خرید ویلا و آپارتمان ساحلی در شمال ایران - مجله اکو ملک خرید ویلا در شمال خرید ویلا در گیلان

خرید ویلا و آپارتمان ساحلی در شمال ایران

خرید ویلا و آپارتمان ساحلی در شمال ایران

5,0 rating based on 1,234 ratings
خرید ویلا و آپارتمان ساحلی در شمال ایران
زمان مطالعه: 4 دقیقه

زندگی های امروزی در شهرهای صنعتی باعث شده تا ساکنین اکثر کلانشهرها به فکر سفر و خرید ویلا و آپارتمان ساحلی شمال بیفتند تا در اولین فرصت که به یک تعطیلی برمی خورند چمدان ها را بسته و به سمت شمال ایران حرکت کنند. خرید ویلا در شمال و داشتن مکانی برای خانواده هایی که دغدغه سفرهای یکدفعه ای و بدون برنامه ریزی قبلی را دارند، می تواند بهترین راه چاره باشد.

خرید ویلا همیشه موضوع جذابی برای افراد است. مازندران و گیلان با داشتن سواحلی رویایی و چشم نواز، همواره مورد توجه مسافرین به این منطقه سرسبز قرار میگیرند.

در این محتوا سعی شده به مزایا و مواردی که باید هنگام خرید ویلا و آپارتمان ساحلی توجه داشته باشید بپردازیم.

چرا خرید ویلا و آپارتمان ساحلی جذاب است؟

شمال ایران به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبا، از جنگل های انبوه گرفته تا دریا و سواحل چشم نوازی که دارد انسان را از دیدن این همه زیبایی سیراب نمیکند. مسافرین به این خطه زیبا ساعت های زیادی را به تماشای سواحلش می پردازند.  پرس و جو درمورد قیمت خرید ویلا و آپارتمان ساحلی باعث میشود تا اطلاعاتتان را بالا ببرید و با آگاهی به سمت معاملات پیش رو حرکت کنید.

تصمیم گیری در مورد اینکه خرید ویلا و آپارتمان ساحلی ارزان تا چه حدی مورد توجهتان است، به انتخاب هایتان جهت میبخشد. این انتخاب به دلیل مجاورت به دریا، نسبت به خرید یک ویلای معمولی یا آپارتمان در مرکز شهر تفاوت هایی دارد. در این مطلب سعی شده تا به برخی موارد مهم آن اشاره کنیم. 

بخوانید: بهترین روش ها در خرید ویلا در گیلان

نکاتی که قبل از خرید ویلا و آپارتمان ساحلی باید به آن پرداخت:

وضعیت سند را در نظر بگیرید. خرید ویلا و آپارتمان ساحلی ارزان باعث نشود تا شما از سایر امکانات و ویژگی های اصلی بنا غافل شوید! فراموش نکنید که هیچ ارزانی بی دلیل نیست. عموماً زمین های اطراف سواحل شمالی که صاحبان آنها به فکر ایجاد درآمد و رونق به محله خودشان هستند، سعی کرده اند با ساخت و ساز ویلا و آپارتمانهای مسکونی در زمین های خود، مردم را به سمت خرید ویلا و آپارتمان ساحلی جذب کنند.

همین امر باعث شده از مصالح و امکاناتی غیراستاندارد و بدون کارشناسی، اقدام به ساخت و ساز کنند در نتیجه دنبال سند قانونی نروند! به همین دلیل است که قیمت خرید آنها در این مناطق که دارای سند نسق هستند، کمتر باشد. حتما از مالک بخواهید سند را به شما بدهد تا کاملا اینگونه مسائل را بررسی کنید.

خرید ویلا و آپارتمان ساحلی در شمال

خرید ویلا و آپارتمان ساحلی در شمال با اکوملک

 

چه امکاناتی در مورد ویلا و آپارتمان ساحلی مهم است؟

مسلما هرچقدر امکانات رفاهی و اصلی خود آپارتمان و ویلا بیشتر باشد، قیمت بنا بالاتر است. به ویژگی هایی نظیر داشتن کنتور برق، آب شهری و گاز دقت کنید. بطور ویژه ویلاهای ساحلی به دلیل همجواری به دریا زمستان های سردتری خواهد داشت. بنابراین به سیستم گرمایشی ساختمان دقت کنید.

شمال ایران به خاطر داشتن آب و هوایی معتدل و مرطوب، تابستان های گرم و شرجی دارد. به سیستم سرمایشی مثل داشتن محل نصب کولر نیز توجه کنید.

هر منطقه و شهری قیمت ویلا و آپارتمان مخصوص به خودش را دارد. قیمت خرید ویلا و آپارتمان ساحلی، هرچقدر که به دریا نزدیکتر باشد، بیشتر است. همچنین شهرهای شمالی به دلیل داشتن امکانات رفاهی و گردشگری متفاوتی که دارند، باعث میشوند خرید ویلا و آپارتمان در آنها متفاوت با سایر مکان ها باشد.

نکات امنیتی قبل از معامله ویلا و آپارتمان ساحلی:

شما بعنوان خریدار که به دنبال خرید ملک هستید، توجه داشته باشید که امنیت ملک خیلی مهم است. اگر هدف از خرید ویلا اقامت چند روزه تنها در برخی از ایام سال است، باید بدانید که رعایت نکات ایمنی ویلا با آپارتمان تا حدودی فرق میکند.

ویلا چون ملک مستقل بشمار میرود، نیاز دارد تا بیشتر محافظت شود. برخی از مالکان دور محوطه ویلا را حفاظ فلزی می زنند که تا حدودی امنیت را برقرار کرده باشند. می توانید از دوربین مداربسته هم استفاده کنید. اما آپارتمان تفاوت هایی دارد. قبل از خرید در مورد همسایه های آنجا تحقیق کنید. می توانید از درب های ضد سرقت نیز استفاده کنید.

اگر هدف از خرید ویلا و آپارتمان ساحلی، اقامت دائمی در آنجاست، به امکانات رفاهی و گردشگری اطراف آن دقت کنید. نداشتن امکانات شهری و اولیه زندگی در مجاورت آن، از ارزش ملک کم میکند.

مزایای خرید ویلا و آپارتمان ساحلی:

اگر هدف شما از خرید ویلا و آپارتمان ساحلی این است که آن را در بیشتر ایام سال اجاره دهید، تا از این راه کسب درآمد کنید باید حتماً به این نکته توجه داشته باشید که وجود مناطق گردشگری اطراف ملک و جاذبه های توریستی اطرافش به اندازه ای باشد که مسافران و گردشگران را به اجاره ملک شما ترغیب کند.

چون در غیر اینصورت ممکن است در کل ایام سال ویلا یا آپارتمانتان به اجاره نرود. هرچقدر به فکر خرید آپارتمان ساحلی با امکانات بیشتر باشید، به نفع خودتان است چراکه در آینده راحت تر اجاره میرود یا زمانیکه قصد فروش داشته باشد، متقاضیان زیادی برای خرید خواهید داشت.

جمعبندی

در مجموع دیدن طلوع و غروب خورشید از ساحل دریا منظره ای است که چشم هر بیننده ای را مجذوب خود میکند و هر انسانی دوست دارد یکبار هم که شده این صحنه زیبا که نشان دهنده قدرت زیبایی آفرینی پروردگار است را تجربه کند. پس توجه داشته باشید که انتخاب درست شما برای خرید ویلا در شمال، سودآوری بنفع خودتان خواهد داشت.

منبع: اکو ملک

1,130
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.