چرا به تهویه مطبوع نیاز داریم؟

چرا به تهویه مطبوع نیاز داریم؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
چرا به تهویه مطبوع نیاز داریم؟
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

لزوم داشتن تهویه مطبوع بیشتر از همه در اماکن کوچک و یا بسته احساس می شود؛ در حالیکه داشتن هوایی سالم و تازه همیشه برای ما ضروریست. از آنجایی که همه افراد تقریباً بیش از نیمی از روز را در حال کار و یا تحصیل، بیرون از منزل سپری می کنند، هوایی ناسالم و پر از آلاینده را استشمام کرده و بعد از اینکه به محل زندگی خود برمیگردند، نیاز به اکسیژن بیشتری دارند که این مورد را می توان با انواع تهویه ها فراهم کرد.

نداشتن هوایی مطبوع برای تنفس و یا زندگی، در دراز مدت باعث ایجاد خستگی و بیماری های مختلف در افراد می شود. برای اینکه به اهمیت داشتن تهویه مطبوع پی ببرید، با این مطلب همراه ما باشید.

چرا باید از سیستم تهویه مطبوع در منزل استفاده کنیم؟

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا به سیستم هایی مثل هواکش برای تهویه هوای اتاق نیاز داریم در حالیکه می توانیم پنجره ها را باز کنیم و جریان هوا را داشته باشیم؟ آیا می دانید که دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که هوای داخل خانه در بسیاری از مواقع، آلوده تر از هوای بیرون است؟!

اما برای اینکه این هوا را به بیرون منتقل کنید، همیشه هم باز کردن پنجره ها راه حل مناسبی نیست. زیرا در فصول سرد سال، این امکان برای شما وجود ندارد. اما می توانید با نصب سیستم های تهویه هوا، این مشکل را تا حد زیادی برطرف کنید.

با تهویه مطبوع هوا، بوی نامناسب را از بین ببرید

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث ایجاد بوی نامطبوع در محیط زندگی می شود. مثلاً پخت و پز زیاد، نگهداری از حیوان آپارتمانی، نامناسب بودن سیستم فاضلاب شهری و… تنها نمونه هایی از مشکلاتی هستند که لزوم داشتن تهویه مطبوع را به ما یادآوری می کنند.

این روزها با پیشرفت تکنولوژی و تولید وسایل مورد نیاز بشر، سیستم های تهویه مطبوع گرمایشی و سرمایشی به کمک ما آمده اند و باعث شدند تا گردش هوا، بهتر فراهم شود.

سیستم تهویه مطبوع

سیستم تهویه مطبوع با اکوملک

کنترل دمای محیط با سیستم تهویه مطبوع

از سیستم های کنترل تهویه مطبوع در زمینه مساعد کردن دمای محیط هم استفاده می شود. امروزه به دلیل استفاده از انواع وسایل برقی مثل چای ساز، سشوار، مایکروویو، چراغ های روشنایی، یخچال و… در خانه به خصوص آشپزخانه ها، دمای داخلی منزل افزایش می یابد. شاید این تغییر دمایی در زمستان ها باعث رضایت شما شود، اما در تابستان ها بسیار آزاردهنده خواهد بود!

تفاوت آسانسورهای پکیج و ترکیبی
👁️ بخوانید

به همین دلیل و به منظور کنترل دما و رطوبت ناشی از این وسایل، باید از وسایل تهویه هوا استفاده کنید. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که بدن انسان در دمای 25 درجه سانتی گراد و رطوبت 50 درصد در کنار جریان هوای کافیست که می تواند حالِ خوبی داشته باشد. پس با وسیله های کنترل تهویه هوا، این حال خوب را برای خود فراهم کنید.

از بین بردن عوامل آلرژی زا و بیماری

وجود ویروس های متنوع در زندگی بشر و دغدغه بسیاری از افراد برای فرار از آن ها باعث شده تا بخواهند هوای مطبوعی در خانه و محل زندگی خود ایجاد کنند. علاوه بر آن، حساسیت های آلرژی زا در برخی از افراد که به حساسیت های فصلی هم تبدیل می شود، لزوم داشتن سیستم های گرمایشی خانگی را پر رنگ تر می کند.

شما می توانید با نصب و راه اندازی تهویه مطبوع خانگی، به راحتی این شرایط را فراهم کنید.

داشتن صدای کمتر با نصب دستگاه های تهویه هوا

وقتی که برای ایجاد هوای مطبوع، از دستگاه های تهویه استفاده می کنید، دیگر نیاز نیست تا پنجره ها را هرازگاهی باز کنید تا بتوانید جریان هوای مطبوع را داشته باشید. بنابراین سر و صدای ماشین، بازی بچه ها، بوق و رفت و آمد افراد دیگر باعث بر هم زدن آرامش شما نمی شوند.

این ویژگی به کمک بیمارستان ها، کتابخانه ها، سالن های نمایش، سینماها و مراکز آموزشی آمده است تا بتوانند آرامش مجموعه خود را به خوبی مدیریت کنند.

کنترل رطوبت محیط با دستگاه تهویه خانگی

یکی از دلایلی که باعث می شود تا رطوبت خانگی افزایش پیدا کند، استفاده نکردن از دستگاه تهویه است. این عامل باعث می شود تا به مرور زمان، شاهد آسیب دیوارها، زردی آن ها و از بین رفتن بسیاری از مصالح ساختمانی باشید. برای این که از این پیشامد جلوگیری کنید، به کمک سیستم های گرمایشی و سرمایشی مناسب، رطوبت خانگی را کنترل نمایید.

سرویس تهویه مطبوع خانگی خود را فراموش نکنید!

حتی اگر از نظر شما مشکلی برای سیستم تهویه خانگی خود نمیبینید، هر 3 ماه یکبار از یک کارشناس متخصص سیستم های تهویه بخواهید تا دستگاه های شما را بررسی و سرویس کند. این کار باعث می شود تا تغییرات را به خوبی احساس کنید. مثلاً ممکن است سر و صدای دستگاه بعد از رفتن کارشناس کاهش، راندمان دستگاه افزایش و حتی مصرف برق خانه کاهش پیدا کند!

10 گیاه آپارتمانی بی دردسر
👁️ بخوانید

این ها مهمترین تاثیراتی هستند که می توانید بعد از یک بازرسی کامل از دستگاه تهویه مطبوع داشته باشید.

مشکلات سیستم های تهویه مطبوع چیست؟

در کنار بررسی و اشاره به مزایای دستگاه های تهویه هوا، باید به معایب آن ها هم اشاره کنیم. یکی از این مشکلات، از بین رفتن رطوبت پوست و ایجاد حساسیت های غشای مخاطی می باشد. به خصوص اگر زمان زیادی در این محیط ها قرار بگیرید. بنابراین به درستی از دستگاه های تهویه هوا استفاده کنید.

برای اینکه جلوی بیماری های تنفسی را بگیرید، دمای هوا را با این دستگاه ها به صورت تدریجی کاهش دهید. همچنین اگر به درستی و به موقع دستگاه های تهویه را سرویس و فیلترهایش را بررسی نکنید، خود عاملی بر تجمع باکتری ها، گرده، خاک و بیماری هایی برای ایجاد مشکلات آسمی و تنفسی خواهند شد. اگر پوست خشک و حساسی دارید و یا در اکثر مواقع غشای داخلی دهان و بینی شما خشک است، به طور طولانی از این دستگاه ها استفاده نکنید.

جمعبندی

روشنایی، حرارت، شرایط روانی و فیزیکی در کنار کیفیت هوای ایده آل در محیط زندگی باعث می شود تا بتوانید راندمان بهتری داشته باشید و آرامش و تمرکز بیشتری داشته باشید. این ویژگی ها در محل کار هم می تواند تا حد زیادی به بهتر شدن شرایط شما کمک کند.

با نصب تهویه مطبوع در محل کار و زندگی خود، این شرایط را فراهم کنید.

با اکوملک همراه باشید

215 👁️
 
+1
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *