بهترین روستاهای شمال برای بازنشستگان

بهترین روستاهای شمال برای بازنشستگان

5,0 rating based on 1,234 ratings
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

در این مقاله قرار است اشاره به محیط ها و شهر هایی داشته باشیم که می تواند برای مهاجرت و خلاصی از مشکلات رایج شهرنشینی، بهترین گزینه برای افراد با سنین بالا باشد و در ادامه به معرفی بهترین روستاهای شمال اشاره خواهد شد که برای نقل مکان این افراد می تواند مناسب باشد.

بسیاری از افرادی که جزو ساکنان شهر های بزرگ مخصوصا پایتخت میباشند، با توجه به مزایایی که سکونت در این شهر ها برایشان دارد اما، علاقمند به ترک و مهاجرت از این محیط ها هستند. از دلایل مهم و اساسی که برای این هدف میتوان اشاره داشت فرار از شلوغی و آلودگی های زیست محیطی میباشد که روز به روز در این شهر ها در حال افزایش است.

این شرایط می تواند برای همه سنین مشکل آفرین باشد چه برسد برای افرادی که دارای سنین بالا می باشند و به دلیل این آلودگی ها هر لحظه می تواند خطرات تنفسی و بیماری های قلبی عروقی در کمین این افراد باشد.

چرا بهترین روستاهای شمال برای بازنشستگان خوب است

انسان تا زمانی که در شرایط جوانی است و به فکر انجام فعالیت ها و کار برای جمع آوری پول و ایجاد راحتی به جهت معیشت برای خود و خانواده است، به همین خاطر زندگی در شهر را اولویت می داند. پس در این شرایط هیچ گاه به آلودگی و شلوغی و مشکلات رایج در این محیط ها فکر نمیکند. اما زمانی که به سن بازنشستگی نزدیک شود، به مشکلات شهرنشینی می اندیشد. به همین خاطر است که هر زمان از زیبایی ها و آب و هوای بهترین روستاهای شمال صحبت به میان می آید چشمانشان برق میزند و این بار هدفی جز اقامت در این محیط ها برایشان لذت بخش نمی باشد. با توجه به اینکه در مازندران و گیلان هزاران روستا وجود دارد که می تواند برای هدف اقامت و سکونت بهترین انتخاب این افراد باشد، در ادامه شما را با نمونه هایی از این مناطق آشنا می کنیم.

بهترین روستاهای شمال برای بازنشستگان با اکوملک

معرفی بهترین روستاهای شمال برای بازنشستگان

روستای اسالم

این روستا جزو زیباترین روستاهای شمال کشور است. این روستا اگر چه روستای کوچکی است اما با جنگل ها و طبیعت بکر و البته مردمان مهمان نواز و مهربانی که دارد می توانند برای زندگی شرایط خوبی را برای شما داشته باشد. جاده اسالم به خلخال از زیباترین جاده های ایران است که منتظر ثبت در یونسکو است. در این روستا شرایط کار به جهت تولید و پرورش بلدرچین، قارچ و انواع محصولات کشاورزی مهیا می باشد و از نظر امکانات رفاهی مانند برق و گاز و آب خیالتان می تواند راحت باشد.

گردشی کوتاه در طبیعت ماسال
👁️ بخوانید

روستای حیران آستارا

به طور کلی روستا های اطراف آستارا از امکانات رفاهی خوبی بهره مند می باشند و می توان آنها را از گزینه های بهترین روستاهای شمال برای زندگی دانست. روستای گردنه حیران یکی از مکان های توریستی شهر آستارا است و امکانات خوبی برای اشتغال در زمینه گردشگری را برای شما می تواند فراهم آورد. این روستا با بهره مندی از امکانات آب و گاز و برق موقعیت مناسبی را برای زندگی می تواند برای شما ایجاد نماید.

روستاهای اطراف جنگل گیسوم

از دیگر روستا هایی که می توان نام برد روستاهای اطراف جنگل گیسوم به عنوان یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری گیلان می باشد. این روستا ها به دلیل موهبت این جنگل، رونق پیدا کرده است و از بازارچه محلی زیبا و امکانات رفاهی خوبی برخوردار می باشد.

روستای شفارود

اگر از آن دسته از افرادی هستید که سفر به شمال برایتان بدون دریا معنی ندارد، روستای شفارود را برای شما پیشنهاد می کنیم. این روستا با سواحل زیبا و جذابی که دارد می تواند از بهترین روستاهای شمال برای زندگی باشد. سواحل این روستا هر کدام دارای زیبایی های مخصوص به خود است و این نکته موجب شده است که از بهترین روستاهای گیلان بشمار آید. امکانات رفاهی در این روستا نیز خوب است و برای زندگی محل مناسبی است.

روستای آبکنار یا تربه

در آخر شما را با یک روستای بی نظیر اطراف بندر انزلی آشنا می کنم. اگر از آن دسته از افرادی هستید که به زندگی در محیط های تالابی با حیات وحش مثال زدنی که دارد علاقمند هستید، روستای آبکنار می تواند عالی باشد. به دلیل وجود گل های نیلوفر در تالاب های این روستا و البته پرندگان مهاجر همه ساله شاهد حضور گردشگران زیادی در این منطقه  هستیم که رونق اقتصادی را در این منطقه افزایش داده است.

نتیجه:
با توجه به گسترش زندگی شهرنشینی و البته افزایش وجود امکانات رفاهی در شهر ها و روستا های شمال کشور، از بهترین تصمیمات ساکنین شهر های بزرگ می تواند ادامه زندگی در این مناطق باشد.

504 👁️
 
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *