تفاوت کولر آبی سلولزی و پوشالی

تفاوت کولر آبی سلولزی و پوشالی

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

کولرها از نجات دهنده ترین و آرامش بخش ترین وسایل در فصل تابستان می باشند که می توانند به خنک شدن هوای داخلی خانه، محل کار و … کمک نمایند. کولرها انواع مختلفی دارند که از پرکاربردترین آن ها می توان به کولرهای آبی اشاره نمود. که امروزه در بسیاری از مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

اما یکی از سوالات رایج هنگام خرید کولرهای آبی این است که بین کولر آبی سلولزی و پوشالی کدام یک مناسب تر می باشند؟ برای این که بدانید کدام یک خرید مناسب تری محسوب می شوند در ابتدا نیاز است تا با تفاوت میان کولر آبی سلولزی و پوشالی آشنا شوید. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با تفاوت های میان کولر آبی سلولزی و پوشالی، به طور کامل آشنا کنیم.

تفاوت های میان کولر آبی سلولزی و پوشالی

برای این که بتوانید بهترین کولر را خریداری نمایید. بهتر است با تفاوت های کولر آبی سلولزی و پوشالی آشنایی پیدا کنید. تفاوت های میان این دو کولر به شرح زیر می باشند:

  • از ابتدایی ترین و اصلی ترین تفاوت های میان این دو کولر آبی می توان به استفاده نمودن از پدهای سلولزی برای پخش رطوبت در کولرهای سلولزی و استفاده از پوشال به منظور رطوبت زنی در کولرهای پوشالی اشاره نمود. پوشال ها بافت های متغیری دارند به همین دلیل پس از ریزش آب روی آن ها در طول یک هفته به سمت پایین جابجا می شود. به همین دلیل پس از مدتی آب پوشال ها تخلیه شده و موجب ورود هوای گرم به کانال کولر می شود. اما در کولرهای سلولزی پدهای سلولزی ساختاری یکسان دارند. به همین دلیل آب به صورت کاملا یکنواخت روی آن ها پخش می شود. بنابراین رطوبت آن ها بیشتر از کولرهای پوشالی است.
  • از دیگر تفاوت های کولر آبی سلولزی و پوشالی می توان به عدم تجمع آب در کولرهای سلولزی اشاره نمود. که همین موضوع موجب می شود تا خطری موتور کولر را تهدید نکند. زیرا آب به سمت پایین به حرکت در می آید. اما در کولرهای پوشالی آب ممکن است درون کولر تجمع نماید.
  • ساختار و شکل پد و پوشال ها از دیگر تفاوت میان کولر آبی سلولزی و پوشالی می باشد. پدهای سلولزی به دلیل ساختار یکسانی که دارند، هوای گرم را درون خود نگه می دارند و آن را در تماس با آب قرار می دهند. اما پوشال ها هوا را به راحتی از خود عبور می دهند. به همین دلیل راندمان خنک سازی آن ها بسیار ضعیف تر از کولرهای سلولزی است.
  • مصرف انرژی از دیگر تفاوت های کولر آبی سلولزی و پوشالی می باشد. پدهای سلولزی در کولرهای آبی در شرایطی که رطوبت نسبی هوا کمتر از 15 درصد است، می توانند دمای هوای خروجی را به میزان 15 درجه سانتی گراد کاهش دهند. این امر موجب کاهش انرژی مصرفی و خنک سازی بیشتر هوا می شود. در صورتی که در کولرهای پوشالی میزان انرژی مصرفی جهت خنک سازی هوا بسیار بیشتر می باشد.

تفاوت کولر آبی سلولزی و پوشالی با اکوملک

  • تعداد دفعات مورد نیاز جهت تعویض پد و پوشال ها از دیگر تفاوت های کولر آبی سلولزی و پوشالی می باشد. قطعا پوشال های مورد استفاده در کولرهای معمولی حداکثر هر یک تا دو سال یکبار نیاز به تعویض دارند. در صورتی که پدهای سلولزی عمر مفید 3 تا 5 سال دارند.
  • قابلیت شستشوی پدهای سلولزی از دیگر تفاوت های کولر آبی سلولزی و پوشالی است. معمولا پوشال ها قابل شستشو نمی باشند. به همین دلیل است که پس از مدتی نیاز به تعویض دارند. اما پدهای سلولزی قابل شستشو می باشند. از طرفی پس از شستشو شکل و ساختار آن ها تغییر نمی کند و ثابت باقی می ماند.
  • تفاوت هزینه های سالانه جهت نگهداری از کولر آبی سلولزی و پوشالی از دیگر نکاتی است که هنگام خرید آن ها باید مدنظر قرار دهید. به طور مثال هزینه تعویض پوشال ها را باید هر سال پرداخت نمایید. در صورتی که برای تعویض پدهای سلولزی هر 4 سال یکبار باید هزینه پرداخت کرد.
  • میزان خنک سازی کولرها از دیگر تفاوت های کولر آبی سلولزی و پوشالی می باشد. کولرهای سلولزی می توانند خنک سازی یکپارچه و بهتری را ایجاد نمایند. به همین دلیل دمای ایده آل تری را در محیط ایجاد می کنند. در صورتی که به دلیل عبور هوا از پوشال ها، زمانی که پوشال ها خشک می شوند، هوای خنک حدود 20 درصد کاهش پیدا می کند.
253 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *