خطرناک ترین جاده های ایران + عکس

خطرناک ترین جاده های ایران + عکس

5,0 rating based on 1,234 ratings
خطرناک ترین جاده های ایران+ عکس
🕒 زمان مطالعه: 6 دقیقه

متاسفانه در کشور ما آمار مرگ و میر ناشی از تصادفات بالاست که در یک طرف این ماجرا، خطرناک ترین جاده های ایران قرار می گیرد. پر پیچ و خم بودن جاده، ارتفاع بالا، آسفالت نامناسب، نبود نور و روشنایی کافی در شب و چندین عامل دیگر از اصلی ترین دلایل وقوع تصادفات جاده ای در کشور ما هستند.

اما با همه این تفاسیر، چه بهتر اینکه قبل از سفر و رفتن به دل جاده ها، از وضعیت آن ها آگاهی داشته باشیم تا از بروز وقایع حادثه ساز برای خود و دیگران جلوگیری کنیم. به همین دلیل در این مطلب می خواهیم به معرفی جاده های خطرناک ایران بپردازیم تا اگر روزی مسیرتان به آن ها افتاد، بیشتر دقت کنید.

شناخت خطرناک ترین جاده های ایران (10 جاده وحشتناک ایران را بشناسید)

  1. جاده چالوس

حتماً تصاویر پر پیچ و خم یکی از زیباترین جاده های کشور یعنی جاده تهران – چالوس را دیده اید. استان مازندران و شهر چالوس به عنوان یکی از قطب های طبیعت گردی کشور، همیشه جزو پر ترافیک ترین جاده های ایران است که این موضوع در روزهای تعطیل و ایام عید و تابستان بسیار پر رنگ تر می شود.

از دلایل حادثه ساز بودن جاده چالوس می توان به عرض کم جاده و توجه نکردن رانندگان به علائم راهنمایی و رانندگی اشاره کرد که در کنار ریزش بهمن و یا سنگ ریزه بسیار خطرناک تر هم می شود. در دوران قاجار که از این جاده تنها به عنوان جاده مالرو استفاده می کردند، کسی انتظارش را نداشت تا در آینده به یکی از پر رفت و آمدترین جاده های کشور تبدیل شود! از طرفی زیبایی های طبیعی منطقه باعث شده تا مسئولین راه و شهرسازی نتوانند با دستکاری در کوه ها، بیش از این به عریض کردن جاده اقدام کنند.

  1. جاده هراز

بعد از جاده چالوس، مهمترین جاده ای که تهران را به استان مازندران متصل می کند، جاده تهران – آمل یا همان جاده هراز است. این مسیر با وجود اینکه قدمت کمتری از جاده چالوس دارد، اما آمارها نشان می دهد که در ایام نوروز، 4 میلیون مسافر از این جاده رفت و آمد می کنند!

معرفی کامل شهر چوبر
👁️ بخوانید

به همین دلیل ریسک تصادفات را افزایش داده است. به طوری که در کیلومتر 18 تا 22 جاده رودهن به امام زاده هاشم، به دلیل افزایش خطر ریزش بهمن، جان 32 مسافر هم در گذشته گرفت!

  1. جاده اهر- هریس – تبریز

اگر مسیرتان به مناطق شمال شرقی کشور مثل استان آذربایجان شرقی افتاد، مراقب خطرناک ترین جاده آن یعنی اهر هریس تبریز باشید. این مسیر که جزو خطرناک ترین جاده های ایران است، متاسفانه هر چند وقت یکبار شاهد تصادفات شدید در آن هستیم که باید بیشتر احتیاط کرد.

به همین دلیل اگر مجبور به عبور از این جاده شدید، هر چند دقیقه یکبار ماشین خود را متوقف کرده و استراحت کنید تا ریسک تصادف را کاهش دهید.

شناخت خطرناک ترین جاده های ایران

شناخت خطرناک ترین جاده های ایران با اکوملک

  1. جاده گلستان – بجنورد

همیشه جاده های شمالی کشور به دلیل داشتن آب و هوای عالی و موقعیت گردشگری بسیار مناسبی که دارند، پر تردد بوده و این موضوع باعث شده تا در لیست خطرناک ترین جاده های ایران قرار بگیرند. محور گلستان به بجنورد هم جزو همین مسیرهای خطرناک است و به جاده مرگ معروف می باشد!

علت اصلی تصادفات وحشتناک در این محور شمالی، طبق گفته های پلیس راهور و مردم محلی، شکل هندسی عجیب جاده و عدم روشنایی کافی در کنار توجه نکردن رانندگان به تابلوهاست که باعث خطر آفرینی های جدی شده است.

  1. جاده تهران – قم – شیراز

از مسیرهای شمالی کشور که کمی بگذریم، به جاده های زیارتی و پرتردد یعنی محور تهران قم می رسیم که بسیار حادثه ساز بوده اند. در ادامه این مسیر از آنجایی که برای رسیدن به شهر شیراز نیز باید از این محور عبور کرد، جزو شلوغ ترین جاده های ترددی کشور محسوب می شود که همواره توصیه پلیس راهنمایی و رانندگی به افراد، رعایت سرعت مجاز و قوانین می باشد تا آمار تصادفات را کاهش دهند.

البته جاده قم به اصفهان هم که قبل از این جاده قرار دارد، به دلیل مسیرهایی طولانی و یکنواخت، باعث خواب آلودگی افراد شده و بسیار خطرناک هستند. با شناخت خطرناک ترین جاده های ایران در طول این مسیر، می توانید استراحت های کوتاه داشته باشید تا کاملاً سرحال به ادامه مسیر فکر کنید.

  1. جاده تهران به مشهد

یکی دیگر از خطرناک ترین جاده های ایران که به دلیل زیارتی بودن مقصد، روزانه حدود 2 میلیون مسافر دارد، جاده تهران به مشهد است که شاید شما هم برای یکبار که شده این مسیر را زمینی تجربه کرده باشید. متاسفانه بیشترین درصد تصادفات در این محور، مربوط به 300 کیلومتری شاهرود به سمنان است که در اثر خواب آلودگی راننده در هنگام نزدیک شدن به مشهد اتفاق می افتد.

معرفی مناطق دیدنی لشت نشا
👁️ بخوانید

این جاده به صورتیست که در مواقع شلوغ و حتی خلوت می تواند حادثه ساز باشد؛ اگر به قوانین و نکات ایمنی توجه نداشته باشیم.

  1. جاده چابهار کنارک

از جاده های خطرناک شمال کشور که بگذریم، برخی از محورهای جنوبی کشورمان نیز در لیست خطرناک ترین جاده های ایران قرار می گیرند. جاده چابهار کنارک یکی از آن هاست. این جاده به دلیل اینکه بستر بخش زیادی از تردد محلی را فراهم کرده و شهرک ها، روستاها و شهرهای بسیاری در اطراف آن از این مسیر برای رفت و آمد استفاده می کنند، همواره پرتردد می باشد.

از طرفی موضوع تردد ترانزیت بار از این مسیر باعث شده تا هیچ ساعتی از روز خلوت نبوده و بسیار خطرآفرین باشد. آمارها نشان می دهد موتور سواران محلی که بدون کلاه ایمنی از این مسیر رفت و آمد می کنند، بدون داشتن چراغ و علائمی، در تصادفات شبانه با ماشین هایی که مسافر بوده اند، دچار حادثه می شوند.

  1. گردنه اسدآباد

گردنه ها همانطور که از اسمشان پیداست، جزو خطرناک ترین جاده های ایران هستند که باید بیشتر به آن ها توجه داشته باشید. گردنه اسدآباد که دو شهر همدان و کرمانشاه را به یکدیگر متصل می کند، یکی از پرچالش ترین جاده های کشور در شب و البته روزهای سرد زمستان است که همواره با برف پوشیده می شود.

توصیه پلیس راهور به همه رانندگان این است که در این ایام از سفرهای غیرضروری به همدان و کرمانشاه جداً خودداری کنند.

  1. جاده قوچان به سبزوار

محور قوچان به سبزوار به دلیل کم عرض بودن جاده، گردنه و آسفالت نامناسب، پر پیچ و خم بودن و عبور و مرور ترانزیت های متعدد که از ترکمنستان به تهران و یا سایر شهرستان های کشور می روند و بالعکس، بسیار حادثه آفرین است. طول این مسیر 185 کیلومتر می باشد و با توجه به دلایلی که گفتیم، یکی از وحشتناک ترین جاده های ایران است.

  1. گردنه حیران

یکی از زیباترین جاده های استان گیلان، مسیر خروجی آن از سمت غرب استان یعنی گردنه حیران می باشد که آستارا را به استان اردبیل متصل می کند. با وجود اینکه این جاده رویایی خیلی هم مرتفع نیست، اما دائماً در طول مسیر از شیب های تندی برخوردار است که در بیشترین حالت به 1500 متر بالاتر از سطح دریا می رسد.

معرفی آبشار میلاش رحیم آباد
👁️ بخوانید

این مسیر به دلیل باریک بودن جاده و اینکه در بیشتر ایام سال پوشیده از مه، برف و یا باران است، شرایط رانندگی را بسیار سخت کرده و از همین جهت یکی از خطرناک ترین جاده های ایران به شمار می رود.

جمعبندی

با وجود جاده های زیبایی که در سراسر کشور وجود دارند، اما تعدادی از جاده های دوست داشتنی، جزو خطرناک ترین جاده های ایران هستند که نیاز به دقت و بررسی ویژه ای قبل از سفر به آنهاست. توجه داشته باشید که ریسک سفر در فصول سرد سال بسیار بیشتر از سایر ایام است، بنابراین هیچ گاه به سفرهای غیرضروری از طریق این 10 جاده خطرناک کشور نروید.

با اکوملک همراه باشید

709 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *