بررسی آب و هوای توتکابن گیلان

بررسی آب و هوای توتکابن گیلان

5,0 rating based on 1,234 ratings
بررسی آب و هوای توتکابن گیلان
🕒 زمان مطالعه: 4 دقیقه

آشنایی با آب و هوای هر منطقه، می تواند در انتخاب درست مقصد برای سفر و گردشگری مطلوب باشد. آب و هوای توتکابن گیلان به دلیل نزدیکی به رشته کوه های البرز، بسیار عالی به نظر می رسد. به همین دلیل شهر رستم آباد و رودبار، دارای دشت های زیبا و مناطق دیدنی بسیار زیادی می باشد که به عنوان مقصد گردشگری مسافران انتخاب می شود.

اما آب و هوای شهر توتکابن چه ویژگی های منحصر به فردی دارد که انتخاب بسیاری از مسافران از شهرهای دور و نزدیک است؟ با این مطلب همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

ریشه نامگذاری شهر توتکابن

از آنجایی که در گذشته، این منطقه صاحب درختان توت بسیاری بود، به آن “توتک بن” می گفتند که بعدها به “توتکابن” تغییر یافت. این شهرستان در حدود 16 کیلومتری شمال شرقی رودبار، حدود 2 کیلومتری شرق رستم آباد و 12 کیلومتری غرب کوه درفک واقع شده است.

دو قسمت بالا محله و پایین محله این شهرستان، به کمک پلی که بر روی رودخانه سفیدرود ساخته شده است، به جاده اصلی رشت – قزوین متصل می شود. جالب است بدانید قبل از احداث این پل، تنها راه دسترسی به جاده از توتکابن، به کمک قایق سواری بود!

توتکابن، مسیری برای رفتن به ییلاقات

بعد از آشنایی با آب و هوای توتکابن گیلان حتماً بارها و بارها مهمان مردم خونگرم این منطقه خواهید شد. شهر توتکابن یکی از مسیرهای اصلی برای رسیدن به ییلاق سی دشت می باشد. مردم این شهرستان به گویش شیرین تاتی صحبت می کنند که به گویش سپیدرودی نیز شهرت دارد.

کشاورزی، باغداری و دامداری اصلی ترین شغل و حرفه مردم این شهر را تشکیل می دهد. کاشت عدس، گندم، هندوانه، گردو، زیتون و انواع صیفی جات، بیشترین محصولات این منطقه به شمار می روند. از آنجایی که این ناحیه در ارتفاع بیشتری نسبت به مناطق جلگه ای گیلان از دریا قرار دارد، به همین دلیل درصد رطوبت آب و هوای توتکابن گیلان کمتر از سایر نقاط است.

به همین دلیل فرصتی عالی برای اجاره ویلا در شمال برای فصول گرم سال می باشد.

آشنایی با آب و هوای توتکابن

آشنایی با آب و هوای توتکابن با اکوملک

ییلاقات خوش آب و هوای توتکابن گیلان

هرچه از منطقه اصلی شهر توتکابن فاصله بگیرید، به ییلاقات خوش آب و هوای آن نزدیک تر می شوید. ییلاق لارنه، درفک، سی دشت و کوه های پلنگ کول، بهترین ییلاقات این ناحیه هستند که در تابستان ها مملو از جمعیت می شود. روستای استخرگاه، به دلیل داشتن چشم اندازی عالی، یکی دیگر از مراکزی به شمار می رود که این روزها اکثر مردم برای گردشگری و ثبت لحظاتی زیبا، به آنجا سفر می کنند.

معرفی کامل شهر دیلمان
👁️ بخوانید

روستای شیرکوه، پاریس کوچک توتکابن

از شرایط عالی آب و هوای توتکابن گیلان هر چقدر بگوییم، کم گفته ایم. روستای شیرکوه این شهرستان، در دهستان رحمت آباد و در 4 کیلومتری توتکابن واقع شده است. از این روستا به راحتی می توانید به قله درفک دسترسی داشته باشید. زیبایی این روستا که در بین اهالی محلی منطقه، به پاریس کوچولو معروف است، به قدریست که تصاویری بهشت گونه از مه صبحگاهی و آواز خوش پرندگان برای همه گردشگران ایجاد می کند.

رودخانه ای هم در این روستا جریان دارد که به زیبایی های آن افزوده و باعث زندگی بخشیدن به درختان و گیاهان آن اطراف شده است. روستای شیرکوه، مسیر اصلی دسترسی به ییلاقاتی چون: زرد گلی، چالکسرایی، دیوخانی و عمارلو می باشد.

نقله بر، مقصد بسیاری از گردشگران تابستانی

میزان بارندگی سالانه در شهر توتکابن، از شهر رشت که یک منطقه جلگه ای محسوب می شود، بسیار کمتر است. یکی از مناطق آب و هوای توتکابن گیلان که در مراتع روستایی قرار دارد، جنگل ییلاقی نقله بر می باشد. از آنجایی که رودخانه خروشان سپیدرود از آن عبور می کند، بسیار دیدنی و خوش آب و هواست.

اگر می خواهید در گرمای شدید تابستان، به یک منطقه خنک در اطراف رودبار پناه ببرید، جنگل های نقله بر بهترین گزینه است. طبیعت گردی در روستاهای توتکابن برای هر کسی جذابیت دارد. به همین دلیل می توانید با دیدن جاهای دیدنی توتکابن، لحظات خوب و خوشی را برای خودتان رقم بزنید.

وضعیت خرید و فروش ملک در توتکابن

آب و هوای توتکابن گیلان به گونه ایست که شرایط را برای اقامت های طولانی مسافران به خوبی فراهم کرده است. به همین دلیل، وضعیت ساخت و ساز ملک و ویلا در ییلاقات توتکابن به خوبی فراهم شده است. یکی از دغدغه های مسافران و تورهای گردشگری که به مناطق کمتر دیده شده و بکر طبیعی می روند، همین موضوع اقامت است.

به این ترتیب با اجاره ویلا در این نواحی، می توانید ساعات خوب و خوشی را سپری کنید. از طرفی به دلیل اینکه این شهرستان در موقعیت ورودی تهران به رشت واقع شده است، شانس اجاره و خرید و فروش ویلا در این نواحی بیشتر شده و به همین دلیل مورد توجه سازندگان املاک قرار گرفته است.

وام جوانان و خرید واحد مسکونی
👁️ بخوانید
جمعبندی

آشنایی با آب و هوای توتکابن گیلان می تواند مقایسه خوبی برای علاقمندان به گردشگری باشد که تحمل شرایط گرم و شرجی تابستان های شمال را ندارند اما همیشه از سرسبزی و طراوت این نواحی لذت میبرند. بنابراین اگر شما هم یکی از همین افراد هستید، می توانید با مراجعه به دفاتر مشاور املاک این شهرستان، برای چند شب هم که شده، لذت زندگی در روستا را تجربه کنید.

با اکوملک همراه باشید

515 👁️
 
+1
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *