صفر تا صد بازسازی خانه کلنگی

صفر تا صد بازسازی خانه کلنگی

5,0 rating based on 1,234 ratings
صفر تا صد بازسازی خانه کلنگی
🕒 زمان مطالعه: 5 دقیقه

تغییرات اساسی در بناهای قدیمی که این روزها بیشتر دیده می شود، بازسازی خانه کلنگی می گویند که با چند روش ساده می توانید این کار را انجام دهید. متاسفانه همین که دو دهه از ساخت یک خانه ویلایی می گذرد، مالک به فکر تخریب و مشارکت در ساخت آپارتمان است تا به سوددهی بالایی دست یابد.

برخی از خانه های کلنگی هم البته فقط به نوسازی نیاز دارند که شامل گچ کاری، رنگ آمیزی و… است. در این مطلب می خواهیم به مراحل و ایده های بازسازی خانه کلنگی اشاره کنیم و تا حدودی هزینه های این مسیر را تخمین بزنیم.

بررسی ایرادات خانه کلنگی

آیا تا به حال فکر کرده اید که اگر بخواهید خانه کلنگی خود را بازسازی کنید، از کدام قسمت آن باید شروع کرد؟ تغییراتی که برای این خانه در نظر گرفته اید، اساسی هستند و به بازسازی نیاز است یا اینکه تنها با چند تغییر در ظاهر خانه و به کمک ایده های نوسازی، می توانید عیوب را برطرف کنید؟

پاسخ به این سوالات تا حد زیادی می تواند مشکلات بازسازی خانه کلنگی را برایتان آشکار کرده و بدانید که باید از کجا شروع کنید؟ بنابراین در اولین قدم برای بازسازی خانه قدیمی، ایرادات آن را دسته بندی کنید.

ایده های بازسازی خانه کلنگی

قدمت زیاد خانه های کلنگی، امنیت و ایمنی را کاهش داده و برای ساکنین آن، خطراتی نیز به همراه دارد. علاوه بر اینکه می توانید با پیاده سازی تغییراتی در ملک قدیمی خود، از نظر ظاهر و معماری بنا به زیباتر شدن آن کمک کنید، به کمک استفاده از متریال جدید، کیفیت ساخت را هم افزایش می دهد.

به عنوان مثال، استفاده از سقف کناف و یا نورپردازی های مدرن در دکوراسیون داخلی خانه، می تواند نقش زیادی در زیبایی ظاهری آن داشته باشد. اما نباید از سیستم تهویه، وسایل سرمایشی و گرمایشی اصولی در خانه غافل شد. شما می توانید در این زمینه از کارشناسان متخصص در حوزه دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

هدف از بازسازی خانه کلنگی چیست؟

یکی از مهمترین اهداف این کار، از بین بردن نواقص و مشکلات خانه است که از کیفیت پایین متریال ساختمانی رنج میبرند. پوسیدگی دیوارها، مشکلات سقف، ایراداتی در نحوه چیدمان و استفاده از کابینت های قدیمی در آشپزخانه، دیوارکشی هایی غیر اصولی و یا در بعضی مواقع تغییر در نقشه کلی ساختمان، از مواردی هستند که در بازسازی خانه های قدیمی به آن توجه می شود.

معرفی برترین تکنولوژی های ساخت و ساز در دنیا
👁️ بخوانید

علاوه بر همه این موارد، شما با این کار زیر نظر متخصصان معماری، می توانید کارایی فضا را هم بهبود بخشیده و استفاده حداکثری از متراژ موجود ببرید. مدرن سازی خانه به کمک نقشه های جدید و استفاده از وسایل روز دکوراسیون داخلی، نقش به سزایی در بهبود کیفیت خانه های قدیمی دارد.

بیشترین هزینه بازسازی خانه کلنگی مربوط به چه بخش هاییست؟

قبل از شروع عملیات بازسازی، باید تمامی امور فنی و مشکلات هر اتاق، آشپزخانه، سالن پذیرایی و حتی محوطه بیرونی و حیاط خانه را به دقت بررسی کرده و ببینید کدام قسمت ها به بازسازی بیشتری نیاز دارند؟ با داشتن یک برنامه منسجم و مرتب، دیگر دچار سردرگمی نخواهید شد و می توانید طبق نقشه پیش بروید.

اینکار به مدیریت هزینه بازسازی خانه کلنگی نیز کمک می کند. اگر در بخش هایی از پروژه متوجه شدید که می توانید بودجه جداگانه ای را به نوسازی قسمت هایی که نیاز دارید اختصاص دهید، آن وقت بدون نگرانی از پارکت های مدرن و یا کاغذ دیواری های برجسته و سه بعدی برای زیباسازی بهتر بنا استفاده کنید.

ایده های بازسازی خانه کلنگی

ایده های بازسازی خانه کلنگی با اکوملک

مهمترین قسمت های بازسازی آشپزخانه قدیمی

از آنجایی که آشپزخانه، قلب هر خانه ایست و می توان به جرات گفت بیشترین ساعاتی که افراد در طول شبانه روز در کنار هم می گذرانند آشپزخانه است، بنابراین نیاز به زمان بیشتری برای بازسازی دارد. کیفیت مصالح و ابزارهایی که در ساخت آشپزخانه به کار برده می شوند، بسیار مهم هستند.

مهمترین بخش های آشپزخانه برای بازسازی مربوط به کف پوش، دیوارها، تهویه و هود آشپزخانه، کمد و کابینت های دیواری، لوله کشی های با کیفیت و راه آب، شیرآلات و استفاده از سینک و میز اپن مرغوب است. معمولاً بازسازی آشپزخانه پرهزینه ترین بخش این عملیات در هر خانه ای محسوب می شود و نسبت به سایر قسمت ها، زمان بیشتری هم نیاز دارد.

بازسازی اتاق خواب های خانه کلنگی

یکی از قسمت های مهم دیگر در عملیات بازسازی خانه کلنگی به اتاق خواب ها مربوط می شود. حتماً در بسیاری از خانه های قدیمی دیده اید که اتاق ها زیربنای زیادی دارند و مالک با برداشتن دیوارهای اتاق، نقشه کشی جدیدی برایشان در نظر گرفته تا از مساحت موجود، بیشترین استفاده را ببرد.

10راهکار برای ایمن سازی خانه
👁️ بخوانید

به عنوان مثال با برداشتن تیغه های اضافی، تعداد اتاق ها را افزایش داده و یا موقعیت آن ها با توجه به نیاز خود، تغییر می دهد. عوامل مهمی که در بازسازی اتاق خواب ها اهمیت دارند، توجه به این نکته است که این اتاق متعلق به چه کسی است؟ به این ترتیب راحت تر می توانید نیازسنجی کرده و مطابق با آن پیش بروید. مثلاً اگر نورگیر بودن برایتان اهمیت دارد و یا کمد و نوع پنجره برایتان مهم است، در هنگام بازسازی رعایت کنید.

توجه به نصب پنجره های دو جداره برای کاهش مصرف انرژی

حتماً با خرید خانه کلنگی متوجه این موضوع شده اید که مشکلاتی مثل سرد نشدن خانه در تابستان ها و کمبود گرما در زمستان ها یکی از معضلات آن به شمار می رود. علت این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال سقف بلند خانه های قدیمی که باعث میشد تا گرما به بالا برود و ساکنین خانه را گرم نکند و یا عدم رعایت توجه به مصرف انرژی مثل استفاده نکردن از پنجره دوجداره و یا عایق حرارتی در کف و دیوارها، اصلی ترین دلیل این موضوعات بودند.

اما در بازسازی خانه کلنگی حتماً به این موارد توجه کنید. مثلاً می توانید با نصب پنجره دو جداره، علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، به عنوان عایق صوت و کاهش انتقال آلودگی به داخل کمک کنید. به کمک این تکنیک، می توانید پنجره های سالن و نشیمن را نیز تعویض کنید و ظاهری جدید و شیک به خانه ببخشید.

تعویض شیرآلات سرویس بهداشتی

یکی از مشکلات همیشگی خانه های قدیمی، موضوع چکه کردن شیرآلات آشپزخانه و یا حمام است. همچنین جهت گرم و سرد کردن آب هم در آن ها به درستی رعایت نشده و عمل نمی کند! قبل از بازسازی خانه کلنگی باید این موارد را که در حوزه بررسی لوله کشی ها قرار می گیرد، چک کنید تا بعداً دچار مشکل نشوید.

تعویض واشر و یا به طور کلی شیرآلات، بیشتر از همه در بخش نوسازی منازل به کار برده می شوند، اما اگر قبل از این کار هم به کیفیت و میزان پوسیدگی لوله کشی ها توجه کنید، در هنگام بازسازی با مشکلات عدیده ای مواجه خواهید شد.

دلایل استفاده از سقف کاذب در ساختمان
👁️ بخوانید
جمعبندی

برای اینکه ایده های بازسازی خانه کلنگی را به درستی اجرا کنید، توصیه می کنیم حتماً با مشاوران و شرکت های ارائه دهنده اینگونه خدمات در ارتباط بوده و نظرات کارشناسانه آن ها را نیز گوش کنید. بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی و یا مدرن، می تواند نقش به سزایی در کیفیت زندگی و روحیه فردی اعضای خانواده داشته باشد.

با اکوملک همراه باشید

402 👁️
 
+1
مجله اکو ملک وب‌سایت
مجله اکو ملک فعال در زمینه املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *