تشخیص ماسک 3 لایه استاندارد و تقلبی

تشخیص ماسک 3 لایه استاندارد و تقلبی

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

با توجه به اینکه شاهد آن هستیم کووید 19 یا همان ویروس کرونا، هر روزه عده زیادی را به کام مرگ میکشاند و به نحوی همه انسانها را به خود درگیر ساخته است، اما هنوز هم هستند افرادی که بدون توجه به راهکارهای بازدارندگی و رعایت مسائل بهداشتی مانند شناخت دقیق ماسک 3 لایه استاندارد و تقلبی، سلامت خود را به خطر انداخته و موجبات ناراحتی و افسوس خود و دیگران را شامل می شوند.

یکی از نکاتی که برای عدم انتشار و پیشگیری از ابتلا به این ویروس می تواند هم برای خود انسان و هم برای دیگر افراد مخاطب جنبه پیشگیری و موجب بالا بردن سرانه رعایت بهداشت در جامعه باشد، استفاده از ماسک است. اما همین ماسک خود جریانی دارد که در این مقاله قصد داریم به توضیح و مقایسه ماسک 3 لایه استاندارد و تقلبی پرداخته تا شما هموطن محترم در انتخاب و استفاده از ماسک با آگاهی بیشتر اقدام نمایید. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

ماسک 3 لایه استاندارد و تقلبی

همانطور که میدانید سازمان جهانی بهداشت طی ابلاغیه ای همه انسانها را ملزم به استفاده از ماسک در مکانهای پر ازدحام و شلوغ و عمومی نموده است. اما استفاده از ماسک اگر در شرایط استفاده صحیح نباشد هیچ فایده ای برای انسان ندارد.

از طرفی هم اگر استفاده درست انجام شود ولی ماسک از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد نیز می تواند اثربخشی آن را مختل نماید. سوالی که مطرح می شود این است که چگونه می توان ماسک 3 لایه استاندارد و تقلبی را تشخیص داد؟

تشخیص ماسک 3 لایه استاندارد و تقلبی با اکوملک

شناخت ماسک 3 لایه استاندارد و تقلبی

در کنار همه تدابیر و زحماتی که بخش درمان، پزشکان و پرستاران فداکار در هر نقطه از جامعه در کشور ما و کشور های دیگر به دلیل درمان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام می دهند، اما متاسفانه هستند افراد سودجویی که با در نظر گرفتن منافع خود با تهیه و توزیع ماسک های تقلبی در بازار موجب به خطر انداختن جان انسانها می شوند. بر همین اساس لازم است که از ماهیت و مقایسه ماسک 3 لایه استاندارد و تقلبی آگاهی لازم را داشته باشیم.

  • ماسک های استاندارد از سه لایه تشکیل شده اند. این لایه ها می تواند در بین جریانات عطسه و سرفه قرار گرفته و مانع از سرایت ترشحات بوجود آمده به خارج از ماسک شود. ماسک سه لایه ای که تهیه کردید را تفکیک نمایید. لایه وسطی آن را جدا نموده و اقدام به آتش زدن آن توسط فندک نمایید. اگر مشاهده نمودید که به راحتی در حال سوختن می باشد باید اعلام کنم در برابر شما یک ماسک تقلبی قرار دارد.
  • از دیگر موارد و ترفند های مهم برای شناخت ماسک 3 لایه استاندارد و تقلبی، آگاهی از ماهیت ماسک های جراحی اصل است. امروزه این نوع از ماسک ها نیز زیاد استفاده می شود. این ماسک ها از جنس پارچه غیر بافته درست شده پس توجه داشته باشید هیچ اثری از حالت بافته شده ندارد. در طراحی این نوع از ماسک ها یک ماده ذوب شده بین دو لایه پارچه قرار داده می شود که می تواند نقش صافی را داشته باشد و از ورود و خروج آلودگی و میکروب جلوگیری به عمل آورد.
  • از دیگر شرایط تشخیص ماسک 3 لایه استاندارد و تقلبی این است که ماسک های تقلبی هیچ گونه چین خوردگی ندارد و کاملا صاف می باشد. این ماسک ها نمی توانند پوشش کامل بینی تا چانه را داشته باشند.
  • دیگر روش تشخیص تقلبی بودن و یا اصلی بودن ماسک این است که ماسک تهیه شده را بر روی صورت خود نصب نموده و یک شمع روشن را در روبروی خود قرار دهید. حالا خیلی عادی اقدام به دمیدن هوا از دهان خود مبنی بر خاموش نمودن شمع نمایید. اگر شاهد بودید که شمع نسبت به دمیدن هوا از جانب شما واکنش نشان داد و یا خاموش شد، این ماسک تقلبی و غیر قابل استفاده می باشد.
5 مواد غذایی موثر در پیشگیری کرونا
👁️ بخوانید

نتیجه گیری:
ماسک های اصلی دارای یک قالب منحصر بفرد می باشند. به طوری که کاملا بر روی صورت نشسته و قرار می گیرند و هوا از کناره های آن به راحتی وارد نمی شود. بر همین اساس اگر شاهد ماسک هایی صاف و یا دارای شرایطی غیر از موارد گفته شده بودید، از استفاده آن اجتناب کنید تا موجبات ابتلا به ویروس منحوس کرونا را برای خود و هم دیگران شامل نشوید. بهترین راه برای ما، تهیه ماسک از داروخانه ها می باشد.

141 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *