بهترین مناطق جنگل نوردی در شمال

بهترین مناطق جنگل نوردی در شمال

5,0 rating based on 1,234 ratings
بهترین مناطق جنگل نوردی در شمال
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

اگر شما قرار باشد به سفر بروید، کدام مقصد را انتخاب می کنید؟ جنگل نوردی شمال و یا دریا؟! نه تنها شمال کشور، بلکه مناطقی از جنوب هم دارای جنگل های بسیاریست که البته در این مطلب می خواهیم به بهترین جنگل های شمال اشاره کنیم.

شاید اگر شما یک شهروند شمالی هم باشید، با شنیدن اسم برخی از جنگل های شمال کشور تعجب کنید و کنجکاو شوید و آن را در اینترنت جستجو کرده تا تصاویرش را ببینید! چرا که تعداد این جنگل ها بسیار زیادست و اگر بخواهید فقط چند نمونه از آن ها را به دیگران معرفی کنید، واقعاً نتوانید! اما در سال های اخیر به لطف تورهای گردشگری، مناطق جدید و بکری از جنگل های شمال به دوستداران طبیعت گردی معرفی شده اند که در این مطلب به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

معرفی جنگل های مازندران

  1. جنگل لاجیم

در روستای لاجیم شهرستان سوادکوه، جنگلی وجود دارد که مقصد علاقمندان به جنگل نوردی شمال می باشد. این جنگل که از درختان قدیمی و تنومندی برخوردار است، در 30 کیلومتری شمال شرقی پل سفید قرار دارد. اگر می خواهید چند ساعتی هم که شده از هیاهوی زندگی شهری فاصله بگیرید، به جنگل لاجیم بروید.

از آنجایی که جنگل لاجیم از شرق به جنگل های آچو، از جنوب به روستاهای اتو و پیرنعیم و از غرب هم به سوخته سرا وصل می شود و در ارتفاع بالایی از کوه قرار دارد، دور تا دور آن را حیوانات وحشی چون روباه پر کرده است که از این جهت باید مراقب باشید.

  1. زیباترین جنگل مازندران، دو هزار

حتماً اسم جاده دو هزار به گوشتان خورده است. اگر می خواهید به مکانی سرسبز در دل جنگل های طبیعی بروید که انگار موسیقی پرندگان و صدای رودخانه ها در آن نواخته می شود، بهتر است بین ماه های شهریور تا آذر ماه را برای رفتن به جنگل دو هزار انتخاب کنید.

جنگل های دو هزار و سه هزار که بسیار معروف هم هستند، در شهر تنکابن مازندران قرار دارند و به صنعت گردشگری آنجا کمک زیادی کرده اند. جاده ای که برای رسیدن به این دو مقصد باید طی کنید، از دو طرف به جنگل محدود شده و منظره فوق العاده ای خلق کرده است. هر چه به ارتفاعات نزدیک تر می شوید، مه و ابر غلیظ بیشتر شده و باید با دقت بیشتری رانندگی کنید.

  1. جنگل پلنگ دره

در مسیر قائم شهر به فیروزکوه و در شیرگاهِ سوادکوه، منطقه جنگلی بسیار زیبایی وجود دارد که آبشار و رودخانه را به یکدیگر متصل می کند. در اطراف آبشار این منطقه می توانید در فصول گرم سال به آب تنی هم مشغول شوید. از تهران تا جنگل پلنگ دره، 240 کیلومتر راه در پیش دارید که به راستی یکی از زیباترین جنگل نوردی شمال محسوب می شود.

  1. جنگل های هیرکانی

حالا می خواهیم شما را به دیدن قدیمی ترین مناطق جنگلی شمال کشور که از هیرکان جمهوری آذربایجان شروع شده و بعد عبور از شهر آستارا تا گرگان ادامه می یابد، دعوت کنیم! برخی معتقدند که این جنگل قدیمی به دوران دایناسورها برمیگردد! وسعت جنگل های هیرکانی که همه نواحی جنوبی دریای خزر را دربرمیگیرد، بسیار زیاد بوده و به همین دلیل 300 گونه پرندگان، 100 گونه پستانداران و 150 گونه گیاه بومی در آنجا یافت می شوند.

زیباترین مناطق جنگل نوردی شمال

زیباترین مناطق جنگل نوردی شمال با اکوملک

  1. جنگل دالخانی

در اطراف رامسر عروس ایران، می توانید به یکی از مناطق جنگل نوردی شمال که به دالان بهشت معروف است، سر بزنید. این جنگل یکی از بکرترین مناطق جنگلی مازندران محسوب می شود که در ارتفاع 800 متری از سطح دریا قرار دارد. به راستی که قدم زدن و جنگل نوردی در این منطقه زیبا با مه صبحگاهی، برای هر کسی لذت بخش خواهد بود.

معرفی منطقه گردشگری سقالکسار رشت + تصویر
👁️ بخوانید

یکی از نکات مثبت این جنگل، مناظری سرسبز و به دور از هرگونه زباله است که با دستان زحمتکش مسئولان نظافتی تمیز می شود. با توجه به رطوبت بالای مناطق شمالی کشور در تابستان، اما این مژده را می دهیم که در این جنگل فضای خنک و مطبوعی را حتی در گرمای تابستان برایتان فراهم می کند.

  1. جنگل سیاه بیشه

متاسفانه جنگل بکر سیاه بیشه که زمانی یکی از زیباترین مناطق جنگل نوردی شمال بود، امروزه به دلیل کم لطفی ما انسان ها و خطری که طبیعت آنجا را تهدید می کرد، به منطقه حفاظت شده تبدیل شد. این جنگل باشکوه در جاده چالوس، روستای مرزن آباد و در کنار روستای سیاه بیشه قرار دارد.

  1. جنگل سی سنگان

اگر می خواهید لذت کارتینگ، اسب سواری، موتور سواری و انواع تفریحات آبی را تجربه کنید، حتماً به جنگل سی سنگان واقع در 30 کیلومتری جاده نوشهر به نور مازندران سفر کنید. هر آن چیزی که تا به حال از جنگل های زیبا و پوشیده از خزه در ذهن دارید، داخل این جنگل می توانید از نزدیک مشاهده کنید.

بهترین مناطق جنگل نوردی گیلان

جنگل سراوان

در 17 کیلومتری شهر رشت و در مسیر رشت به تهران، می توانید به منطقه ای جنگلی بروید که در کنار دریاچه و رودخانه، مناظر زیبایی خلق کرده است. در این محوطه درختان کمیابی وجود دارد که به خاص بودن جنگل سراوان افزوده است. به همین دلیل بی شک یکی از فوق العاده ترین مناظر زیبای پاییز را خلق می کند.

این جنگل در ارتفاع 200 متری از سطح دریا قرار دارد. در دریاچه این جنگل، می توانید به قایق سواری مشغول شوید.

زیباترین جنگل های گرگان

  1. ناهارخوران

جنگل ناهارخوران که شهرت جهانی دارد، به عنوان یکی از بزرگترین پارک جنگلی کشور با وسعت حدود 300 هکتار به شمار می رود که تنها 8 کیلومتر از شهر گرگان فاصله دارد. اغلب مسافرانی که از مسیر استان گلستان عبور می کنند، برای تفریح و استراحت به این جنگل باشکوه سر میزنند.

  1. جنگل النگدره

در جاده منتهی به ناهارخوران، یکی دیگر از مناطق جنگل نوردی شمال واقع شده که به راستی یکی از میراث ملی ما ایرانیان به شمار می رود. درختان افرا، توسکا و بلوط در این نواحی به زیبایی های جنگل افزوده است. در این جنگل النگدره که 185 هکتار وسعت دارد، امکان دوچرخه سواری و کمپ زدن برایتان فراهم شده است.

معرفی کامل شهر دیلمان
👁️ بخوانید
جمعبندی

حالا که با بهترین مناطق جنگل نوردی شمال آشنا شدید، شما کدامیک را برای سفر و گردشگری انتخاب می کنید؟ تا به حال کدامیک از آن ها را از نزدیک دیده اید؟ اگر مناطق جنگلی دیگری در شمال کشور می شناسید و یا به آن سفر کرده اید، می توانید برای ما در پایان همین مطلب بنویسید تا بیشتر با آن ها آشنا شویم.

با اکوملک همراه باشید

608 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *