شرایط دریافت وام تعمیر مسکن و جعاله

شرایط دریافت وام تعمیر مسکن و جعاله

5٫0 rating based on 1,234 ratings
شرایط دریافت وام تعمیر مسکن و جعاله
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

این روزها با افزایش قیمت خرید خانه و آپارتمان، بیشتر افراد سعی می کنند خانه ای بخرند که با وام تعمیر مسکن و جعاله بتوانند هزینه کمتری در سرمایه گذاری داشته باشند. اینکه به چه افرادی تعلق می گیرد؟ میزان این وام چقدر است و باز پرداخت آن به چه صورتی می باشد؟ از جمله مهم ترین سوالاتی هستند که برای کاربران به وجود آمده و تلاش می کنیم در این مطلب به آن ها پاسخ دهیم.

اگر شما هم یکی از متقاضیان دریافت وام تعمیرات مسکن هستید، در ادامه همراه ما باشید.

وام جعاله مسکن چیست؟

افرادی که خانه آن ها به تعمیر و یا تکمیل نیاز داشته باشد، بیشترین متقاضیان به دریافت وام تعمیر مسکن و جعاله هستند. البته با توجه به قیمت هایی که در بازار ملک دیده می شود میزان این وام در واقع کمک هزینه بسیار کمی است که می توانید در کنار مبلغی که برای تعمیرات در نظر گرفته اید مصرف کنید.

با توجه به ماده 16 قانون به بانک های کشور این امکان داده شد تا با پرداخت وام جعاله برای امور تولیدی، خدماتی و بازرگانی، حیاط سازی، نرده کشی، کاشی کاری و… اقدام کنند. طی این وام مشخص می شود که جاعل در چه تعدادی باید اقساطش را پرداخت کند.

میزان وام تعمیر مسکن و جعاله 99

خبر خوب برای متقاضیان به وام جعاله این است که اگر در صندوق پس انداز مسکن حساب داشته باشند و یا به کمک خرید اوراق برای دریافت وام مشترک اقدام کرده باشند، مشمول دریافت وام تعمیر مسکن و جعاله می شوند. اما سوال اصلی اینجاست که مقدار این وام چقدر است؟!

با توجه به مصوبات سال 99 برای دریافت وام جعاله باید اوراق خریداری کرد. به این صورت که برای دریافت وام 20 میلیون تومانی به 40 برگ از این اوراق نیاز است. سود بازپرداخت این وام هم 18 درصد و حداکثر مدت بازپرداخت 5 سال در نظر گرفته شده است.

یکی از شرایط کلی تسهیلات جعاله بانک مسکن به این صورت است که در برابر تسویه تسهیلات دریافتی قبلی مجدداً به متقاضیان پرداخت می شود.

وام ساخت و ساز ویلا می خواهید؟
👁️ بخوانید

آیا برای دریافت وام مسکن جعاله به ضامن نیاز است؟

در مطالب قبلی به طور کامل به شرایط دریافت و بازپرداخت وام مسکن اشاره کردیم. اما نکته ای که در مورد وام جعاله وجود دارد این است که متقاضی و کسی که ضامن او می شود نباید سابقه چک برگشتی و یا بدهی سررسید شده داشته باشد. همچنین در هنگام خرید خانه به این موضوع توجه کنید که سابقه دریافت وام جعاله تسویه نشده هم نداشته باشد.

حتماً قبل از معامله از مالک اصلی سوال کنید که آیا از وام تعمیر مسکن و جعاله استفاده کرده است؟ اگر پاسخش مثبت بود اطمینان حاصل کنید که به طور کامل تسویه شده باشد. در این صورت می توانید مجدداً این وام را از بانک های مربوطه دریافت کنید.

دریافت وام تعمیر مسکن و جعاله

دریافت وام تعمیر مسکن و جعاله با اکوملک

شرایط دریافت وام تعمیر مسکن در شهرهای مختلف به چه صورتی است؟

به 2 روش می توانید این وام را دریافت کنید: روش اول با سپرده گذاری در بانک مسکن است که البته مبلغ وام جعاله بسیار ناچیز بوده و تنها 5 میلیون تومان است! اما اگر از محل اوراق مسکن این کار را انجام دهید قدرت مانور بیشتری در تعمیرات خانه خواهید داشت.

همانطور که گفتیم وام جعاله اوراق مسکن اخیراً به مبلغ 40 میلیون تومان افزایش یافته است و این میزان تنها به یک پلاک و یا سند ملکی تعلق می گیرد. این مبلغی که به آن اشاره کردیم سقف وام جعاله است و هر کسی با توجه به در نظر گرفتن اقساط بازپرداخت آن می تواند تقاضای مبلغ کمتری داشته باشد.

یک نکته مثبت درباره وام تعمیر مسکن و جعاله این است که بر خلاف وام مسکن یکم و اوراق مسکن میزان این وام در تمامی شهرها و استان ها ثابت بوده و این موضوع به نفع شهرستان های کوچک تر است.

از چه طریقی وام جعاله بگیریم؟

به طور کلی 2 روش برای دریافت وام جعاله وجود دارد:

در روش اول باید به یکی از شعب بانک مسکن مراجعه کرده و سپرده گذاری انجام دهید. این سپرده گذاری 6 ماهه است و به همان اندازه به شما وام جعاله تعلق می گیرد. سقف وام جعاله مسکن در این روش 5 میلیون تومان است که در طول 6 ماه به طور متوسط باید 5 میلیون تومان در یکی از حساب های صندوق پس انداز مسکن، پس انداز جوانان، صندوق پس انداز مسکن یکم و صندوق پس انداز ساخت مسکن سپرده گذاری کنید.

تفاوت بین اجاره نامه رسمی و غیررسمی
👁️ بخوانید

اما روش دوم که بیشتر استقبال می شود خرید اوراق تسهیلات یا همان “تسه” برای دریافت وام جعاله مسکن است. در چنین حالتی باید به ازای هر 500 هزار تومان یک برگه تسه خریداری کنید که با توجه به سقف وام در این روش که 40 میلیون تومان است، به 80 برگه تسه نیاز دارید. قیمت هر برگه تسه 41 هزار تومان است.

آیا می توان همزمان از دو روش تسهیلات جعاله با اوراق و سپرده استفاده کرد؟

در صورتی که تقاضای استفاده همزمان از تسهیلات اقساطی خرید مسکن و تسهیلات جعاله داده شده باشد، گرفتن همزمان این وام به دو روش اوراق و یا سپرده گذاری بلامانع است. اگر خانه ای که خریداری می کنید قبلاً از این تسهیلات استفاده کرده باشد ولی به خاطر اینکه اقساط آن هنوز تسویه کامل نشده در رهن بانک قرار گرفته باشد، این امکان وجود دارد که مانده بدهی وام تعمیر مسکن و جعاله را انتقال دهید.

این روزها با توجه به افزایش قیمت در بازار ملک و معاملات مسکن یکی از بهترین روش ها در سرمایه گذاری و صاحب خانه شدن در بین زوجین، دریافت وام جوانان است که در کنار وام مسکن یکم و دیگر روش های دریافت تسهیلات مسکن پرطرفدار است.

بازپرداخت وام جعاله مسکن ماهانه چقدر است؟

در این روش بازپرداخت به صورت مساوی در طی اقساط مشخصی تقسیم بندی می شود و به شکل پلکانی نخواهد بود. اقساط ماهانه وام جعاله 5 میلیون تومانی ماهانه 108,800 تومان است. با یک حساب سرانگشتی می توان به این نتیجه رسید که در مجموع باید رقم 6 میلیون و 528 هزار تومان به بانک پرداخت کنید.

اما در بازپرداخت وام جعاله 40 میلیون تومانی ماهانه باید 1 میلیون و 5 هزار تومان پرداخت کرد و از آنجایی که دوره 5 ساله دارد در انتهای سال پنجم مجموع بازپرداخت این وام برای شما به 60 میلیون و 300 هزار تومان خواهد رسید. این شرایط با توجه به آخرین تغییرات وام تعمیر مسکن و جعاله 99 می باشد.

جمعبندی

در انتها باید اضافه کنیم که برای دریافت وام تعمیر مسکن و جعاله لازم است اصل و کپی تمامی صفحات سند مالکیت را به بانک تحویل دهید. مدرک شغلی و درآمد وام گیرنده، اصل و کپی کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه مالک و ضامن، رسید پرداختی هزینه کارشناسی ملک و تکمیل فرم درخواست وام به همراه امضای متقاضی از جمله مدارکی هستند که برای این کار باید به همراه داشته باشید.

وام جوانان و خرید واحد مسکونی
👁️ بخوانید

امیدواریم با تهیه وام جعاله خانه ای به سبک سلیقه و نیاز خود تعمیر و بازسازی کنید.

با اکوملک همراه باشید

233 👁️
 
1+
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *