نکات مهم هنگام سرمایه گذاری در املاک

نکات مهم هنگام سرمایه گذاری در املاک

5,0 rating based on 1,234 ratings
نکات مهم هنگام سرمایه گذاری در املاک
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

در سال های اخیر سرمایه گذاری در املاک به یکی از بازارهای پر سود تبدیل شده و افرادی که به فکر آینده نگری هستند، به این سمت و سو تمایل نشان می دهند. اما در این مسیر، چه نوع املاک و مستغلاتی می تواند بیشترین سود و بهره را داشته باشد؟ آپارتمان یا خانه ویلایی؟ زمین یا ویلا؟ کدامیک برای این هدف می توانند بهینه تر باشند؟

افراد به این نتیجه رسیده اند که به جای سرمایه گذاری کلان در حوزه بورس و یا سکه و طلا، بهتر است در زمینه ملک و مستغلات هزینه کنند چرا که افزایش بیشتری به نسبت سایر بازارهای سرمایه گذاری دارد.

تاریخچه سرمایه گذاری در املاک

آیا تا به حال برایتان سوال پیش آمده که بشر از چه زمانی به این نتیجه رسید که انواع سرمایه گذاری در املاک می تواند یک سودآوری قوی برایش باشد؟ اگر هم اکنون در خانه ای زندگی می کنید که با گذشت سالیان سال، ارزش آن چندین برابر زمانی شده که شما آن را خریداری کرده اید، به وضوح می توانید به این نتیجه برسید که هیچ سرمایه گذاری دیگری به اندازه املاک، نمی توانسته تا این اندازه برایتان بهره بری بالایی داشته باشد.

از دهه 1960 افراد به این نتیجه رسیدند که خرید ملک و یا سرمایه گذاری در این زمینه، می تواند یک منبع درآمدی بسیار قوی برایشان باشند.

مهمترین نکات در سرمایه گذاری در املاک

  1. زمان شناس باشید

متاسفانه یکی از مشکلاتی که در زمینه خرید ملک و املاک برای خریداران وجود دارد، این است که اغلب فکر می کنند زمان درستی را برای سرمایه گذاری انتخاب نکرده اند! در واقع بیشتر از همه به این موضوع شک دارند که برای این خرید بزرگ، عجله نکرده باشند!

اما ما در این مطلب می خواهیم به شما اطمینان بدهیم که در بیشتر موارد، این شک ها هیچ مزیتی برای شما ندارد و تنها در حال از دست دادن زمان هستید! چون هر چقدر دیرتر برای خرید خانه در رشت و یا هر کجای کشور اقدام کنید، تورم کشور بیشتر شده و ارزش مادی سرمایه شما کمتر می شود!

نکات مهم در اجاره ملک تجاری
👁️ بخوانید

پس زمان شناس باشید و هر چقدر هم که فکر می کنید بازار مسکن به سمت نزولی حرکت خواهد کرد، قدرت تورم بیشتر بوده و ارزش ملک شما هیچوقت کمتر نمی شود.

  1. کشف قدرت خرید

زندگی در کشور ما با توجه به تحریم هایی که در سال های اخیر اتفاق افتاده، بسیار سخت تر از قبل شده است. به همین دلیل بسیاری از افراد را به این فکر فرو برده که چگونه می توانند با این مشکل دست و پنجه نرم کنند؟ در سرمایه گذاری های بزرگی مثل ملک و مستغلات، باید علاوه بر پول نقد، قدرت جابه جایی املاک قدیم با جدید را هم داشته باشید.

درست در همین جاست که موضوع معاوضه ملک یا تهاتر املاک مطرح می شود. به عنوان مثال برای خرید یک واحد آپارتمان، می توانید ویلا و یا خانه ای را در جای دیگر معاوضه کنید و باقی پول نقد خود را هم در این سرمایه گذاری هزینه کنید. به این ترتیب می توانید قدرت خرید را افزایش دهید.

  1. توجه به کیفیت منطقه

اگر امروز برای سرمایه گذاری در املاک قدم برمیدارید، باید توجه داشته باشید که موفقیت و یا عدم موفقیت شما در این خرید، نقش موثری در آینده زندگی شما خواهد داشت. به همین دلیل می توانید با مشاوره هایی که از دفاتر مشاور املاک در همان منطقه می گیرید، متوجه شوید که آیا خرید یک باب زمین مسکونی در منطقه مورد نظر می تواند بهتر باشد یا یک واحد آپارتمان؟

مثلاً با پیش بینی هایی که با توجه به کیفیت مناطق مختلف انجام می دهید، می توانید حدس بزنید که خرید یک خانه در منطقه ای آموزشی مثل محیط های دانشگاهی، این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید به راحتی تا سالیان سال آنجا را به دانشجوها اجاره دهید و از این راه درآمد داشته باشید.

نکات مهم هنگام سرمایه گذاری در املاک با اکوملک

  1. توجه به مراقبت و رسیدگی به املاک

هر وسیله و یا تجهیزاتی که خریداری می کنید، مطمئناً به رسیدگی نیاز دارند. ملک و مستغلات هم درست به همین صورت است. اگر منطقه ای را برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اید که از نظر آب و هوایی، شرایط معتدل و مرطوبی دارد، پس توجه به موضوعاتی مثل: عایق بندی درست خانه، استفاده از لوله کشی های باکیفیت و… می تواند در طول عمر آنجا موثر باشد.

نحوه قیمت گذاری ملک
👁️ بخوانید

همچنین سرمایه گذاری در املاک مسکونی این نکته را یادآوری می کند که اگر به خوبی فیلترهای دستگاه تهویه مطبوع را عوض کنید و در طول سال مراقب وسایلی چون شیرآلات، لوله کشی های آب و گاز و… باشید، مطمئناً جلوی هزینه های اضافی که در آینده ممکن است رقم بخورد را می گیرید.

  1. مراقب آگهی های دائمی املاک باشید!

شاید برایتان پیش آمده باشد که وقتی قصد سرمایه گذاری در املاک را داشته اید، به سراغ آگهی های املاک در شبکه های اجتماعی رفتید و متوجه یک سری موارد فروش دائمی در آن ها شده اید. مثلاً یک آگهی را بارها و طی چندین ماه در سایت های مختلف مشاهده کردید!

این موارد را به درستی بررسی کنید. چرا که ممکن است آن خانه به خودی خود مشکلی نداشته باشد و تنها ایرادش به محله آن مربوط بوده باشد. در این زمینه می توانید از راهنمایی های کارشناسان این حوزه هم کمک بگیرید.

مشارکت در ساخت، یکی از انواع سرمایه گذاری در املاک

اگر به سودآوری بیشتر در حوزه املاک فکر می کنید، می توانید به مشارکت در ساخت آپارتمان اقدام نمایید. این روش که بیشتر از همه با خرید خانه کلنگی اتفاق می افتد، می تواند سودآوری قابل توجهی برای مالک زمین و یا خانه کلنگی داشته باشد.

با توجه به تجربه شخصی افراد و اینکه کارهای اداری در این زمینه بسیار برای افراد مبتدی دشوار خواهد بود، سپردن پروژه ساخت و ساز به فردی متخصص، ریسک این سرمایه گذاری را کاهش خواهد داد.

جمعبندی

سوابق بازار مسکن نشان می دهد که کاملاً غیر قابل پیش بینی بوده و مهار آن به طور قطعی امکان پذیر نیست! به همین دلیل اهمیت توجه به نکات سرمایه گذاری در املاک را بیشتر از قبل می کند. دولت هم در سال های اخیر با اعطای وام مسکن و جوانان، به خرید راحت تر ملک و مستغلات تا حدودی کمک کرده است.

با اکوملک همراه باشید

226 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *