ساخت خانه با کمترین هزینه

ساخت خانه با کمترین هزینه

5٫0 rating based on 1,234 ratings
ساخت خانه با کمترین هزینه
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر شما هم تصور می کنید در وضعیت کنونی بازار مسکن که قیمت ها سر به فلک کشیده اند، می توانید خانه با کمترین هزینه بسازید، پس حتماً با این مطلب همراه ما باشید. در این قسمت می خواهیم با هم به بررسی قیمت های ساخت و ساز و روش هایی که بتوان توسط آن ها خانه ای کم هزینه تر داشت، اشاره کنیم.

استفاده از سازه های پلیمری به جای بتنی

یکی از روش هایی که می توانید در ساختمان سازی ارزان به کار ببرید، استفاده از سازه های پلیمری به جای پر کردن سازه های بتنی با بتن می باشد. با این روش علاوه بر اینکه وزن سازه را تا حد قابل توجهی کاهش می دهید، در هزینه ها هم صرفه جویی می کنید.

اگر کمی از روش هایی مانند مصالح هوشمند ساختمانی کمک بگیرید، شاید در ابتدا هزینه بیشتری نیاز باشد، اما در ادامه مطمئن هستید که هزینه های زندگی در چنین خانه ای به شدت کاهش می یابد.

مشارکت در ساخت خانه با کمترین هزینه

معمولاً صاحبان خانه های قدیمی و کلنگی، به فکر ساخت و ساز افتاده و سعی می کنند به جای اینکه هزینه زیادی بابت خرید خانه بپردازند، خانه های خودشان را از نو بازسازی کنند. اما بازسازی خانه هم اگر درست و اصولی صورت نگیرد، باعث می شود در بین پروژه به مشکل بربخورید.

بنابراین بهترین پیشنهاد ما به شما این است که برای ساخت خانه، با پیمانکار و یا سازنده حرفه ای مشارکت داشته باشید. به این ترتیب ارزش زمین از شما و هزینه های ساخت و ساز با سازنده خواهد بود. در این روش شما می توانید با توجه به توافق هایی که از قبل با سازنده مشخص کرده اید، یک تا 3 واحد با توجه به موقعیت زمین، متراژ و نوع ساخت دریافت کنید.

استفاده از سازه های LSF

به سازه های فولادی سبک شده، سازه ال اس اف می گویند. از این سازه ها امروزه در ساخت ویلا، خانه و آپارتمان، رستوران و مدارس استفاده می شود. چون در این روش از ورقه های کم ضخامت فولادی با پوشش گالوانیزه استفاده می شود، علاوه بر سرعت بخشیدن به پروژه ساخت بنا و اسکلت آن، هزینه نیز کاهش پیدا می کند.

مزایا و معایب بازسازی خانه
👁️ بخوانید

بنابراین می توانید علاوه بر مزیت هایی که در بالا اشاره کردیم، به دلیل منعطف بودن، انسجام ساختمانی و پایداری بنا از این روش استفاده کنید.

ساختن خانه با کمترین هزینه

ساختن خانه با کمترین هزینه با اکوملک

به کار بردن قطعات پیش ساخته

امروزه به دلیل مقاوم سازی بیشتر ساختمان ها، به دنبال راه حل هایی هستند که وزن بنا را کاهش دهند. سبک سازی خانه ها یکی از همین روش هاست. به کمک این راه حل می توانید ساختمان هایی با جرم کمتر داشته باشید تا نیروهای وارده بر ساختمان در زمان وقوع زلزله کاهش یابد.

استفاده از خانه های پیش ساخته درست همان روشی هستند که در این موارد توصیه می شود. به این ترتیب به جای اینکه هر روز قیمت مصالح ساختمانی را چک کنید و نگران افزایش قیمت آن ها باشید، از مصالح پیش ساخته ای استفاده می کنید که از قبل آماده شده اند و هزینه کارگر هم نیاز ندارند.

استفاده از تسهیلات بانکی

یکی از بانک هایی که از گذشته در زمینه ارائه تسهیلات بانکی فعالیت داشته، بانک مسکن است که با قرار دادن سرمایه خود در اختیار افراد، این امکان را میسر کرده است. یکی از مزیت های این تسهیلات، پرداخت بلند مدت و سود زیر 10% آن می باشد. بنابراین می توانید از وام ساخت و ساز آن استفاده کنید.

مهم ترین مرحله در ساختن خانه با کمترین هزینه

حتماً برایتان جالب خواهد بود که بدانید مرحله مهمی که می تواند نقش موثری در کاهش هزینه های ساخت خانه داشته باشد، کدام است؟

طراحی و پلان خانه درست همین مرحله است. بهتر است بدانید منظور از طراحی پلان و نقشه خانه، فقط طراحی های 3 بعدی و ظاهرهای زیبا نیست. در این مرحله باید متریال و سبک ساخت را هم در نظر بگیرید. به این ترتیب وقتی تمامی جنبه های ساخت خانه را برنامه ریزی کنید، از هزینه های اضافی و پیش بینی نشده در امان خواهید بود و به کمتر شدن هزینه های ساخت کمک کرده اید.

زیبایی در سادگی نقشه ساختمانی = ارزان شدن مراحل ساخت

هر چقدر نقشه پلان و طراحی ساختمان شما پیچیده تر باشد، طبیعتاً هزینه های ساخت و پیاده سازی نیز افزایش می یابد. به یاد داشته باشید هر چقدر طراحی ساخت سخت تر باشد، هزینه کارگر و استادکار افزایش می یابد. بنابراین از پیچیدگی های هندسی در نقشه معماری ساختمان خودداری کنید.

قوانین و حداقل متراژ زمین برای ساخت
👁️ بخوانید

استفاده از متریال ساختمانی به نیاز شما از آن ساختمان بستگی دارد. قبل از خرید مصالح ساختمانی از خودتان سوال کنید که چند سال می خواهید در این خانه زندگی کنید؟ هر چقدر متریال ارزان تر خریداری کنید، طبیعتاً عمر مفید بنا کاهش پیدا می کند.

بهره گیری از کارگران، سومین بودجه کلان ساخت و ساز

بعد از تهیه زمین و هزینه خرید مصالح ساختمانی، هزینه کارگر و به طور کلی نیروی کار، بیشترین بخش از بودجه ساخت خانه را به خود اختصاص می دهد. شما می توانید برای ساختن خانه با کمترین هزینه از کارگران کشورهای مجاور که قیمت های پایین تری دارند، کمک بگیرید.

برای اینکه در حین کار مجبور به پرداخت بیشتر هزینه نشوید، قبل از به کارگیری این افراد، به خوبی مدارک شناسایی آن ها را بررسی کنید که به صورت غیر قانونی وارد کشور نشده باشند.

استفاده از آهن ریخته گری و بامبو در پروژه های خانه با کمترین هزینه

انعطاف پذیری و کیفیت سازگاری که بامبو با محیط زیست دارد، باعث شده تا بسیاری از سازندگان در نقشه های معماری و طراحی داخلی ساختمان به کار بگیرند. همچنین اگر از آهن سیاه و سفید موجدار در نمای ساختمان استفاده کنید، به یکی از ارزان ترین و سبک ترین سازه ها تبدیل می شود.

از آنجایی که پروژه های طولانی مدت باعث افزایش هزینه ها مانند دستمزد کارگران و… می شود، تا حد ممکن سعی کنید مدت زمانی که برای این کار در نظر می گیرید، مدیریت شده و مشخص باشد. در استفاده از متریال ساختمانی، به این موضوع هم توجه کنید که اگر قصد فروش خانه از این طریق را دارید، چنانچه متریال با کیفیت تری استفاده کرده باشید، با قیمت بالاتری در بازار می توانید به فروش برسانید. بنابراین به هدفی که از ساخت خانه با کمترین هزینه دارید، توجه فرمائید.

جمعبندی

در پایان بد نیست اضافه کنیم که اگر می خواهید هزینه خرید مصالح ساختمانی را به مراتب کمتر از بازار تهیه کنید، می توانید این مصالح را به طور بی واسطه و از کارخانه خریداری کنید، به این ترتیب قیمت میلگرد، سیمان، آهن و… با رقم قابل ملاحظه ای کمتر از مراکز دیگر به دست شما می رسد.

چطور روف گاردن ارزان بسازیم؟
👁️ بخوانید

اگر فکر می کنید که میزان خرید شما از کارخانه امکان پذیر نیست و یا به خرده فروشان تعلق نمی گیرد، می توانید به همراه چندین نفر از هم صنفی های خود برای خرید عمده و ارزان قیمت تر مصالح اقدام کنید. به این ترتیب در داشتن خانه با کمترین هزینه قدم موثری برداشته اید.

با اکوملک همراه باشید

138 👁️
 
1+
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *