صفر تا صد افتتاح آژانس املاک

صفر تا صد افتتاح آژانس املاک

5,0 rating based on 1,234 ratings
صفر تا صد افتتاح آژانس املاک
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر به بازار مسکن و تحلیل روز آن علاقه دارید، بد نیست به سراغ افتتاح آژانس املاک رفته و از این طریق کسب درآمد کنید. اگرچه میزان فراز و فرودهای بازار ملک بسیار زیاد است، اما همچنان تعداد معاملاتی که در این زمینه می شود، به قوت خودش باقیست.

اگر سررشته ای در زمینه بازاریابی حوزه املاک داشته باشید، این یک نکته مثبت در شماست و می توانید روز به روز پیشرفت کنید. ما در این مطلب تصمیم گرفتیم تا به مراحل راه اندازی آژانس املاک اشاره کنیم تا افرادی که به این حرفه علاقه دارند، بتوانند همگام با این مراحل پیش رفته تا به موفقیت برسند.

انتخاب محل مناسب، اولین گام در افتتاح آژانس املاک

به جرات می توان گفت شغل مشاور املاک یکی از حرفه هاییست که به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارد و تنها با داشتن علم مشاوره و تکنیک هایی که با مطالعه و تحقیق در زمینه بازاریابی املاک به دست آورده اید، می توانید برای راه اندازی یک دفتر املاک اقدام نمائید.

اما تنها با داشتن یک مغازه کوچک هم نمی توانید این انتظار را داشته باشید که هیچ ایرادی به کار شما وارد نیست! چرا که یک سری قوانین و مقرراتی از سوی اتحادیه مشاورین املاک وضع شده تا مطابق با آن پیش بروید. به عنوان مثال داشتن مغازه ای به حداقل متراژ 12 متر مربع، رعایت نکات درخواستی از سوی اتحادیه، توجه به محیطی آرام و بررسی محل از جهت تعداد آژانس های مشاور املاک، دید مناسب به خیابان و المان های شهری و… می تواند نقش موثری در پیشبرد اهدافتان داشته باشد.

دومین مرحله: اخذ پروانه تخصصی آژانس املاک

اگر می خواهید در حوزه خرید و فروش ملک و مشاوره فعالیت داشته باشید، بنابراین باید پروانه تخصصی آژانس املاک را دریافت نمائید. این پروانه که از سوی اتحادیه مشاورین املاک صادر می شود، شرایطی دارد که باید به آن توجه داشته باشید:

  1. داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم برای متقاصی دریافت پروانه آژانس املاک
  2. شرکت در دوره های آموزشی 6 ماهه برای فرد متقاضی الزامیست.
  3. تاهل متقاضی ضروریست.
  4. شرکت در دوره کارآموزی 45 ساعته متقاضی برای افتتاح آژانس املاک الزامیست.
چگونه مشتری املاک پیدا کنیم؟
👁️ بخوانید

سومین مرحله: مراحل دریافت جواز یا پروانه کسب املاک

بعد از پشت سر گذاشتن مراحل قبل، نوبت آن رسیده تا برای دریافت جواز آژانس املاک خود، اقدام کنید. برای این کار، ابتدا باید در سایت اتحادیه آژانس املاک ثبتنام کرده و کد رهگیری بگیرید. سپس بعد از ارائه درخواست کتبی، باید آن را در سایت ثبت کنید. سپس باید محل تعیین شده توسط متقاضی بازدید شده و نظر کارشناس اتحادیه را ارائه دهد.

بعد از اینکه درخواست در هیئت مدیره بررسی شد، پاسخ کتبی به متقاضی ارائه می شود. در مرحله بعد، باید سند رسمی یا اجاره نامه رسمی ، مبایعه نامه، حکم قطعی دادگاه برای تنظیم سند اجاره، رسید پرداخت اجاره و قرارداد اجاره محل کسب با ادارات و شرکت های تحت پوشش سازمان های دولتی توسط فرد متقاضی ارائه شود.

افتتاح آژانس املاک

افتتاح آژانس املاک با اکوملک

مدارک لازم جهت ارائه به اتحادیه مشاورین املاک

حالا متقاضی برای ادامه مراحل افتتاح آژانس املاک باید مدارکی را به اتحادیه ارائه دهد. کارت پایان خدمت سربازی یا کارت معافیت، گواهی اشتغال به تحصیل، اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه، اصل و کپی کارت ملی، اصل و کپی گذرنامه و پروانه کار، 12 قطعه عکس 3*4، کپی مدرک تحصیلی معتبر حداقل در خواندن و نوشتن، پرداخت هزینه جواز کسب معادل 5 برابر حق عضویت اتحادیه مشاورین املاک که طبق سال اول محاسبه می شود. (این مبلغ از 300 هزار تومان نباید کمتر باشد.) و در آخر پرداخت مبلغ 3000 تومانی به شماره حساب 21733008 که خزانه کشور می باشد.

چهارمین مرحله: طراحی و دکوراسیون مناسب آژانس املاک

داشتن دانش فنی مشاوره املاک در روند پیشرفت شما بسیار موثر است. اما اگر فقط یک نگاه کلی به دفاتر مشاوره املاک در منطقه خود بیندازید، متوجه می شوید که تنها تعدادی از آن ها بسیار موفق و پردرآمد عمل کرده و بقیه در گروه مشاورین معمولی قرار می گیرند.

داشتن ظاهری آراسته برای افتتاح آژانس املاک می تواند نقش موثری داشته باشد. اطلاع از جدیدترین دکوراسیون داخلی مغازه، استفاده از میز و مبلمان اداری، سیستم کامپیوتری جهت ثبت املاک در سامانه کد رهگیری املاک، داشتن وسایل پذیرایی مناسب، لباسی آراسته و به طور کلی هر آن چیزی که بتواند در کنار دانش فنی و علم این حرفه، به بهتر شدن شرایط معامله کمک کند، جزو مواردی هستند که رعایت آن ها می تواند بسیار مفید باشد.

ویژگی های بهترین مشاور املاک شهر رشت
👁️ بخوانید

استخدام کارمندان مناسب و حرفه ای

بعد از پشت سر گذاشتن مراحل افتتاح آژانس املاک نوبت بهره برداری و شروع به کار است. در این مرحله نیاز دارید تا از کارمندان خود نیز کمک بگیرید. بنابراین داشتن کادری مجرب و قابل اعتماد می تواند در تعداد معاملات موفق شما روند صعودی داشته باشد، در نقطه مقابل، اگر از افراد نابلد استفاده کنید، چیزی جز تاخیر در روند پیشرفت کاری برای شما نخواهد داشت.

صداقت و روراستی با مشتری، بزرگترین سرمایه هر مشاور املاک است. برای اینکه کاملاً حرفه ای برخورد کنید، می توانید با داشتن یک سایت اختصاصی املاک، به کسب و کار خود ارتقا دهید. همچنین از هر فرصتی برای تبلیغات ملک و در نتیجه آژانس املاک خود استفاده کنید.

کسب درآمد بیشتر با گسترش مشتریان

برای اینکه بتوانید در ابتدای افتتاح آژانس املاک مشتری جذب کنید، از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید. این روش اگرچه در ابتدای مسیر می تواند به افزایش تجربیات شما کمک کند، اما از یک جایی به بعد نیاز دارید تا دامنه دوستان خود را افزایش دهید و تعداد معاملات را بیشتر کنید.

داشتن تیم حرفه ای برای مدیریت کردن مجموعه

برخی از مشاورین املاک هستند که در ابتدا هزینه زیادی بابت راه اندازی و مدیریت شبکه های اجتماعی خود مثل فیسبوک، تلگرام و اینستاگرام می کنند اما بعد از چند مدت، آن ها را رها کرده و به نتیجه ای نمی رسند! اگر می خواهید به طور حرفه ای از این روش تبلیغات و کسب درآمد کنید، اول از یک شبکه اجتماعی قوی شروع کنید و بعد از اینکه به ثمر رسید، به سراغ دیگر روش های تبلیغات ملک بروید.

جمعبندی

حالا که با مراحل افتتاح آژانس املاک آشنا شدید، بد نیست بدانید به عنوان فردی که در این زمینه فعالیت می کند، باید کاملاً به روز باشید و از مهارت های جدید حوزه بازاریابی املاک غافل نشوید. تمامی فعالیت های شما در این حوزه، زیر نظر اتحادیه مشاورین املاک بررسی و نظارت می شود.

اگر سرمایه حداقلی دارید و این پتانسیل و استعداد را در خود میبینید که در صنف مشاورین املاک فعالیت کنید، بنابراین از همین امروز با طی مراحل گفته شده، برای راه اندازی آژانس املاک اقدام نمائید.

نقش مشاور املاک در فروش موفق ملک
👁️ بخوانید

با اکوملک همراه باشید.

698 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *