جذاب ترین جاده های ایران برای جاده گردی

جذاب ترین جاده های ایران برای جاده گردی

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

ایران کشوری چهار فصل است که می توان از تمامی فصل های آن به صورت ویژه لذت برد. این خصوصیت کشور موجب محبوبیت آن میان گردشگران شده است. قطعا که این کشور از جاذبه های گردشگری و توریستی بسیار بالایی برخوردار است. اما در برخی مواقع افراد قصد سفر به شهرهای دیگر را ندارند. تنها می خواهند از مسیر خود لذت ببرند.

جاده های ایران نیز از دیگر جاذبه های گردشگری این کشور محسوب می شود. جاده هایی که خالق بی همتا به زیباترین و ظریف ترین شکل ممکن آن ها را نقاشی نموده است. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با جذاب ترین جاده های ایران برای جاده گردی، بیشتر آشنا کنیم.

خاص ترین و جذاب ترین جاده های ایران

گردنه حیران:

بی شک یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین جاده های ایران گردنه حیران است. که مسیر میان آستارا به اردبیل را تشکیل داده است. این جاده با کوه هایی پوشیده از جنگل، در کنار مه ناشی از دریای خزر می تواند آرامش بخش و در عین حال هیجان انگیزترین مسیری باشد که می توانید از آن عبور نمایید.

هوای نسبتا خنک این جاده موجب می شود تا عبور از آن در فصل گرما لذتی چند برابر داشته باشد. علاوه بر تماشای طبیعت می توانید از فروشندگان توت وحشی خریداری نمایید و در جنگل فندقلو به استراحت بپردازید. تله کابین و سورتمه نیز از جمله تفریحاتی است که در این جاده می توانید تجربه نمایید.

جاده چالوس:

از دیگر جاده های ایران چالوس است که جزو خاطره انگیزترین جاده ها محسوب می شود. این جاده کرج را به چالوس متصل نموده است. کوه های سرسبز، رستوران ها و سد امیرکبیر از جمله عناصری هستند که عبور از این جاده را لذت بخش می نمایند.

از طرفی با توجه به شلوغی عجیب این جاده در تعطیلات، جاده چالوس را می توان یکی محبوب ترین جاده های ایران معرفی نمود. غار یخ و پیست اسکی دیزین از جمله مکان های تفریحی هستند که پس از عبور از این جاده می توانید آنجا را مقصد خود قرار دهید.

جاده اسالم به خلخال:

از دیگر جاده های ایران می توان به جاده اسالم- خلخال اشاره کرد. که یکی از زیباترین جاده های کشور شناخته می شود. این جاده شهر اسالم گیلان را به شهر خلخال اردبیل متصل می نماید. گله های اسب، طبیعت بکر و دست نخورده، دشت های پرگل و مشاهده حیوانات اهلی از جذابیت بی نظیر این جاده محسوب می شود. از طرفی کلبه های چوبی و خانه های روستایی وجود دارند، که می توانید برای استراحت انتخاب نمایید.

گردنه حیران+ مسیر و دسترسی ها
👁️ بخوانید

جاده عباس آباد کلاردشت:

از دیگر جاده های محبوب و زیبا در ایران جاده عباس آباد کلاردشت است. این جاده از عباس آباد به سمت کلاردشت می رود و یکی از جنگلی ترین جاده های ایران شناخته می شود. درختان سرسبز اطراف جاده خنکای مطبوعی را ایجاد می نماید. که موجب می شود تا افراد بخواهند در این جاده توقف نمایند.

از طرفی چایخانه و رستوران هایی که اطراف این جاده قرار گرفته اند. موجب می شوند تا مسافران بتوانند خستگی در کنند. پارک ملی خشکه داران، جنگل مازیچال و دریاچه عباس آباد از جمله مکان های تفریحی است که می توانید هنگام عبور از این جاده به آن ها سر بزنید.

جذاب ترین جاده های ایران برای جاده گردی با اکوملک

جاده توسکستان:

وجود آبشارها، دریاچه، خانه های روستایی، جنگل های هیرکانی موجب شده تا این جاده یکی از زیباترین جاده های ایران شناخته شود. این جاده که گرگان را به شاهرود متصل می نماید، به دلیل وجود درختان توسکا در اطراف آن به جاده توستسکان معروف شده است. آبشار لوه، دریاچه توشن و چشمه باغ سرهنگ از جمله مکان هایی است که می توانید برای استراحت در آنجا توقف نمایید.

جاده مرزی ارس جلفا:

از دیگر جاده های ایران که می توان برای جاده گردی انتخاب نمود، جاده مرزی میان آذربایجان شرقی و غربی است. یک سمت این جاده کوه های بلند مرتبه قرار گرفته اند و سمت دیگر آن می توان جنگل های انبوه را مشاهده نمود.

تصویر خلق شده از این جاده جلوه ای بی نظیر دارد. که می تواند روح انسان را جلا دهد. در طول مسیر جاده می توانید جنگل های هیرکانی بسیار زیبا را مشاهده نمایید. البته به دلیل مرزی بودن این جاده در بیشتر قسمت های این جاده مجاز به توقف نمی باشید.

481 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *