شرایط خرید ملک در ترکیه

شرایط خرید ملک در ترکیه

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

یکی از کشورهای متمدن با تاریخی غنی که از میراث فرهنگی جذاب و باشکوهی برخوردار می باشد، کشور ترکیه است. این کشور که در همسایگی شمال غرب ایران واقع شده است، از آب و هوای مطلوب و شرایط زیست محیطی مناسبی بهره مند است و به همین دلیل از نقاط مطلوب به جهت زندگی می باشد.

بر همین اساس است که خرید ملک در ترکیه و داشتن اقامت دائم، این روزها برای ساکنان کشورهای همسایه این کشور به یک هدف مهم تبدیل شده است. وجود مکان های دیدنی و جذاب کشور ترکیه موجب شده است که در همه فصول سال، سفر به این کشور یکی از اولویت ها و انتخاب های گردشگران باشد. از شهرهای مهم و توریستی کشور ترکیه می توان به استانبول، بدروم، آنکارا و فتحیه اشاره داشت که همه ساله پذیرای گردشگران از همه نقاط جهان می باشند.

اما قرار است در این مقاله موضوع اقامت در ترکیه و یا همان خرید ملک در ترکیه که این روزها به دلیل وجود شرایط مناسب زندگی، موضوع مهم و قابل توجهی برای ساکنان کشورهای همسایه شده است را بررسی کنیم.

همان طور که قانون اقامت توسط دولت وقت ترکیه مشخص شده است،  بدست آوردن امتیاز اقامت برای افراد خارجی در کشور ترکیه مستلزم خرید ملک در ترکیه است. این حرکت می تواند آغازگر یک شرایط سرمایه گذاری و اخذ تابعیت را در این کشور بوجود آورد.

نکته حائز اهمیتی که می توان در این مورد به آن اشاره داشت این است که خرید ملک در ترکیه و به دنبال آن بدست آوردن امتیاز تابعیت در کشور ترکیه می تواند برای گردشگران یکی از راه های اخذ  قدرتمندترین پاسپورت های دنیا باشد. خرید ملک و یا آپارتمان  و حتی اجاره منزل در ترکیه همه و همه این امتیاز را برای متقاضی می تواند فراهم آورد.

توجه داشته باشید که اقامت در یک کشور با تابعیت و کسب امتیاز شهروندی دو موضوع متفاوت است. شما می توانید با دریافت حق شهروندی و تابعیت در کشور از یک سری حقوق برخوردار شوید. همچنین می توانید در این شرایط به راحتی به کشورهای دیگر به جز آمریکا، استرالیا و کانادا که خود نیاز به ویزا مجزا دارد،  نیز سفر کنید.

معرفی 10 نوع تبلیغات نوین املاک
👁️ بخوانید

امروزه مشاهده می شود که سرمایه گذاران در دنیا و مخصوصا سرمایه گذاران حاشیه خلیج فارس و خاورمیانه برای گذراندن تعطیلات بسته به شرایط زندگی و سلیقه خود، تمایل به خرید ملک در ترکیه و البته انجام سرمایه گذاری به جهت خرید آپارتمان، ویلاهای مدرن در شهر های فتحیه، آنتالیا، استانبول و کالکان مورد توجه آن ها می باشد.

خرید ملک در ترکیه با اکوملک

قوانین دریافت حق اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه

اما موضوع دیگری که می تواند مهم باشد وجود تغییراتی است که در سال 2020 در این روند توسط دولت ترکیه لحاظ شده است. بر اساس این آیین نامه، سرمایه گذاران و یا افراد متقاضی می توانند با داشتن مبلغ 250 هزار و یا در شرایطی با 50 هزار دلار آمریکا، صاحب ملک و شامل امتیاز تابعیت و اخذ پاسپورت در این کشور شوند که فرایند دریافت پاسپورت می تواند به مدت 65 تا 80 روز طول بکشد.

در همین خصوص این افراد باید به رعایت و حفظ معیارهای مشخص این کشور نیز توجه کافی داشته باشند. مثلا اجازه فروش ملک خریدار شده را تا مدت 3 سال نخواهند داشت.

در ترکیه می توانید حتی با 60 هزار دلار هم صاحب ملک شوید. و می توانید از امتیاز اقامت توریستی موقت 3 ساله که می تواند تا 10 سال تمدید شود برخوردار شوید. در آن شرایط اجازه کار در این کشور را ندارید. اما اگر بتوانید استخدام شوید و پرداخت بیمه داشته باشید و یا شرکتی تاسیس کنید و 5 نفر از شهروندان ترکیه ای را در شرکت استخدام نمایید می توانید به کار بپردازید.

خرید خانه با قیمت کم در ترکیه

همانطور که گفته شد شما می توانید در ترکیه با پرداخت مبلغ 150 هزار دلار آمریکا نیز صاحب ملک شوید. اما با این تفاوت که 100 هزار دلار باقی مانده شما توسط صاحب ملک پرداخت می شود و ملک خریداری شده تا 4 سال در اختیار صاحب قبلی ملک خواهد بود.

شما می توانید بعد از این 4 سال آن ملک را با قیمتی بیشتر از 250 هزار دلار به فروش برسانید. صاحب قبلی ملک در این مدت 4 سال با اجاره آن از سود ملک استفاده می نماید. شما نیز می توانید در این مدت 4 سال که ملک در اختیار صاحب قبلی است، به ازای هر سال برای یک ماه در آن سکونت داشته باشید. پروسه اخذ امتیاز اقامت و پاسپورت در این شرایط نیز حدودا 4 سال می باشد.

128 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *