های مناسب تری دارند. اینگونه خانه ها معمولاً نوساز هستند و شرایط دریافت وام مسکن برای آن ها راحت تر است. به همین دلیل بیشتر مردم که بودجه کمی برای سرمایه گذاری دارند، به سراغ خانه های نوساز قولنامه ای می روند که به آن ها وام تعلق بگیرد.

اگر در خرید این خانه ها، متراژ پایین تر هم انتخاب کنید، شرایط برای خرید و سرمایه گذاری بهتر هم می شود.

  1. خرید خانه در مناطق متوسط و یا حاشیه شهر

واحدهای آپارتمانی شهری در بسیاری موارد با بودجه خریداران یکی نیست و باعث شده تا به فکر راه چاره ای برای صاحب خانه شدن باشند. اگر شما هم جزو همین گروه از افراد هستید که از پیدا کردن و خرید ملک با قیمت مناسب خسته شده اید، به سراغ واحدهای کوچک در مناطق متوسط شهر بروید و یا اگر متراژ پایین برای اعضای خانواده شما کافی نیست، می توانید خانه هایی با متراژ 70-80 متر اما در حاشیه شهر خریداری کنید.

خرید ملک با قیمت مناسب

خرید ملک با قیمت مناسب با اکوملک

  1. جستجو ملک در بین جدیدترین برنامه های اینترنتی

این روزها اپلیکیشن های موبایل و سایت های تبلیغات ملک هستند که وقتی به آن ها مراجعه می کنید، مواردی از آگهی ها را در آنجا میبینید که تنها چند ساعت گذشته بارگزاری شده اند! این حجم از ارتباط بین خریداران و فروشندگان در کمتر دفاتر فروش املاک دیده می شود.

راهنمای انتخاب خانه در گیلان
👁️ بخوانید

با مراجعه به این برنامه ها، علاوه بر اینکه در وقت و هزینه های خود صرفه جویی می کنید، مواردی مانند فروش ملک با قیمت مناسب به دلیل مهاجرت و یا هر عذر موجه دیگری را میبینید که شانس خرید ملک با قیمت مناسب برای مشتریان را بالا می برد.

علاوه بر آن جزئیات املاک را می توانید با چند صفحه بالا و پایین کردن آن ها مشاهده کنید. این کار باعث می شود یک تحلیلی از قیمت ها داشته باشید و بتوانید با تمرکز بیشتری آنالیز کنید.

پیشگیری از هزینه های اضافی در خرید ملک

اگر می خواهید بیشتر از این ها برای خرید ملک هزینه پرداخت نکنید، لازم است تا یک سری قوانین و دستورهای قضایی در زمینه خرید و فروش ملک را بدانید. مثلاً اگر برای سرمایه گذاری به طور قطعی تصمیم نگرفته اید، بهتر است به عنوان پیش پرداخت مبلغی را نزد فروشنده بگذارید تا در صورت پشیمانی، مبلغ کمتری بابت خسارت بپردازید.

در مطالب قبلی درباره سند موقت یا قولنامه مفصلاً توضیح دادیم. معمولاً زمانی که برای خرید ملک با قیمت مناسب به یک دفتر مشاور املاک مراجعه می کنید، یک مدت زمان مشخص مثلا 30 تا 40 روزه برای دو طرف معامله در مبایعه نامه در نظر گرفته می شود تا روند انتقال سند ملک صورت بگیرد. به این ترتیب از ضررهای احتمالی برای طرفین معامله جلوگیری می شود.

خرید خانه با وام بانکی

این روزها خانه هایی که دارای وام بانکی هستند، شانس بیشتری برای فروش دارند و علاوه بر آن در مجموع، خرید ملک با قیمت مناسب را برای مشتری رقم می زنند. به خصوص اگر مالک اصلی نیمی از مراحل دریافت تسهیلات وام بانکی را پشت سر گذاشته باشد، این ویژگی برای خریداران بسیار مطلوب به نظر می رسد.

حتماً برای ادامه مراحل دریافت تسهیلات، به بانک مراجعه کنید تا بعد از پشت سر گذاشتن مدت زمان تعیین شده، از وام استفاده کنید.

خرید واحدهای آپارتمانی بدون آسانسور

شاید برایتان کمی غیر معقول به نظر برسد که خانه ای در طبقه چهارم یک آپارتمان بدون آسانسور داشته باشید، اما در شرایط خاصی که مجبور هستید در منطقه شهری زندگی کنید تا به محل تحصیل یا کار نزدیک باشید، به ناچار از مواردی که در حاشیه شهرها هستند، چشم پوشی می کنید.

ساخت ویلا با کمترین هزینه
👁️ بخوانید

خرید خانه هایی با این شرایط، به ازای هر متر مربع حدود 1 میلیون تومان به طور میانگین با واحدهای طبقات پایین تر از همان ساختمان، تفاوت دارند! به همین سادگی می توانید با اختلاف حتی 100 میلیون تومان، صاحب خانه ای در ساختمانی 4 طبقه بدون آسانسور شوید.

جمعبندی

اگر کمی به املاک آگهی شده در رسانه های مختلف دقت کنید، متوجه می شوید که برای خرید ملک با قیمت مناسب باید در برخی شرایط از خواسته هایتان کوتاه آمده تا به آن چیزی می خواهید برسید. با توجه به مواردی که در این مطلب اشاره کردیم، شما می توانید با قیمتی مناسب و نه صرفاً ارزان، صاحب خانه و یا ویلا شوید.

با اکوملک همراه باشید

94 👁️
 
1+
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *