بهترین مشاور املاک چه کسی است؟

بهترین مشاور املاک چه کسی است؟

5,0 rating based on 1,234 ratings
بهترین مشاور املاک چه کسی است؟
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

تفاوت بهترین مشاور املاک با سایر افرادی که به این اسم در جامعه شناخته شده اند در این است که مجموعه ای از صفات و ویژگی هایی هستند که آن ها را از بقیه متمایز کرده است. در واقع یک مشاور املاک حرفه ای به نکاتی در معاملات دقت می کند که شاید بقیه این حساسیت ها را نداشته باشند.

در ادامه به اسراری از شناخت بهترین مشاور املاک خواهیم پرداخت تا با این ویژگی ها بیشتر آشنا شوید.

چرا باید به دنبال بهترین مسئول مشاور ملکی بود؟

انجام معاملات بزرگ در زندگی هر کسی ممکن است تنها یک بار اتفاق بیفتد و به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است. خرید خانه و یا خرید ویلا در شمال نتیجه یک عمر سرمایه هر کدام از ماست پس نباید خیلی راحت از کنارش عبور کرد و وقتی به مهم ترین مرحله خرید یعنی کمک گرفتن از یک مشاور املاک مطمئن رسید آن را کم ارزش تر بدانیم!

برای اینکه بدانید چگونه به شناخت بهترین مشاور املاک برسید، به 10 مورد از مهم ترین ویژگی های این افراد اشاره می کنیم:

  1. سابقه کاری مفید مشاور املاک را بررسی کنید

افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند، هر کدام کارشان را از یک نقطه ای شروع کرده اند. اما چیزی که برای این حرفه لازم و ضروریست داشتن سابقه مفید و معاملات تجاری پر رنگ در سابقه کاری آن هاست. پس نباید صرفاً به تاریخ شروع کار مبتدی آن ها بسنده کنید، بلکه باید از ابتدای پروژه های موفقیت آمیزی که این افراد یک طرف معامله آن ها بودند را با دقت بررسی کنید و در لیست بهترین مشاور املاک تا اینجای کار داشته باشید.

بخوانید: 10 نکته حیاتی در هنگام مراجعه به مشاور املاک

  1. داشتن فن بیان مناسب و ارائه بهترین گزینه های خرید و فروش

هر چقدر هم که یک مشاور املاک تجربه کافی و مفیدی در این زمینه داشته باشد ولی فن بیان درستی برای ارائه توضیحات تکمیلی ملک مورد نظر مشتری نداشته باشد، نمی توان از او به عنوان بهترین مشاور املاک یاد کرد. مسئول مشاور ملکی باید بتواند نیازهای مشتری را در همان دقیقه های اول ملاقات شناسایی کرده و به سرعت موارد مشابه با آن را معرفی کند.

صحبت کردن درباره ویژگی های یک ملک و یا زمین می تواند در به ثمر رسیدن یک معامله نقش مهمی داشته باشد.

  1. داشتن شناخت و دانش محلی از منطقه

یکی از مشکلاتی که در برخی از مشاورین املاک دیده می شود، نداشتن اطلاعات کافی درباره محله و منطقه ای که در آنجا آژانش مشاوره املاک دارند می باشد. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که بهترین مشاور املاک را از سایر هم صنفی های خود جدا می کند، این است که دانش محلی بسیار کاملی از اطراف خود دارند و به همین دلیل می توانند راهنمای بسیار مناسبی برای مشتریان باشند.

برای شناخت محله و منطقه خود پیش از اینکه وارد دنیای معاملات ملکی شوید، وقت بگذارید و پله های موفقیت را یکی یکی سپری کند.

  1. بهترین مشاورین املاک فعالیت های گروهی دارند

در آمارها و بررسی هایی که انجام شده به این نتیجه می رسیم که در بسیاری از کشورهای دنیا و البته تا حدودی ایران، مشاوره املاک به صورت گروهی و تیمی انجام می شود. چیزی که در بسیاری از دفاتر مشاوره املاک شهر و محله خود نمی بینید و با یک یا دو نفر در آنجا مواجه هستید.

مشاوره تیمی کمک می کند تا انجام یک معامله ملکی سرعت گرفته و مشکلات حقوقی در آن ایجاد نشود. زیرا بخشی از تیم درباره مشکلات حقوقی و بررسی های سند ملک فعالیت دارند که به شکل تخصصی به این حوزه وارد می شوند.

  1. داشتن مشتریان ثابت در گرو صداقت مشاورین املاک است

یکی از مهم ترین وجه های کاری هر مشاور املاکی داشتن صداقت و درستی در انجام معاملات می باشد. اگر چنین ویژگی ای در آن ها وجود نداشته باشد، مسلماً مشتریانشان ریزش کرده و رفته رفته کم می شود. برای اینکه به یکی از بهترین مشاور املاک منطقه خود تبدیل شوید، بهتر است این اصل مهم را هرگز فراموش نکنید.

بهترین مشاور املاک

  1. داشتن به روزترین اطلاعات در حوزه مسکن

هر کسی که برای خرید ملک و یا فروش خانه به دفاتر مشاور املاک سر می زند، انتظار دارد با یک کارشناس متخصص در این حوزه مشاوره بگیرد. بنابراین باید اطلاعات حقوقی و قانونی در زمینه خرید و فروش ملک را بدانید تا بتوانید به سوالات آن ها پاسخ دهید.

شناخت بهترین مشاور املاک کمک می کند تا دیگر نگران این بخش ماجرا نبوده و با اطمینان کامل از راهنمایی های او استفاده کنید.

  1. کمک گرفتن از تکنولوژی برای داشتن ارتباطی پایدار با مشتری

این روزها وقت گذاشتن برای کاغذ نویسی های مرسوم در آژانس های معاملات ملکی خیلی مورد استقبال قرار نمی گیرد و چه بسا آن ها را از لیست بهترین مشاور املاک هم خط بزند! مشتریان برای اینکه هر لحظه در جریان توضیحات تکمیلی مشاورین املاک قرار بگیرند، باید وارد سیستم اتوماسیون اداری آن ها شوند.

این کار علاوه بر به روز رسانی مشتری، باعث می شود تا زنجیره ارتباطی که بین او و مشاور املاک به وجود آمده قطع نشده و رغبت بیشتری برای ادامه مسیر داشته باشد. پیگیری در معامله یکی از ویژگی های اصلی مشاورین املاک موفق است.

  1. شوق و اشتیاق کاری باید در مشاور املاک وجود داشته باشد

تا زمانی که خودتان به عنوان یک مشاور املاک نشاط و توانایی لازم را برای برقراری ارتباط با مشتری در خود ایجاد نکرده باشید، نباید انتظار داشته باشید که به یک معامله ای سودآور برسید. برای اینکه مراجعه کنندگان به دفتر خود را به مشتریان واقعی تبدیل کنید، باید در قدم اول از دید یک مشاور و رفیق با او وارد مذاکره شوید.

اگر فقط یک لحظه طرف مقابل شما احساس کند که مشاوره هایتان بوی منفعت طلبی می دهد، به شما اعتماد نمی کند و از ادامه مسیر منصرف می شود. پس اول از همه باید یک دوست باشید تا راهنما.

  1. در تمام حالات به اعصاب خود مسلط هستند

یک مشاور املاک موفق کسی است که در پایان مذاکرات اگر نتیجه ای هم برایش نداشته باشد، عصبی نمی شود و سعی می کند مشتری مداری خود را ادامه دهد. این ویژگی باعث می شود تا مشتریان حسن نیت آن ها را درک کرده و اگر این مذاکره برای خودشان مفید نبوده و به ثمر نرسیده باشد، معرف خوبی برای دیگران باشند.

به همین طریق شما ناخواسته باعث تبلیغ خود در کار شده اید که یکی از بهترین روش های تبلیغاتی می باشد.

  1. داشتن یک برنامه منظم برای مدیریت کردن مشتریان

افراد موفق همیشه با یک برنامه ریزی خاصی کارهایشان را پیش می برند. مشاورین املاک موفق هم از این قضیه مستثنی نیستند و با برنامه ریزی سعی می کنند کارهایی نظیر قرارهای تمدید سالانه مستاجرین، اعلام آمادگی تاریخ دریافت مبایعه نامه و… را به مشتریان خود خبر دهند و با این کار تعامل بیشتری با آن ها داشته باشند.

جمعبندی

بهترین مشاور املاک افرادی هستند که مجموعه ای از صفات و ویژگی هایی که در این محتوا به آن ها اشاره کردیم را تا حد زیادی داشته باشند و اعتماد مشتریان خود را جلب کنند.

منبع: اکو ملک

916 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *