خرید خانه صفر؟ یا نوسازی شده؟

خرید خانه صفر؟ یا نوسازی شده؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

خرید خانه یکی از حساس ترین و مهم ترین انتخاب های انسان به خصوص در کشور ایران شناخته می شود. زیرا افراد مجبور به پس اندازهای طولانی مدت، دریافت وام و تسهیلات، قرض و … می باشند، تا بتوانند یک سقف برای خود و خانواده تامین نمایند. یکی از مهم ترین سوالاتی که برای افراد متقاضی خرید خانه پیش می آید، این است که خانه صفر یا نوسازی شده بخریم؟

به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با مناسب ترین و بهترین انتخاب میان خانه صفر یا نوسازی شده و همچنین نکات حائز اهمیت در رابطه با خرید هر کدام از این خانه ها، بیشتر آشنا کنیم.

نکات حائز اهمیت هنگام خرید خانه صفر یا نوسازی شده

در صورتی که قصد خرید خانه صفر یا نوسازی شده دارید. در ابتدا باید موارد حائز اهمیت قبل از خرید را بررسی نمایید. به طور مثال در صورتی که قصد خرید خانه ای صفر و تازه ساز دارید. بهتر است با سازنده خانه آشنایی پیدا کنید.

به طور مثال در صورتی که گروه های ساخت و ساز حرفه ای، خانه را ساخته است در رابطه با سوابق آن ها پرس و جو نمایید. همچنین با همسایه های خانه صحبت کنید. در صورتی که ساخت خانه به تازگی تمام شده است و یا خانه در مرحله ساخت و ساز است بهتر است همسایگان در رابطه با سازندگان و قراردادهای خرید شما را راهنمایی کنند. در این صورت می توانید با قیمت مناسب خانه را خریداری نمایید.

در رابطه با خرید خانه های نوسازی شده نیز بهتر است از سن خانه اطلاع پیدا کنید. این که بدانید خانه ای که قصد خرید آن را دارید چند سال ساخت است تاثیر بسیار زیادی در آگاهی بیشتر شما نسبت به قیمت مناسب و ایمنی های بنا خواهد داشت. به طور کلی در صورتی که می خواهید خانه صفر یا نوسازی شده بخرید باید در رابطه با سن، ایمنی، سازنده، قیمت مناسب و … آن ها نیز به طور کامل آگاهی پیدا کنید.

خرید خانه صفر یا نوسازی شده با اکوملک

خانه صفر یا نوسازی شده بخریم؟

به طور کلی خرید خانه صفر یا نوسازی شده یکی از مهم ترین دغدغه های خریداران خانه است. در ابتدا باید بدانید که قیمت خانه های صفر و تازه ساز حدود 10 تا 30 درصد بیشتر از خانه های بازسازی و نوسازی شده است. همچنین برای اینکه بدانید خانه صفر یا نوسازی شده بخرید، باید معیارهای زیادی را در نظر بگیرید. میزان سرمایه شما برای خرید خانه، اهمیت بسیار زیادی در انتخاب ملک خواهد داشت.

دلایل استفاده از سقف کاذب در ساختمان
👁️ بخوانید

در صورتی که قصد دارید هزینه کمتری برای خرید خانه بپردازید. بهتر است خانه های نوسازی شده خریداری نمایید. از طرفی برای خرید خانه های نوساز باید نقدینگی شما بسیار بیشتر از خرید خانه های نوسازی شده باشد. از طرفی خانه های نوساز معمولا در منطقه ای با بافت های جدید ساخته می شوند. به همین دلیل قیمت بسیار بالاتری نسبت به خانه های نوسازی شده دارند.

به طور کلی اگر قصد دارید به منظور سرمایه گذاری، خانه صفر یا نوسازی شده بخرید بهترین انتخاب برای شما خانه های نوسازی شده می باشند. همچنین در صورتی که بودجه زیادی برای خرید خانه ندارید، نیز می توانید خانه های نوسازی شده را با قیمت بسیار کمتری نسبت به خانه های صفر خریداری نمایید.

در نهایت باید گفت که خرید خانه های نوسازی شده می تواند هزینه بسیار کمتری را نیازمند باشد. همچنین می توانید از ایمنی و استحکام این خانه ها اطمینان حاصل نمایید. این خانه ها ظاهری شبیه به خانه های نوساز خواهند داشت. با این تفاوت که قیمت آن ها بسیار کمتر از خانه های تازه ساخته شده می باشد.

البته فراموش نکنید که میزان سن خانه نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. قطعا خرید خانه های 5 سال ساخت بسیار مناسب تر از خانه های 25 سال ساخت می باشد. زیرا هزینه تعمیر و بازسازی نمودن خانه های 5 سال ساخت بسیار کمتر از خانه های 25 ساله است. اما قطعا قیمت این خانه ها نیز بیشتر است.

به طور کلی با توجه به هدف شما از خرید خانه (سرمایه گذاری، زندگی، اجاره دادن و … ) سن خانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در صورتی که قصد دارید روی بنا سرمایه گذاری نمایید، هر چه سن بنا بیشتر باشد، هزینه های کمتری پرداخت خواهید نمود. اما اگر برای زندگی می خواهید خانه بخرید، بهتر است خانه هایی با سن کمتر انتخاب نمایید.

278 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *