بهترین نواحی برای ساخت ویلا در شمال

بهترین نواحی برای ساخت ویلا در شمال

5,0 rating based on 1,234 ratings
بهترین نواحی برای ساخت ویلا در شمال 600
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگرچه هر طرف از شمال کشور را که نگاه می کنیم به نظر بهترین نواحی برای ساخت ویلا هستند، اما به هر حال نظرات کارشناسی شده و مهمی در این زمینه وجود دارد که تا حدودی شما را مطمئن می کند که در کدام مناطق برای خرید ویلا در شمال اقدام کنید؟

این نظرات یک سری نگاه سرمایه گذاری و ویژه ای هستند که البته نمی توان درصد ثابت و مشخصی برای بازدهی قطعی این تصمیم مهم باشند، ولی در عین حال می توان با توجه به پارامترهای مختلفی که برای ویلاسازی و یا خرید ویلا وجود دارند تا حد زیادی به نتایج درست دست یافت. در ادامه مطلب با هم به این پارامترها خواهیم پرداخت.

بهترین نواحی برای ساخت ویلا چه ویژگی هایی دارند؟

اگر نگاه سرمایه گذاری در این ماجرا داشته باشید، قطعاً در کنار ویژگی هایی که در مورد خود ویلا برایتان اهمیت دارد به نکات دیگری هم توجه می کنید. مثل اینکه آیا شهر و منطقه ای که برای خرید ویلا در گیلان انتخاب کردید، جنبه توریستی دارد یا خیر؟

همین یک ویژگی می تواند نشان از افزایش سرمایه شما در طولانی مدت باشد. در این قسمت می خواهیم با هم نگاهی به مهم ترین ویژگی های بهترین نواحی برای ساخت ویلا داشته باشیم:

  1. داشتن موقعیت استراتژیک شهر و یا روستای انتخابی شما

همانطور که تا حدودی در بخش قبل به آن اشاره کردیم، توریستی بودن و داشتن جاذبه های گردشگری یکی از مهم ترین ویژگی های شهرهای برتر شمالی می باشند. این پارامترها باعث می شود تا گردشگر بیشتری همه ساله به آن منطقه سفر کرده و همین عامل به تنهایی می تواند مهم ترین دلیل برای پیشرفت و آبادانی یک شهر و یا روستا باشد.

به عنوان مثال شهرهایی مثل نوشهر، رویان، کلارآباد و متل قو در سال های اخیر با نگاه ویژه ای که از سمت سرمایه گذاران به آن ها شده شاهد رشد شهرک سازی و موقعیت بهتری در انتخاب نواحی برای ساخت ویلا داشته است.

بخوانید: بهترین روش ها در خرید ویلا در گیلان

  1. داشتن مسیرهای رفت و آمد و تردد شهری مناسب

یکی از دلایلی که باعث شده تا شهرهایی که در بخش قبلی نام بردیم با رونق و پیشرفت قابل توجهی همراه باشد این است که مسیرهای منتهی به آن ها که از جاده های کندوان و کرج چالوس گرفته تا جاده هراز و مسیرهای منتهی به شهر رشت و یا قائمشهر همگی از جاذبه های طبیعی بسیار زیبایی برخوردار بوده که همه ساله ترافیک بسیار سنگین این جاده ها نشان از ورود صدها مسافر به شهرهای شمالی کشور دارد.

داشتن مسیرهای جاده ای مناسب و بی دردسر به این مناطق می تواند نشان دهنده دلیل انتخاب مردم جهت بهترین نواحی برای ساخت ویلا باشد.

  1. شهرهای ساحلی و جنگلی شمال، همواره بهترین نواحی برای ساخت ویلا هستند

همه ما می دانیم که دریا و جنگل 2 پارامتر اصلی استان گیلان و مازندران محسوب می شوند که بخش اصلی صنعت توریسم را به خود اختصاص می دهند. شهرهایی مثل زیباکنار، بندر انزلی، کیاشهر، متل قو و… بهترین مناطق برای خرید ویلا ساحلی هستند. شهرهایی مثل: فومن، ماسوله، لاهیجان و آستانه اشرفیه هم از موقعیت مناسبی برای ساخت و یا خرید ویلا جنگلی برخورداند.

شهرهایی که امتیاز دریا و جنگل را با هم دارند نسبت به سایر مناطق اطراف ارزش بیشتری از نگاه سرمایه گذاری و خرید ویلا برخوردارند. اما شهرهایی مثل: محمودآباد، چمستان، بابلسر و نور که از نظر مسافت اختلاف نسبتاً زیادی بین دریا و جنگل آن ها وجود دارد، در اولویت های بعدی این تصمیم مهم قرار می گیرند.

نواحی برای ساخت ویلا در شمال

  1. شهرهای آرام و بدون ترافیک شمال، بهترین نواحی برای ساخت ویلا از نگاه پایتخت نشینان

ترافیک های چند ساعته در تهران باعث شده تا افرادی که در این شهر پر سر و صدا زندگی می کنند از این حجم شلوغی و آلودگی فراری شده و به شهرهای آرام و بدون ترافیک شمال مثل کلاردشت، نمک آبرود، انزلی و… آمده تا با شناخت بیشتر این نواحی برای ساخت ویلا شمال اقدام کنند.

تا جایی که عده ای ویلاهای مستقل و تنها را به ویلاهای شهرکی ترجیح داده و سعی می کنند به دنبال نقاط بکر و کمتر دیده شده این استان ها باشند تا اینکه در شهرک های بزرگ و شلوغ به خرید ویلا در شمال اقدام کنند.

  1. داشتن امکاناتی مثل تله کابین و مراکز خرید بهترین گزینه برای ساخت ویلا

بسیاری از گردشگران و مسافران به مناطق شمالی کشور هستند که با هدف گردشگری و دیدن طبیعت شهرهای شمالی به این نواحی سر می زنند اما در مسیرهای برگشت و یا اقامت های چند روزه خود به سمت جاده چالوس یا نمک آبرود رفته تا از مراکز تفریحی و رفاهی آن ها استفاده کنند.

شهرهایی مثل رامسر در استان مازندران و لاهیجان در استان گیلان با داشتن مجموعه تله کابین های جذاب شمال جزو این مناطق محسوب می شوند که همواره از جایگاه خوبی برای ساخت و یا خرید ویلا برخوردارند.

بهترین نواحی برای ساخت ویلا شمال از نظر شما چیست؟

علاوه بر تمامی مواردی که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم، عده ای هم هستند که بیشترین نیاز آن ها از خرید یک ویلا در این نواحی داشتن محیطی دنج و آرام با چشم اندازی زیباست که مزاحمت های زندگی شهری در کلانشهرهای دیگر را نداشته باشند.

از نظر شما بهترین این نواحی کدامند؟!

پیشنهاد ما این است که حتماً قبل از سرمایه گذاری در این حوزه با یک مشاور املاک کاربلد مشورت کرده تا جدیدترین تغییرات بازار ملکی را برایتان شرح داده و بعد با توجه به نیاز شما و خواسته هایی که از این سرمایه گذاری دارید راهنماییتان کند.

جمعبندی

با شناخت بهترین نواحی برای ساخت ویلا در استان های شمالی کشور به راحتی می توانید با کوچکترین بهانه ای به این استان های جذاب و دلپذیر سفر کرده و لحظات خوب و خوشی را در کنار خانواده داشته باشید. زندگی در استان های شمالی جذابیت هایی دارد که می توانید با خرید ویلا در گیلان تجربه کنید.

با خرید زمین در مناطقی از شمال که رشد قابل توجهی نداشته ولی پتانسیل های لازم را در این زمینه دارد، می توانید با سرمایه گذاری کمتر رشد قابل توجهی از این تصمیم بزرگ خود را با شروع ویلاسازی در این نواحی داشته باشید.

منبع: اکوملک

910 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *