قدم به قدم تا خانه دار شدن با اکوملک

قدم به قدم تا خانه دار شدن با اکوملک

5,0 rating based on 1,234 ratings
قدم به قدم تا خانه دار شدن با اکوملک
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

امروزه در کشور ما خانه دار شدن به یک چالش بزرگ تبدیل شده است. به طوریکه جوانان برای شروع زندگی مشترک، بدون حمایت های دیگران نمی تواند به تنهایی برای خرید خانه اقدام کنند. از طرفی با توجه به افزایش قیمت ملک، تقریباً می توان گفت ریسک پذیری این سرمایه گذاری نیز افزایش پیدا کرده است.

اما چه روش هایی وجود دارد تا در شرایط کنونی بتوان صاحب خانه شد؟ شما برای رسیدن به این هدف بزرگ چه تلاش هایی کرده اید؟ اگر تمایل دارید تا بدانید راه های خانه دار شدن چیست؟ در ادامه همراه ما باشید.

پس انداز، ساده ترین راه برای خانه دار شدن

شاید از دور ساده به نظر برسد که هر کسی تنها با کار کردن و یک حقوق کارگری و کارمندی، بتواند برای تهیه خانه پس انداز کند. اما هزینه های زندگی در کشور ما به گونه ایست که تقریباً این راه حل را باید کنار گذاشت و به دنبال روش های مطمئن تری رفت!

البته اگر هر ماه مقداری از حقوقتان را در بانک سپرده گذاری کنید و علاوه بر سود حاصل از آن، برای دریافت وام مسکن اقدام کنید، تا حد زیادی می توانید اولین قدم برای خانه دار شدن را پرقدرت بردارید. این روش ساده ترین و ارزان ترین راه حل برای صاحبخانه شدن است، البته اگر در طول مدت زمان سپرده گذاری، قیمت ها مجدداً افزایش پیدا نکنند!

از یک خانه کوچک شروع کنید

هر چقدر خرید خانه برای افراد مختلف سخت است، خانه دار شدن برای خانه اولی ها سخت تر هم هست. به همین دلیل سعی کنید با اولین سرمایه ای که می توانید برای خرید خانه تلاش کنید، فرصت را از دست نداده و بلافاصله سرمایه خود را حتی شده برای خرید خانه کلنگی و یا خانه های نسقی هزینه کنید.

خانه های کوچک بهترین گزینه برای شروع خانه دار شدن است. در سال های بعد می توانید با فروش ملک خود و پس اندازهایی که دارید، خانه ای بزرگ تر خریداری کنید.

راه های خانه دار شدن

راه های خانه دار شدن با اکوملک

دریافت تسهیلات بانکی برای خرید خانه

همانطور که گفتیم، وام مسکن یکی از روش هاییست که اگر تا حدودی سرمایه جهت خرید خانه دارید، می تواند کمکی برای خانه دار شدن شما باشد. البته این تنها تسهیلات بانکی نیست که می تواند برای پیشبرد خرید ملک به شما کمک کند. اگر زمینی دارید که کاربری مسکونی دارد، می توانید با گرفتن وام ساخت و ساز برای بنا کردن یک خانه اقدام کنید.

10نکته حیاتی در هنگام مراجعه به مشاور املاک
👁️ بخوانید

البته در برخی شرایط خرید خانه های قدیمی هم می تواند راه حل مناسبی باشد. اگر این خانه ها صرفاً جنبه سرمایه گذاری برای ساخت و ساز نداشته باشند و بتوان با کمی تغییرات در همان جا زندگی کرد، می توانید با دریافت وام تعمیر مسکن و جعاله به قول معروف دستی به سر و گوش خانه بکشید و در همانجا مستقر شوید.

قبل از خرید خانه، خوب تحقیق کنید

اگر قصد دارید با خرید خانه، در آنجا زندگی کنید، بنابراین باید در مورد محله، همسایه ها و به طور کلی شرایط زندگی در آنجا به خوبی از دیگران مشاوره بگیرید. مثلاً از همسایه ها در مورد رفت و آمدهای محله سوال کنید. صحبت کردن با مشاور املاک همان منطقه، می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند.

اما اگر فقط قصد سرمایه گذاری دارید، می توانید تا حدودی این حسایت ها را کم کرده و قبل از اینکه سرمایه یتان بی ارزش شود، برای خرید اقدام کنید.

شرایط خرید خانه های آپارتمانی را بدانید

همانطور که می دانید سال هاست که زندگی آپارتمانی بخشی از زندگی شهری شده است و حساسیت های توجه به قانون مالکیت آپارتمان ها را بیشتر می کند. حتی اگر بودجه شما با خرید یک واحد سوئیت در آپارتمان همخوانی دارد، باید به این قانون اهمیت دهید و خودتان را برای زندگی آپارتمانی آماده کنید.

امکان خرید واحدهای آپارتمانی قدیمی و یا متراژ کم، در کلانشهرها بیشتر هم دیده می شود. البته می توانید به خرید آپارتمان با وام مسکن نیز فکر کنید. هر کدام از راه های خانه دار شدن می تواند برای گروه خاصی از افراد جامعه مناسب باشد. شما باید بررسی کنید که کدام یک از این روش ها می تواند در جهت خانه دار شدن شما بهینه تر باشد؟

از پیش خرید خانه های نوساز غافل نشوید

یکی از فرصت هایی که در اختیار خریداران خانه های مسکونی قرار گرفته است، پیش خرید خانه است. اگرچه این مورد ممکن است مشکلاتی نیز به همراه داشته باشد، اما یکی از راه های ارزان و ساده برای خانه دار شدن است. در این روش می توانید مبلغی را برای خرید خانه ای که هنوز تکمیل نشده است بپردازید تا سازنده با مبالغی که از این راه جمع آوری می کند، ادامه پروژه را انجام داده و به انتها برساند.

وام اجاره مسکن چیست + شرایط
👁️ بخوانید

این روش یکی از راه های خانه دار شدن برای افرادیست که هنوز ازدواج نکرده اند و فرصت کافی برای پرداخت اقساط خرید را دارند. البته باید در این مسیر مراقب کلاهبرداری های احتمالی نیز باشید! در غیر اینصورت ممکن است به خانه ای که پیش خرید کرده اید نرسید، یا اینکه با فراری شدن سازنده، تا مدت ها برای گرفتن حق و حقوق خود، راهی دادگاه ها شوید.

از فرصت های مشارکت در ساخت استفاده کنید

معمولاً پروژه هایی که به صورت مشارکتی انجام می شوند، مبلغ کمتری از خرید یک واحد آپارتمان نیاز دارند. به این ترتیب می توانید با پرداخت هزینه ها در نوبت های مختلف، راحت تر خانه دار شوید. برای اینکه این فرصت ها را از دست ندهید، بیشتر از همه در احداث شهرک های تازه تاسیس می توانید آن ها را بیابید.

البته با داشتن زمین و یا خانه کلنگی نیز می توانید این امکان را داشته باشید که در پروژه های مشارکتی با سازندگان همکاری کنید.

جمعبندی

همه آن چیزی که تا به اینجای مطلب به آن ها اشاره کردیم، روش هایی بودند که می توانید با توجه به موقعیت و شرایطی که دارید، از آن ها استفاده کنید. با کمی برنامه ریزی و مدیریت کردن هزینه ها، سرمایه گذاری های کوچک در بورس ها و یا داشتن حساب های مخفی، می توانید برای خانه دار شدن اقدام کنید و رویای صاحب خانه بودن را یکبار برای همیشه به واقعیت تبدیل کنید.

با اکوملک همراه باشید

170 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *