دهستان زیبا و رویایی سطلسر

دهستان زیبا و رویایی سطلسر

5٫0 rating based on 1,234 ratings
دهستان زیبا و رویایی سطلسر
🕒 زمان مطالعه: 3 دقیقه

دهستان سطلسر چون نگینی سرسبز در قلب شهر لاهیجان می درخشد. به طور کلی بعد از ورود از جاده تهران رشت به سمت مرکز استان، درست بعد از امام زاده هاشم کم کم شاهد پوشش های گیاهی سبز رنگ روی کوه های اطراف می شوید.

این موضوع نشان دهنده رطوبت و شرایط مناسب برای رشد گیاهان و درختان متنوعی است که در این منطقه پرورش می یابند. برای رسیدن به این روستای زیبا و چشم نواز کافیست قبل از ورودی رشت، از سمت جاده سنگر بعد از پلیس راه رشت مسیرتان را به سمت راست خود ادامه دهید.

باغات چای و عطر چای بهاره در زمان برداشت این محصول پر طرفدار در بین ایرانی ها بیشترین چیزیست که در شهر لاهیجان به چشم می خورد. برای دیدن ویدئوی کوتاهی از دهستان زیبا و رویایی سطلسر اینجاست در ادامه همراه ما باشید.

دهستان سطلسر در کجا قرار دارد؟

یکی از نزدیک ترین روستاها به شهر چای گیلان، یعنی لاهیجان زیبا، دهستان سطلسر است که در 6 کیلومتری آن واقع شده است. مسیر هموار و آسفالته آن باعث شده تا در عرض کمتر از 5 دقیقه به این روستای سبز مخملی برسید. بسیاری از افراد ساکن در این روستا به دلیل شرایط کاری و یا تحصیلی فرزندان خود از این روستا روزانه به شهر رفت و آمد می کنند.

البته باید گفت هر طرف از استان گیلان را که ادامه دهید، شهرها و روستاهای متنوعی را میبینید که در فاصله های دور یا نزدیکی از شهر خود قرار دارند و به یکی از مراکز دیدنی تبدیل شده اند. سطلسر هم یکی از اینهاست که به دلیل داشتن مراتع سرسبز و باغات چای، به عنوان مرکزی برای گشت های یک روزه مسافران تبدیل شده است.

دهستان زیبا و رویایی سطلسر

دهستان زیبا و رویایی سطلسر با اکوملک

دهستان سطلسر بزرگترین روستای چای خیز ایران

شغل اصلی مردمان این روستا همچون لاهیجان، چایکاریست. تا جاییکه در بدو ورود به این روستا با تابلویی تحت عنوان: “به بزرگترین روستای چای خیز ایران سطلسر خوش آمدید” مواجه می شوید. علاوه بر چای، محصولاتی چون میوه که مهم ترین آن کیویست، برنج، ابریشم و انواع سبزیهای محلی که مصارف خانگی و خوراکی دارند در این روستا کاشت می شود.

جمعیت دهستان سطلسر

در این روستا حدود 400 خانوار زندگی می کنند و جمعیتی بیش از 2159 نفر را در برمیگیرد. روستاهای دیگری هم در اطراف سطلسر وجود دارند مانند: سرچشمه، شیرنسا، نارنج کلایه، بیجار باغ، گرمابرود، تنازارود، مشکین سرا، تایر سرا، زمیدان، کتشال و کردگوابر.

راه های رسیدن به روستای سطلسر کدامند؟

همانطور که اشاره کردیم، راه های متنوعی از سمت لاهیجان برای دستیابی به این روستا برایتان وجود دارد. مثلا مسیری که می توانید با طی 6 کیلومتر به آن برسید، از سمت خیابان کاشف شرقی لاهیجان و بعد از عبور از روستاهای کوه بیجار و کتشال باید به بیجار باغ برسید.

مسیر دوم که 8 کیلومتر راه دارد، بعد از خیابان کاشف شرقی، خیابان تربیت معلم و پس از پشت سر گذاشتن روستاهای سوستان، بنگبر و زمیدان می باشد. جالب است بدانید که اگر جاده دهستان سطلسر را ادامه دهید، به شهرهای لنگرود و اطاقور املش خواهید رسید.

جمعبندی

جاذبه های دیدنی دهستان سطلسر بیشتر از همه به باغات چای و دشت های سر سبزش خلاصه می شود که با این وجود مورد استقبال میهمانان استان سر سبز گیلان قرار دارد. برای اینکه کمی بیشتر از زیبایی های این روستا دیدن کنید، علاوه بر فیلمی که در این محتوا توسط گاما قرار داده شده است، می توانید نگاهی به تصاویر موجود در اینترنت بیندازید تا حقیقت ماجرا را درک کنید.

امیدواریم با محتوای دهستان زیبا و رویایی سطلسر توانسته باشیم دین مطلب را ادا کرده باشیم.

334 👁️
 
3+
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک
برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *